SENIORKI: O PRAWO KRÓLOWANIA W NOTYM TARGU2011-10-28
sportowepodhale.pl
Już w najbliższy weekend pierwsze w historii derby Nowego Targu w Ekstraklasie Seniorek w unihokeju. W tym sezonie prócz MMKS Podhale do ligi zgłosiła się też Szarotka Nowy Targ. Obie drużyny już spotykały się na boisku podczas rozgrywek Juniorek Starszych i zawsze mecze te obfitowały w dużą dawkę emocji.  

W poprzedniej kolejce zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ przegrały na wyjeździe z UKS Absolwent Siedlec (niedziela po dogrywce i rzutach karnych, sobota po regulaminowym czasie). Natomiast KS Worwa Szarotka Nowy Targ raz wygrała i raz przegrała w Krakowie. Jak będzie tym razem w pierwszych Historycznych Derbach? Na to pytanie już w niedziele dostaniemy odpowiedź.

Teraz naprzeciw siebie staną zawodniczki obu drużyn aby powalczyć o prawo królowania w mieście. Unihokeistki MMKS mają za sobą dwa sezony grania w Ekstralidze w prawie tym samym składzie. Ten sezon jest ich trzecim.  Doświadczenie wyniesione ze starć z drużynami z ligi powinny przemawiać za Podhalankami. - Zdajemy sobie z tego sprawę że mecze z Szarotką będą bardzo trudne zresztą jak każde derby. Uważam że jesteśmy dobrze przygotowane do tych meczy i wszystkie bardzo zmobilizowane. Mam nadzieję że to będzie fajne sportowe widowisko na które serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marzena Bryniarska z MMKS Podhale.

Dla unihokeistek Szarotki to pierwszy sezon występów w ekstraklasie po długiej przerwie. W minionym sezonie zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w kategorii wiekowej Juniorek Starszych.  Zawodniczki Szarotki każdy mecz w seniorkach to nowe doświadczenie które będzie procentować w przyszłości – W weekend czekają nas ciężkie mecze , a mianowicie DERBY SENIOREK . Wiadomo , że dziewczyny z MMKS to brązowe medalistki , wiadomo są starsze i bardziej ograne , ale tak jak w każdych meczach łatwo się nie poddajemy . Na razie uczymy się grać 'dorosłego' unihokeja. Uważam że te mecze będą ciekawe , dlatego zapraszam ! – zapowiada Karolina Bujak z Szarotki.Spotkania odbędą się tradycyjnie w Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 na os. Na Skarpie 11.
W sobotę o godz. 17 a w niedzielę o godz. 10.POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7435044