EKSTRALIGA SENIORÓW BEZ ÓSEMKI WEJHEROWO2012-09-29

UKS Ósemka Wejherowo wycofała się z rozgrywek Ekstraligi Seniorów w sezonie 2012/2013. O kilka zdań na temat decyzji wycofania się z rozgrywek poprosiliśmy trenera miejscowej Ósemki Grzegorza Janiszewskiego 

Po trzech latach nieudanej walki o medal kilku zawodników nie było w stanie kontynuować treningów przez pełen sezon. Z reguły mieliśmy dobry początek sezonu, jednak czym bliżej końca sezonu, tym więcej było przeszkód we frekwencji na treningach ( matury, sesje egzaminacyjne ). W obecnym systemie rozgrywek, moim zdaniem podróżniczym, funduje nam się podróże sięgającą minimum 1300 km tzn. "pary rozgrywkowe". System wymyślłi ktoś chyba niepoważny. Młodzież nie mająca 18 lat ma grać w sobotę w Siedlcu a w niedzielę w Zielonce. W poniedziałek wrócić do szkół, inni na studia i do pracy. Gratuluję komuś pomysłu!!!! Ktoś kto nie podróżuje z zespołem nie powinien zabierać głosu w danej sprawie!

Z tego co wiem, 5 zespołów było za podziałem północ - południe, nie wiem więc co za większość była za obecnie istniejącym systemem ( podobno " prezesa związku"). Nie stać jest uczniów ( nieraz dwóch z rodziny) na ponoszenie kosztów rzędu 800 zł co drugi tydzień ( wyjazd, nocleg, wyżywienie, koszty sędziowskie ( nie zawsze uczciwe), wynajem hal sportowych, opiekę medyczną , obsługę sędziowska ( w miarę komunikatywną), Chcieliśmy w tym sezonie nabrać doświadczenia w nowym składzie, Pozostała nam w podziale na rożne zespoły Pomorska Amatorska Liga Unihokeja. Uzdolnieni juniorzy starsi zagrają w zespole z Ogorzelin. nie mam sumienia , by pozbawić niektórych z nich udziału w Mistrzostwach Świata 2013.


autor: Grzegorz Janiszewski  POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533717