CZAS NA NOWY SEZON, NOWE EMOCJE W EKSTRALIDZE SENIOREK2012-09-30
Już w następny weekend (6-7 październik) rusza nowy sezon Ekstraligi Seniorek. W tym sezonie zmienił się system rozgrywek. Każda drużyna w rundzie zasadniczej zmierzy się tylko po dwa razy z każdym przeciwnikiem. 

Aktualny Mistrz Polski Energa Olimpia Osowa Gdańsk zmierzy się przed własną publicznością z MLUKS Jedynką Trzebiatów, natomiast Vice Mistrzynie Polski zawodniczki Absolwenta Siedlec wybierają się w podróż do Nowego Targu gdzie tam zmierzą się z KS WOrwą Szarotką Nowy Targ, Brązowe Medalistki z minionego sezonu również wybierają się w podróż do Nowego Targu, ale zagrają z Czwartą drużyną Polski MMKS Podhale Nowy Targ.

Terminarz I i II kolejki:

Energa Olimpia Osowa Gdańsk - MLUKS Jedynka Trzebiatów
KS Worwa Szarotka Nowy Targ - UKS Absolwent Siedlec
MMKS Podhale Nowy Targ - KS Dzikie Gęsi Zielonka
pauza: UKS Multi 75 Killers Kraków


Przed meczami o kilka zdań zapytaliśmy:

Pamela Bogdańska (MLUKS Jedynka Trzebiatów)
Nowy sezon, nowe emocje. Na pierwszy ogień przyjdzie nam się zmierzyć z 4-krotnym Mistrzem Polski - Energą Olimpią Osową Gdańsk. Z tym zespołem  przyszło nam grać w poprzednim sezonie. Raz bywało lepiej, raz gorzej. Wiemy na co stać przeciwnika. Chociaż w ich składzie zabraknie dwóch czołowych zawodniczek, pozyskali oni kilka "nowych" twarzy. Mecze na pewno nie będą należały do prostych. Jednak jedziemy do Gdańska z pełnym optymizmem i  wolą walki. Dla mojej drużyny jest to dopiero drugi sezon w seniorkach, ale w zeszłym roku kilka wysokich porażek, jak i kilka naprawdę dobrych  meczów uświadomiły nam, że jesteśmy na dobrej drodze. Mam nadzieję, że uda nam się rozpocząć nowy sezon jak najlepiej, bo pomimo młodego składu  jesteśmy silną drużyną.

Karolina Bujak (KS Worwa Szarotka Nowy Targ)
Przed nami pierwszy i zarazem ciężki mecz w seniorkach z Vice Mistrzem Polski a mianowicie drużyną Absolwent Siedlec . Jak przystało na góralki  łatwo skóry nie oddamy , myślę , że każda z nas jest coraz bardziej doświadczonym zawodnikiem i pokażemy na co nas stać . 

dodał: Patryk KaczmarekPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484181