PO PARKIETACH EUROPY: LIGA SZWAJCARSKA2012-04-18
Wiler-Ersigen przed piątym finałem prowadziło w serii finałowej 3-1. Po zaledwie 65 sekundach Wiler prowadził w meczu 2:0 i po pierwszej tercji było już 6-1.  Grasshoppers nie poddali się jednak.

Wiler-Ersigen wygrał piąty finał wynikiem 11-5 i zapewnił sobie mistrzostwo. Nie było w tym żadnej niespodzianki. Wiler dominował już w sezonie zasadniczym i był w stanie wygrać go z szesnastoma punktami przewagi do drugiego zespołu, którym był GC Zürich. Wiler-Ersigen byli w stanie zmienić swoją filozofię gry pod wodzą nowego trenera Heikki Luukkonen, co się im opłaciło.

Piranha Chur wygrało mistrzostwa kobiet W lidze kobiecej

Piranha Chur wygrały po raz czwarty i zdobyły tytuł szwajcarskiego mistrza. Walka była wyrównana, ale podczas czwartego meczu Piranha pokazały klase. Zawodniczki z Chur wygrały 15-4 i zdobyły mistrzostwo bez większego trudu. Dietlikon był w stanie wygrać pierwszy mecz finałów rzutami karnymi, ale Piranha wygrały resztę spotkań. Tak jak Wiler w lidze męskiej, nowe mistrzynie dominowały w lidze kobiecej i były w stanie wygrać w sezon zasadniczym wygrywając 19 meczów na 21.Kapi


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7468355