Finał XIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt - Zbąszyń 26 kwietnia 2012 r.2012-04-27

26 maja w Zbąszyniu rozegrano Finał Wielkopolski w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,w kategorii szkół podstawowych. W wyniku losowania osiem najlepszych drużyn dobrano w pary w dwóch grupach.  

       W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się SP Biadki oraz SP Kębłowo z gr. „A”. W wyniku systemu jakim rozgrywany był turniej obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo ostrożnie. Grając tak ,aby przede wszystkim nie stracić bramki ( przegrany zespół automatycznie odpadał z gry o medale ) obie drużyny stworzyły bardzo nudny  mecz. Dopiero w 4 min. trzeciej tercji Kębłowo odważyło się zaatakować i strzelić bramkę. To zmotywowało przeciwniczki, które natychmiast odpowiedziały bramką. Te dwie akcje ożywiły nieco spotkanie. Czterdzieści sekund przed końcem meczu Kębłowo strzeliło bramkę na miarę zwycięstwa i półfinału.

      W drugim meczu gr.”A” SP w Smogulcu nie sprostało bardzo ofensywnie i ostro grającej drużynie z SP 9 w Koninie. Dziewczęta z Konina szybko strzeliły bramkę a w drugiej tercji dołożyły jeszcze dwie i do końca meczu kontrolowały wydarzenia na boisku.  Konin pokonał Smogulec 4:1 tworząc tym samym parę z SP Kębłowo w półfinale.

 

       Gospodynie turnieju grające w gr.”B” w pierwszym meczu zmierzyły się z SP Żytowiecko. Szybko strzelona bramka pozwoliła im kontrolować mecz i systematycznie zwiększać przewagę nad przeciwniczkami. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla dziewcząt ze Zbąszynia i to one awansowały do drugiego półfinału.

       O ostatnie miejsce w półfinale w wyniku losowania przyszło się zmierzyć SP Gułtowy oraz hokeistkom na trawie ze SP nr 85 w Poznaniu. Wynik meczu rozstrzygnął się już w pierwszej tercji. Unihokeistki z Gułtów w trzy minuty strzeliły dwie bramki i pomimo dość szybkiej odpowiedzi Poznania spokojnie próbowały powiększyć przewagę a jednocześnie pilnować korzystnego dla siebie wyniku. Kolejne dwie tercje upłynęły bez bramek i tym samym Gułtowy uzupełniły stawkę półfinalistów.

 

     W pierwszym półfinale dziewczęta z SP nr 9 w Koninie rozegrały bardzo zacięty mecz z SP Kębłowo i mimo bardzo dużej przewagi i mnóstwa strzałów na bramkę przeciwniczek udało się im strzelić tylko jedną ale jak ważną bramkę na miarę finału. W 1 min. trzeciej tercji Nikola Michalska pokonała rewelacyjnie broniącą bramkarkę Kębłowa.

     Z drugiego półfinału awansowały gospodynie. To one strzeliły bramkę w pierwszej minucie meczu i skutecznie broniły tego wyniku do końca spotkania. SP Gułtowy mimo usilnych prób i kilku znakomitych do tego okazji. nie potrafiły wyrównać. SP Zbąszyń – SP Gułtowy 1:0.

    W meczu o trzecie miejsce poirytowane półfinałem dziewczęta z SP w Gułtowach wzięły się ostro do pracy. Przetrwały bardzo mocny atak na swoją bramkę przeciwniczek z Kębłowa i na 15 s. przed końcem trzeciej tercji strzeliły bramkę. Druga tercja to dwie kolejne bramki zawodniczki z numerem 8 zdobyte z kontry pięknym strzałem z dystansu na 3:0. W trzeciej tercji Gułtowy przypieczętowały brązowy medal mistrzostw strzelając czwartą bramkę a przeciwniczki zdobyły honorowego gola.

SP Gułtowy – SP Kębłowo   4:1.


   W finale spotkały się dwie niepokonane drużyny. Gospodynie, które we wszystkich etapach rozgrywek począwszy od mistrzostw gminy nie straciły bramki zmierzyły się z dziewczętami 
z SP nr 9 w Koninie. Sensacyjnie pierwszą bramkę w 2 min. strzeliły koninianki ale po trzech minutach było już 1:1 i rywalizacja trwała dalej. W drugiej tercji z narożnika boiska padł strzał na bramkę SP w Zbąszyniu i piłka odbijając się od nóg bramkarki wpadła do siatki. Po dwóch tercjach gospodynie przegrywały 1:2. W 17 min. Zbąszyń  wyrównał strzałem z dystansu. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i po chwili przerwy sędziowie zarządzili 5 minut dogrywki do „złotej bramki”. Na 1 min. i 13 s. do końca dogrywki Gospodynie strzeliły „złotą” bramkę i tym samym zdobyły pierwsze miejsce Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt.

 Mecze o miejsca:

nr. 7: SP Smogulec – SP Żytowiecko 4 :0
nr. 5: SP Biadki – SP nr 85 Poznań  1 : 6
nr. 3: SP Kębłowo – SP Gułtowy  1 : 4

FINAŁ : SP nr 9 Konin – SP Zbąszyń   2 : 3 (dogrywka)

Kolejność:

1 m. SP Zbąszyń – MISTRZ Wielkopolski
2 m. SP nr 9 w Koninie
3 m. SP Gułtowy
4 m. SP Kębłowo
5 m. SP nr 85 w Poznaniu
6 m. SP Biadki
7 m. SP Smogulec
8 m. SP Żytowiecko

autor - Maciej Wanke

kamil12POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483479