PIONIER TYCHY ROZPOCZĄŁ PRZYGOTOWANIA DO SEZONU2012-06-30
W dniu dzisiejszym ruszyły przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy Pioniera zebrali się w szkole SP 36, gdzie sztab trenerski przygotował pierwszy test sprawnościowy i wydolnościowy przed rozpoczęciem treningów.

Pierwszy etap, który potrwa od lipca do sierpnia to zajęcia pod okiem ekspertów od przygotowania fizycznego. Zespół będzie trenować pięć razy w tygodniu, a na treningi będą składać się biegi w terenie, ćwiczenia na siłowni i także nowość dla unihokeistów, czyli trening ogólnosprawnościowy crossfit (trenują go strażacy, policjanci i komandosi. Stosowała go amerykańska armia i jednostki specjalne Navy Seals).

Drugi etap przygotowań, który potrwa od września do rozpoczęcia sezonu to treningi na sali. Na ten etap zaplanowano m.in.: szlifowanie elementów taktycznych, zgrywanie nowych piątek i szereg sparingów. Przeciwnicy na razie nie są znani, ale zdecydowaną większość takich meczów rozegramy z naszymi południowymi sąsiadami Czechami.

Nowością w naszej sekcji jest uruchomienie od września dwóch dodatkowych grup treningowych dla gimnazjalistów i dla młodzieży w wieku licealnym.
Największą bolączką naszej sekcji było to, że poza pierwszą drużyną słabo się rozwijaliśmy. Teraz kiedy wreszcie w mieście bardziej uwierzono w naszą działalność i możliwość rozwoju dyscypliny unihokeja, możemy skuteczniej podejść do rozwoju naszej sekcji i popularyzacji unihokeja.
Nasze plany rozwojowe sięgają nieco dalej niż tylko uruchomienie dwóch "farm". Małymi kroczkami chcielibyśmy zbudować silny ośrodek unihokejowy nie tylko na Śląsku, ale i w Polsce.
Od września zaczynamy akcję marketingową w tyskich szkołach, w których na specjalnych prezentacjach będziemy zachęcać młodzież do uprawiania unihokeja.

A już dzisiaj zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów do naszych sekcji:
grupa z roczników: 1997-2000
grupa z roczników: 1993-1996
Swoje zgłoszenia: Imię i Nazwisko, wiek, nr kontaktowy prosimy przesyłać na adres" pioniertychy@op.pl


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533744