Trener Patric Johansson o kadrze mężczyzn2012-09-15

Po ostatnich występach kadry mężczyzn zadaliśmy kilka pytań trenerowi Patricowi Johanssonowi. Przedstawiamy krótką rozmowę z nim.

1. W poprzednich meczach byłeś asystentem pierwszego trenera. Jak się czujesz po swoim debiucie jako pierwszy trener?
W meczach z Niemcami ciążyła na mnie taka sama odpowiedzialność jak w meczach, gdy trenerem był Oliwer. Dla mnie nic się nie zmieniło. Czułem się dobrze. Jacek Izdebski zastąpił Oliwera i kontynuujemy naszą pracę w tym samym kierunku, co wcześniej. 

2. Wyniki meczów z Niemcami z pewnością nie są takie o jakich marzyłeś, dlaczego?
Pierwszy mecz przeciwko Niemcom był naprawdę dobry. Graliśmy dobrze, remis 3-3 utrzymywał się do momentu, gdy pozostała 1'20'' do końca meczu. Mogę powiedzieć, że to był bardzo dobry wynik, w szczególności, że grało dużo nowych zawodników. Ponadto zmieniliśmy taktykę w obronie na bardziej agresywną, a nie mieliśmy okazji przećwiczyć jej przed meczem. Jak wiadomo, nie mamy zbyt wielu okazji do spotkań z zespołem, więc niektóre nowe rzeczy musimy ćwiczyć bezpośrednio w czasie meczów. W meczu niedzielnym zagrało jeszcze kilku nowych zawodników i to w połączeniu z młodością i brakiem doświadczenia nie pozwoliło nam zaprezentować się lepiej.

3. Kilku z powołanych zawodników nie pojawiło się na meczach z Niemcami. Czy na niewiele ponad 2 miesiące przed Mistrzostwami Świata nie powinno być w zespole większej dyscypliny?
Tutaj nie chodzi o dyscyplinę. Kiedy Oliwer zdecydował się odejść, zawodnicy zostali powołani na te mecze bardzo późno. W związku z tym część z nich nie mogła przybyć na zgrupowanie mając tak mało czasu od momentu otrzymania powołania do rozpoczęcia zgrupowania. Dobrą stroną jednak jest fakt, że mogliśmy powołać nowych zawodników i sprawdzić ich w zespole. Nie mniej jednak najlepiej byłoby gdyby pojawili się wszyscy powołani zawodnicy. Ponadto wydaje się, że zawodnicy grający w Szwecji są zadowoleni, że mogą wrócić do Polski i reprezentować swój kraj. 

4. Co chciałbyś jeszcze zrobić przed Mistrzostwami? Czy selekcja jest już zakończona, czy każdy wciąż ma szansę na powołanie? 
To co chciałbym zrobić nie pokrywa się z tym co mogę zrobić, ale cóż... Prawdopodobnie będziemy mieli zgrupowanie na początku listopada i wtedy rozegramy jakieś mecze. Wtedy zostanie wyłoniony ostateczny skład na Mistrzostwa Świata, więc do tego czasu każdy ma szansę, aby do kadry jeszcze się dostać.


źródło: www.pzunihokeja.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533290