CHAMPIONS CUP 2013 ROZEGRANY ZOSTANIE W TAMPERE2012-06-13

Fińskie Tampere zostało wybrane miasto gospodarzem trzeciej edycji turnieju Champions Cup. Stało się to podczas spotkania zarządu Fińskiej Związku Unihokeja. Organizatorami będą drużyna Classic wspomagana przez fiński Związek oraz miasto Tampere.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak ważny międzynarodowy turniej unihokeja odbędzie się w Tampere, który jest silnym unihokejowym regionem w Finlandii z trzema zespołami w lidze męskiej, dwoma w lidze kobiecej i jest znane ze świetnego szkolenia młodzieży - komentuje Perttu Pesä, directer organizator imprez w Tampere.

Zespół Classic jest jednym z najlepszych klubów w Finlandii. Może pochwalić się również największą liczbą kibiców uczęszczających na mecze fińskiej ligi seniorów w ciągu ostatnich kilku lat, a współoragnizację Champions Cup traktuje jako pozytywne wyzwanie.
- To uznanie zarówno dla naszego klubu jak i za to co zrobiliśmy dla tej dyscypliny. Teraz musimy podwinąć rękawy i zapewnić, że jesteśmy w stanie zorganizować to międzynarodowe wydarzenie na jak najwyższym poziomie - mówi menager Classic, Pasi Peltola.

Champions Cup
Jest to turniej organizowany dla najlepszych europejskich klubów. W rozgrywce udział bierze 12 zespołów - 6 męskich oraz 6 damskich.

Zwycięzca Champions Cup otrzymuje 10 000 Franków Szwajcarkich, a przegrany 5 000. Również aktualny zwycięzca EuroFloorball Cup otrzymuje 5 000 Franków premii jeśli uczestniczy w Champions Cup.

źródło: IFF/Finnish Floorball Federation



POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533685