JUNIORZY STARSI: JÓZEFINA vs ŁOCHÓW2011-10-23

Za nami już III i IV kolejka juniorów starszych, a Józefina dalej bez punktów. Tym razem lepsza okazała się drużyna z Łochowa , która wygrała 1-8 (0-2,0-4,1-2) i 5-10 (1-3,2-4,2-3). Mecze rozegrane w hali na Mokotowie miały dać pierwsze punkty w lidze zawodnikom z Józefiny. Cała drużyna podeszła do meczu bardzo poważnie, wszyscy mięli nadzieje że uda się zdobyć pierwsze punkty.

W pierwszym meczu długo utrzymywał się wynik 0-0, Łochów składał ataki pozycyjne a Józefina wyprowadzała kontry, już na samym początku Szymon Gajda wyszedł sam na sam z bramkarzem ale nie udało mu się zdobyć bramki. Jak mówi przysłowie "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i tak się właśnie stało, w 15.17 min. bramkę otwierającą wynik strzelił Witkowski Marcin, a asystę zaliczył Truszkowski Mateusz. Kiedy już wszyscy myśleli, że pierwsza tercja zakończy się wynikiem 0-1, 4 sekundy przed końcem meczu prowadzenie Łochowa zostało podwyższone do 2 bramek, tak więc Józefina schodziła do szatni w kiepskim humorze, a Olimpia mogła być spokojna. Trzecia tercja nie była najgorsza w wykonaniu zawodników z Józefiny, lecz wynik tego nie przedstawia 0-4 w drugiej tercji dawało wysokie prowadzenie i nie pozostawiło już złudzeń, chociaż w sercu "Józefinek" nie zgasła jeszcze nadzieje na dobry rezultat. Na samym początku 3 tercji Damian Bałut zdobył jedyną bramkę dla gospodarzy dając asystę Szymonowi Gajdzie. Goście strzelili jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 1-8.
Przebieg relacji live z tego meczu można zobaczyć tutaj >>>

W niedzielę na nowo rozpalone zostały nadzieje na punkty dla Józefiny, tego dnia nie trzeba było już długo czekać na bramkę bo wpadła ona już w 3 minucie. Gra była prawie wyrównana , akcja za akcje , jednak bramek brakowało , aż Łochów dostał karę, gospodarze wykorzystali grę w przewadze strzelając bramkę dającą remis, dokładniej zrobił to Kamil Styś, wychowanek UKS 85 Mokotów Warszawa, który już drugi sezon gra w Józefinie, ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza, piłka wpadła porost w okienko bramki. Zdawać by się mogło, że dziś wynik będzie korzystny dla "Józefinek", no nie do końca w pierwszej tercji Olimpia strzeliła jeszcze 2 bramki i to znowu Łochów schodził do szatni z korzystnym wynikiem. Początek drugiej tercji i goście strzelają kolejne bramki, a dokładniej trzy i na tablicy było już 1-6. Mecz był zacięty, wynik nie przerażał gospodarzy, którzy dalej atakowali i próbowali strzelać bramki aż sie udało. Damian Bałut strzelił bramkę na 2-6, chwilę potem dostał karę 2min za uderzanie. Goście swojej przewagi nie wykorzystali, jednak udało im się zdobyć bramkę gdy na boisku był komplet zawodników. Teraz bramki strzelano na przemian, raz Łochów raz Józefina, podsumowując mecz w niedziele zakończył się wynikiem 5:10  Józefina dalej zostaje bez punktów, a Łochów będzie walczył o miejsce lidera z Zielonką.

ULKS Józefina - ULKS Olimpia Łochów 1:8 (0-2,0-4-1-2)
strzały: 41:46 (6-9,13-17-22-20)
15:17 - 0:1 - Witkowski Marcin - Truszkowski Mateusz
17:13 - 2 min. - Grodkowski Cezary (nieprawidłowa wymiana)
19:56 - 0:2 - Filipowicz Emil
21:40 - 0:3 - Skura Dawid - Filipowicz Emil
26:02 - 0:4 - Wierzchołowski Kacper - Filipowicz Emil
30:36 - 2 min. - Miszczuk Karol (gra w pozycji leżącej)