EURO FLOORBALL CUP 2012 KWALIFIKACJE: Slevik IBK - Lyon Floorball Club2012-08-30
W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego EURO FLOORBALL CUP 2012 zmierzyli się ze sobą mistrzowie Norwegii - Slevik IBK oraz Francji - Lyon Floorball Club. To Ci pierwsi byli faworytami tego spotkania i nie zawiedli wygrywając 16:0.

Fizyczna gra zespołu Slevik zaskoczyła zespoł z Francji. Lyon prawię całą tercję dostosowywał się do stylu gry Norwegów, ale było już za późno bo przegrywali 3:0, a chwilę przed zejściem do szatni Per Folkesson strzelił 4 bramkę z rzutu karnego.

Slevik w drugiej tercji też był drużyną przeważającą. Lyon nawet gdy ich przeciwnicy grali w trzech nie potrafili nic zrobić poza kilkoma strzała z dystansu. Podobnie było gdy zawodników z Norwegii było czterech na boisku, gdy odzyskali oni piłeczkę drużyna przeciwna nie potrafiła im jej zabrać mimo przewagi jednego zawodnika. Po drugiej części spotkania było już 7:0.

Trzecia tercja to już absolutna dominacja Norwegów. Zawodnikom z Lyoun Floorball Club zabrakło sił i mimo olbrzymiej chęci nie udało im się umieścić piłeczki w bramce Slevika IBK. Norwedzy strzelili w tej części meczu 9. Mecz zakończył się wynikiem 16:0

A o to jak punktowali w tym meczu zawodnicy Slevik IBK: Håkan Wingskog (3 +2), Johan Ahlberg (4 +1) , Marcus Gustaffson (1 +3) Folkesson (3 +0) Morten Bye (2+1), Iver Iversen (2+1), Stian Torgersen (1+0), Fillip Halvorsrød (0+3), Christoffer Hansen (0+1), Jonas Gustavsen (0+1).