DERBY: JUNIOR KĘBŁOWO LEPSZY W PIERWSZYM MECZU2011-10-23
W dniu dzisiejszym w Siedlcu odbył się pierwszy mecz Wielkich Derbów pomiędzy Absolwentem Siedlec a Juniorem Kębłowo.

Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim i godnym poziomie jak przystało na Derby. Pierwszą bramkę w meczu i dla Absolwenta Siedlec zdobył Ksiąg Jacek po asyście Fliegnera Rafała. Kilka minut  później po zamieszaniu pod bramką Absolwenta po bramce samobójczej Junior Kębłowo zdołał wyrównać. Bramkę dająca pierwsze prowadzenie Juniora  w derbach zdobył po dobrym strzale z rzutu wolnego  zdobył Zboralski Patryk po dobrym podaniu Wieczorka Adama. W 15 minucie ponownie groźnie zaatakował Junior dobre podania między Zboralskim Patrykiem a Rogozińskim Dawidem zakończył dobrym strzałem Zboralski  i ładną obroną popisał się bramkarz Absolwenta Siedlec Ksiąg Krzysztof.  W 17 minucie mieliśmy pierwsze wykluczenie w spotkaniu, na dwie minuty na ławkę kar powędrował zawodnik z Kębłowa Ziomek Dawid. Siedlczanie wykorzystali liczebną przewagę i dobrze przeprowadzona dwójkowa akcja pomiędzy Jonaszek Księgiem i Fliegnerem Rafałem zakończyła się powodzeniem i Absolwent zdołał wyrównać. W osiemnastej minucie spotkania sędziowie dyktują rzut karny dla Siedlca, do piłeczki podchodzi Kuhnke Dawid  i niestety nie trafia. Na pięć sekund przed końcem pierwszej tercji Dawid Kuhnke zrehabilitował się  za rzut karny i dobrym precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał dobrze dysponowanego w dzisiejszym meczy Bresza i wyprowadził swoją drużynę na jedno bramkowe prowadzenie po pierwszej tercji.

Druga tercja to mocny początek Juniora. Dwudziesta szósta minuta spotkania i sędziowie po raz kolejny nakładają dwu minutową karę tym razem ukarany został zawodnik Absolwenta Fliegner Bartłomiej. Kębłowianie wykorzystali liczebną przewagę i w dwudziestej siódmej minucie po pięknym strzale Łukaszewskiego Filipa nie dał żadnych szans bramkarzowi z Siedlca i doprowadził do remisu. W trzydziestej trzeciej minucie sędziowie po raz kolejny w dzisiejszym meczu dyktują rzut karny tym razem dla Juniora Kębłowo , do piłeczki podchodzi Łukaszewski Filip  i również nie wykorzystuje rzutu karnego. Druga tercja zakończyła się wynikiem 0-1 dla Juniora Kębłowo a w całym meczu był remis 3-3.

Trzecia tercja zaczęła się od wykluczenia Zboralskiego Witolda. Piękną paradą po strzale Kuhnka w czterdziestej ósmej minucie popisał się Bresz Artur. Szybka odpowiedź Juniora i ładna akcja Ziomka Adama i ładny strzał w lewy róg bramki Ksiąga i Junior wychodzi na prowadzenie.  Ponowna akcja gości z Kębłowa i tym razem strzela Olszewski Paweł i piłeczka po jego uderzeniu w pięćdziesiątej minucie uderzyła w słupek. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i pełna emocji. W pięćdziesiątej ósmej minucie trener Siedlczan Strażyński Przemysław  poprosił o czas. Chwile po czasie zawodnik gospodarzy został ukarany karą. pięćdziesiąta dziewiąta minuta to brutalne zachowanie zawodnika Absolwenta Kaczówki i  sędziowie nie krają zawodnika gospodarzy karą. Na czterdzieści pięć sekund przed końcem meczu Ziomek Adam strzelił bramkę na 3-5 i trzecie zwycięstwo a pierwsze w tym sezonie nad Absolwentem Siedlec stało się faktem.

W meczu Derbowym debiut na ławce trenerskiej zaliczył nowy Trener Juniora Kębłowo Sławomir Kotlarski.