DLA KOGO BRĄZ EKSRALIGI SENIORÓW?2012-04-20
Po nieudanych potyczkach z drużyną Szarotki Nowy Targ w półfinale Ekstraligi Unihokeja Seniorów, Jadberg Pionier Tychy stanął do walki o brązowy medal, gdzie rywalem była najlepsza drużyna fazy zasadniczej grupy A – MUKS Zielonka. Podobnie jak w poprzednich fazach play-off rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw. Pierwszy mecz rozegrany został na tyskim parkiecie przy ulicy Borowej 24 marca 2012. 

Drużyna Pioniera Tychy przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana, bowiem rywal, z którym przyszło im się zmierzyć był jedną wielką zagadką. W tym sezonie Tyszanie nie mieli okazji grać z zespołem z Zielonki, była to pierwsza potyczka obu ekip. Wyniki jakie w sezonie zasadniczym osiągnęła Zielonka budziły szacunek, dlatego Pionier nie zamierzał zlekceważyć oponenta. Jednak po niezwykle zaciętym spotkaniu gracze z Zielonki wywieźli cenne zwycięstwo z tyskiego parkietu.

Jak będzie tym razem, czy walka o brązowy medal Mistrzostw Polski Ekstraligi Seniorów zakończy się na jednym pojedynku? Tego dowiemy się w sobotę wieczorem.. lub też w niedzielne przedpołudnie.

Krzysztof Carina (Pionier)

Do Zielonki jedziemy bardzo zmotywowani i nasz cel jest tylko jeden – zdobyć brąz . W moich oczach praca całego zespołu przed sezonem i w trakcie powinna zostać ukoronowana brązem. Dlatego jestem pewny, że każdy z nas da z siebie 110% i jak mówi popularny celebryta „ łatwo skóry nie sprzedamy”. Zielonka to zespół zarówno dobry technicznie jak i fizycznie, ale liczę, że nasze doświadczenie da górę i to właśnie Pionier będzie świętował w niedzielę zdobycie medalu!

Mateusz Antoniak (Zielonka)
Jesteśmy bardzo mocno zmotywowani i będziemy starali się zakończyć fazę play off w dwóch meczach. Po słabszym występie w pierwszym spotkaniu, chcemy pokazać, że nie przypadkowo walczymy o trzecie miejsce. Przez ostatni okres nie próżnowaliśmy, frekwencja na treningach dopisywała, jestem przekonany, że nasz zespół stać na zwycięstwo i tego będziemy się trzymać.POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7486579