KTO LEPSZY W NOWYM TARGU? - ZAPOWIEDŹ DERBÓW JUNIORÓW I JUNIOREK2011-10-21
W najbliższy weekend w Nowym Targu rozegrane zostaną spotkania derbowe juniorek i juniorów. Tego typu spotkania w stolicy Podhala elektryzują cała unihokejową Polskę. Walka toczy się nie tylko o zwycięstwo w meczu, ale także o sprawowanie "rządów" w Nowym Targu. Tak też będzie i tym razem! Swe kije skrzyżują drużyny MMKS-u, Górali oraz Szarotki.

Juniorki starsze mają już za sobą pierwsze spotkania w tym sezonie. Obie nowotarskie drużyny mierzyły się z Trzebinią. MMKS dwukrotnie okazał się lepszy, natomiast Szarotka wygrała jedno spotkanie, a w drugim, po karnych musiała uznać wyższość rywalek. Jak podkreśla zawodniczka Szarotki, Karolina Bujak - " Skład u nas nie uległ jakiejś wielkiej zmianie, doszły dwie zawodniczki Weronika Ulman i Aleksandra Burdyn. Nie jestem w stanie powiedzieć kto wygra derby, po prostu wygra lepszy. Na pewno nie będą to łatwe mecze i zdajemy sobie z tego sprawę, mimo to będziemy walczyć do końca, nie poddamy się łatwo."

Podobnie wygląda sytuacja przed potyczkami juniorów. Zarówno Górale jak i Szarotka zapowiadają walkę o każdy skrawek parkietu. Żadna z drużyn nie zamierza odpuścić. "Pierwszy mecz w nowym sezonie to duża niewiadoma. Zarówno z naszej drużyny jak i z Szarotki odeszło kilku zawodników, ale także doszli nowi. Treningów z samymi juniorami nie było wiele, gdyż do tej pory skupialiśmy się głównie na Pucharze Europy. Jednak z tego powodu nie jesteśmy na straconej pozycji . Mecze z Szarotką zawsze mają w sobie dużo emocji i na boisku jest wyrównana walka. W ubiegłym sezonie zdobyliśmy komplet punktów nie przegrywając żadnego meczu - będziemy starać się powtórzyć to także w tym sezonie jednak będzie to zdecydowanie trudniejsze zadanie. Od początku poprzeczka zawyżona jest niezwykle wysoko jednak mam nadzieje , że wszystko ułoży się po naszej myśli  -  tak przed meczem wypowiada się zawodnik Górali, Dawid Polaczek

Mecze zapowiadają się bardzo ciekawie. Zapewne będą kibiców zgromadzonych w hali przy SP6 w Nowym Targu będą trzymały w napięciu do samego końca. 

Sobota:
Worwa Szarotka - MMKS Podhale godz. 17:00
Madex Górale - Worwa Szarotka godz. 19:00

Niedziela:
Worwa Szarotka - MMKS Podhale godz. 10:00
Madex Górale - Worwa Szarotka godz. 12:00


/dudek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6851120