STORVRETA IBK MISTRZEM SZWECJI2012-04-23

To był długi i urozmaicony sobotni dzień w Malmö Arena, gdzie ponad 10 000 fanów unihokeja zobaczyło najlepsze drużyny w finale Svenska Superliga. Pomimo tego, że Strovetta przegrywała po pierwszej tercji 0-2 z Dalen potrafiła odwrócić losy spotkania i wygrać 5-3 zdobywając tym samym tytuł Mistrza Szwecji.

Jak zawsze, ostatnie mecze są wielką niewiadomą, a w dodatku jeden mecz w Superfinale sprawia, ze faworytów nie ma. Sztuką jest także utrzymać formę aby w ostatnich 60 minutach grać na najwyższych obrotach.
Dalen narzuciło szybkie tempo od początku spotkania, juz w pierwszej tercji uzyskała dwu bramkowe prowadzenie, co na tym poziomie rozgrywek jest spora zaliczką.

Storvreta dopiero w 25 minucie spotkania za sprawą Mattiasa Samuelssona zmienjszyła straty do 2-1, aby na kilka sekund później ponownie musiała odrabiać dwubramkową przewagę do Dalen. Sztuka ta udaje się minutę później, a Jesper Berggen doprowadza stan spotkania na 2-3. W tej części meczu nie zobaczyliśmy już bramek, ale widowisko było niezwykle ciekawe.

Po drugiej przerwie na parkiet wychodzi mocno zmotywowana słowami trenera drużyna Strorvretty. Po zaledwie minucie gry w trzeciej tercji Henrik Stenberg otrzymuje świetne podanie od Mattiasa Samuelssona które zamienia na wyrównującą bramkę. po  póltorej minucie gry od zdobycia remisu zawodnik który wpisał sie poprzednio na listę strzelców dokładnie podał na kij Hannesa  Öhman a ten z strzałem z nadgarstka pokonuje bramkarza IBK Dalen. Przez kolejne piętnaście minut ponad dziesięczno tysięczna publiczność była świadkami skutecznej gry obronnej i ciekawych akcji przeprowadzonych przez obydwa zespoły.
W 58 minucie Dalen bierze czas, trener najwyraźniej będzie chciał postawić wszystko na jedną kartę aby odwrócić losy spotkania. Na jego nieszczęście już po kilku sekundach plany psuje mu ponownie Hannes Öhman pakując piłkę do siatki Dalen.

Storvreta zapisuje się w kartach historii szwedzkiego unihokeja jako zespół, który zdobywa mistrzowski tytuł po raz trzeci z rzędu.

Storvreta IBK - IBK Dalen 5-3 (0-2, 2-1, 3-0)

58:08  - 5-3 - Hannes Öhman

Strzały na bramkę: 19-20 (5-7, 8-6, 6-7)
Najlepsi zawodnicy meczu: Mattias Samuelsson (Storvreta), Andreasa Carlbom (Dalen).

Highlights:%20Storvreta-Dalen

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536249