NOWOTARSKIE DERBY JUNIOREK STARSZYCH2011-10-23
Nowotarskie derby Juniorek Starszych zakończyły się podziałem punktów. W pierwszym meczu lepsze były i zasłużenie wygrały zawodniczki Szarotki natomiast w Niedzielę karta się odwróciła i spotkanie wygrały unihokeistki MMKS Podhale Nowy Targ.

W sobotę skutecznie zagrała Szarotka, co się przełożyło na wynik 7:2. Że mecz meczowi nie równy okazało się po raz kolejny w niedzielę gdzie skuteczność była po stronie Podhala. – Sobotni mecz wbrew pozorom nie był naszym dobrym meczem. Nie mogłyśmy pokazać, co tak naprawdę umiemy, choć nie mówię, że grałyśmy źle. Całe szczęście, że skończył się takim wynikiem. – powiedziała po sobotnim meczu Magda Chowaniec z Szarotki.

Drugi mecz mógł mieć zapewne całkiem inny scenariusz gdyby w 3 minucie mając pustą bramkę Gruszczak z Szarotki trafiła do niej a nie w słupek. Jej wyczyn powtórzyła w 6 min. Mamak również trafiając w słupek. W I tercji mało było składnych akcji z obu stron a jak już się trafiały to bramkarki były na posterunku i nie zawodziły. Na początku drugiej odsłony strzał Kubowicz w górny róg bramki wybroniła Młynarczyk. Niespełna dwie minuty później w końcu wpadł pierwszy gol. Strzał Pauliny Dębskiej przeszedł po rękach Zapały i wpadł do bramki Szarotki. Szarotka podrażniona stratą bramki rzuciła się do ataku, lecz strzały Eweliny Burdyn i Karoliny Bujak wybraniała Młynarczyk. W 30 min. błąd trenera Szarotki, który w nieodpowiednim momencie zaczął robić zmianę wykorzystały zawodniczki MMKS wyprowadzając szybką kontrę, po której Podlipni zdobyła bramkę na 2:0. W 30 min. MMKS został ukarany rzutem karnym za uderzanie. Rzutu karnego na gola nie potrafiła zamienić Anna Kubowicz a więc Podhalanki musiały się przez dwie minuty bronić. Wybronił się a nawet zdobył 3 gola w osłabieniu. Lewą stroną „pociągła” Dębska przekazując piłkę na środek AgnieszceTimek a ta już wiedziała, co z tym zrobić.

Do końca tercji Szarotka walczyła o zmianę wyniku, lecz piłka dziś im nie była posłuszna. W 43 minucie Tymek usiadła na karę i już po 8 sekundach Ewelina Burdyn trafiła na 3:1. Dwie minuty później Timek będąc w sytuacji sam na sam przegrała pojedynek z bramkarką Szarotki. W 49 minucie Szarotka złapała kontakt po strzale w długi róg Kubowicz. Po kolejnych 60 sekundach MMKS prowadził znów dwiema bramkami a w ostatnich 10 minutach podopieczne Arkadiusza Pysza dorzuciły jeszcze dwa trafienia i MMKS wygrał 6:2.

Za tydzień (29 i 30 października) odbędą się kolejne derby z udziałem tych samych zespołów tyle ze w kategorii Seniorek.

MMKS Podhale Nowy Targ – KS Worwa Szarotka Nowy Targ 2:7 (1:2) (1:1) (0:4)
04:09 0:1 Bujak Karolina - Kaczmarczyk Sabina
06:22 1:1 Timek Agnieszka - Mamak Magdalena
07:13 1:2 Zapała Magdalena - Chowaniec Magdalena
15:45 2 min. Leśniak Kinga (uderzanie)
22:33 2 min. Timek Agnieszka (uderzanie)
22:35 1:3 Bujak Karolina - Burdyn Ewelina
23:09 2 min. Chlebda Joanna (nieprawidłowa odległość)