KOMENTARZ PO PÓŁFINALE JUNIOREK MŁODSZYCH W KĘBŁOWIE2012-05-23
Przedstawiamy komentarz po Półfinale Juniorek Młodszych który odbył się w dniach 12-13.05 br. w Kębłowie


Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, który został rozegrany w Kębłowie (woj. wielkopolskie) w dn. 12-13. 05. 2012 r. stał się dla naszego zespołu wielkim sukcesem oraz historycznym wydarzeniem. Po raz pierwszy awansowaliśmy do Finału A Mistrzostw Polski w kategorii dziewcząt, jak również pierwszy raz w rywalizacji pokonaliśmy zespół z Trzebiatowa (3-0). Po tym zwycięstwie w pierwszym meczu turnieju moje zawodniczki uwierzyły w możliwość awansu do najlepszej szóstki zespołów w Polsce. Tylko jedyna porażka z Wierzchowem (0-7) zakłóciła dobry nastrój w zespole. W niedzielę od drugiej tercji z zespołem z Kębłowa wszystko wróciło do normy. 

Moim zdaniem turniej przebiegł w sportowej atmosferze w oparciu o zasady fair-play. Było dużo walki, nie było jednak złośliwości wśród zawodniczek. Mecze były bardzo wyrównane a niektóre wysokie wygrane zespołów wyniki mogą mylić. Przyjazna atmosfera wśród trenerów jak również zaangażowanie Tomasza Kaczmarka (organizatora) wpłynęła na postawę zawodniczek na boisku jak i poza nim. 

Niestety nie mogę powiedzieć nic pozytywnego o sędziowaniu zawodów, które było najsłabszym ogniwem zawodów. Nie znaczy to, że krzywdzili którykolwiek zespół, sędziowali jak „umieli”. Podziwiam Ich jednak za wytrwałość, dwóch sędziów - 15 meczów !!!!!!!!!


Grzegorz Janiszewski - trener zespołu z WejherowaPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483502