PRZYGOTOWANIA DO SEZONU KLUBU UKS ZRYW DZIEKANÓW LEŚNY2012-08-31

Nasze przygotowania, a raczej kampania do sezonu w celu pozyskania graczy zaczęła się już w marcu. Wiadomo, nowy zespół, nowa alternatywa do grania w województwie mazowieckim. W kampanię przygotowawczą włączyli się dawni gracze wywodzący się ze szkoły w Dziekanowie Leśnym, którzy po kilku latach przerwy wracają do gry. Dzięki wspólnej pracy zainteresowanie Naszym klubem można powiedzieć, że było duże. Zgłaszali się do Nas zawodnicy z różnej kategorii wiekowej, nawet z dużej odległości od klubu. Powoli dochodzimy do pełnego składu, natomiast nikomu nie zamykamy drogi do Naszego klubu. Każdego chętnie przywitamy!! Wszystko oczywiście nie odbyłoby się bez trenera Piotra Tytkowskiego, który umożliwił Nam treningi na dużej hali w Łomiankach, hala ICDS, ul. Staszica 2, na której to będziemy rozgrywać mecze jako gospodarz. W tym sezonie będę pełnił funkcję asystenta-kapitana oraz prowadził treningi, które umożliwią Nam wyrównaną walkę o pudło.

Niestety dla drużyny, która dopiero się zgłasza do rozgrywek ma wcześniej długa drogę do pokonania. Wiadomo, że przed rozpoczęciem rozgrywek trzeba oszacować koszty całego sezonu oraz szukać sponsoringu co nie jest w gruncie rzeczy takie łatwe. Udało się to jednak dzięki gminie Łomianki, która umożliwi Nam spokojne przejście przez pierwszy sezon. Mamy nadzieję, że dzięki pomocnej wyciągniętej dłoni przez burmistrza Łomianek zarazimy do tego sportu więcej osób i pokażemy, że te pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Treningi do sezonu 2012/2013 rozpoczęliśmy 12 sierpnia 2012 od wspólnej luźnej gierki. Wiadomo, że to jeszcze okres wakacyjny oraz ten sport nie jest zawodowym, ale mimo to zawodnicy zjawili się chętni do trenowania. Na chwilę obecną trenujemy raz w tygodniu właśnie w niedziele o godz. 11:00. Od dwóch tygodni robimy treningi kondycyjne, aby być przygotowanym dobrze do sezonu. Nie minął jeszcze miesiąc od wspólnych treningów, a już widać poprawy zawodników. Cieszy również fakt, że pojawiający się nowi zawodnicy palą się do treningów. Chcemy rozegrać kilka sparingów, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć nad czym trzeba popracować. Jeszcze nie wiemy kiedy dokładnie wystartuje liga, dlatego musimy robić wszystko w pośpiechu. Nakładane są ze sobą treningi kondycyjne, techniczne, jak i taktyczne. W połowie września dojdzie Nam jeden dzień w tygodniu. W momencie gdy będą mecze weekendowe będziemy mieli dwa treningi w tygodniu.

W zespole znajdują się głównie osoby z Dziekanowa Leśnego/ Łomianek, ale też są osoby spoza tego rejonu. W tym sezonie do Nas dołączyli chłopaki z gimnazjum nr 130 w Warszawie (Ursus), którzy pod wodzą trenera Mariusza Wieczorka, z którym mamy dobrą współpracę , zajęli III miejsce na Mistrzostwach Mazowsza. Dołączyli do nas również młodzi zawodnicy z gimnazjum nr 43 na Pradze. Mamy również kontakt z graczami wracający po przerwie, którzy kiedyś występowali w zespołach: Absolwent Siedlec, Stromiec czy też graczy z Toruńskiej ligi unihokeja.

Chciałbym podziękować jeszcze trenerowi Dzikich Gęsi Krzysztofowi Kulczyckiemu, który daje rady jeśli mamy jakieś wątpliwości co do sytuacji zgłoszeniowych oraz organizacyjnych. Na podziękowania zasłużyli również Arkadiusz Zanoberg oraz Paweł Cyburt, którzy wspierają zespół zarówno od strony sportowej, jak i mentalnej. We własnym imieniu dziękuję też całej ekipie MUKS Zielonka (trenerzy oraz zawodnicy) za wspólne dwa lata treningów.

Wiadomo, że przed sezonem każdy zespół stawia sobie cele. Celem klubu UKS ZRYW Dziekanów Leśny jest zgranie drużyny, stworzenie przyjaznej atmosfery do pracy oraz żeby drużyna zawsze była razem. Po cichu liczymy na awans do Ekstraligi, ale oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy beniaminkiem i inne drużyny mają więcej doświadczenia. Jednak Nam to nie przeszkadza wierzymy, że będziemy czarnym koniem turnieju i ukończymy sezon wysoko. Niektórzy pewnie pomyślą, że za duże ambicje mamy, jak na pierwszy sezon, ale jeśli grać to o zwycięstwo.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Nasze treningi oraz na klubową amatorską stronę internetową www.zrywunihok.cba.pl !!!dodał: Patryk Kaczmarek / źródło: Maciej ZanobergPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416113