Wywiady: DANIEL GIRYS DLA FLORBALKI.PL2012-08-29
Przedstawiamy wywiad z Danielem Girysem.  Pytania zadawał Kacper Tyczkowski.  Zapraszamy do lektury.Daniel Girys - Reprezentant Polski, urodzony 23 marca 1986. Zawodnik wielu szwedzkich klubów: Orby IS, Hogdalens, Balrog, Haninge, Skondals IK, Salems IF. Aktualnie gra w Hoglids IF


Kacper Tyczkowski: Na początek powiedz nam jak to się stało, że grasz w Szwecji?

Daniel Girys: Przyjechałem do Szwecji mając 7lat i mieszkam tutaj od 19lat, dlatego gram w Szwecji a nie w Polsce.


KT: Grałeś w wielu klubach, który wspominasz najmilej?

DG: Najmilej wspominam jak grałem w Högdalens AIS jako junior. Byliśmy wtedy trzecią drużyną juniorską w całej Szwecji. Jako senior to mam nadzieję, że to będzie w Högalids IF w tym sezonie.

KT: W Szwecji szkolenie młodzieży stoi na najwyższym poziomie. My Polacy znacznie od nich odstajemy, czy masz jakieś wskazówki dla polskich trenerów?

DG: Niestety nie mam żadnych wskazówek, bo nie wiem jak Polscy trenerzy prowadzą treningi.

KT: Już od kilku lat jesteś czołowym zawodnikiem naszej reprezentacji więc powołanie na mecze z Niemcami Cię pewnie nie zdziwiło. Czy mam rację?

DG: Powołanie mnie zdziwiło, bo ostatnio nie grałem w kwalifikacjach bo bylem na urlopie. I to, że grałem wiele razy już w kadrze nie oznacza, że mam tam stałe miejsce. Cały czas trzeba trenować i pokazywać dobrą formę inaczej nie nie ma się szans na grę z orzełkiem na piersi.

KT: Jakie macie cele przed meczami z naszymi zachodnimi sąsiadami.

DG: Nie wiem jakie mamy cele ale na pewno chcemy zagrać jak najlepiej i oczywiście wygraćKT: Rozegrałeś wiele meczy w klubach oraz kadrze, czy któryś zapadł Ci szczególnie do pamięci?

DG: Jest jeden mecz w kadrze którego nie zapomnę jak graliśmy z Niemcami w Finlandii o 9 miejsce i wygraliśmy w dogrywce. To było wspaniałe uczucie bo 2 lata wcześniej przegraliśmy z nimi w finale-B!

KT: Czy kibicujesz jakiejś polskiej drużynie?

DG: Niestety nie kibicuje żadnej polskiej drużynie.

KT: Jaki masz cel na sezon 2012/2013?

DG: Moim celem jest to żeby zagrać na mistrzostwach w Szwajcarii i żeby mój klub Högalids IF wygrał ligę!

KT: Dziękuję za wywiad i życzymy powodzenia w sporcie jak i po za nim. :)

Dodał: Kacper TyczkowskiPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536187