PODSUMOWANIE WEEKENDOWYCH LIGOWYCH POJEDYNKÓW W PLU2011-10-17

Kolejne kolejki w Ekstralidze Seniorów, I lidze Seniorów i Ekstralidze Seniorek dały nam sporo wrażeń i emocji. Faworyci nie dali sobie urwać punktu, a w nominowanych przez nas meczach na szczycie faktycznie działo się bardzo wiele. W Siedlcu zarówno seniorzy jak i seniorki rozegrali bardzo wyrównane zawody. Solidarnie męska i żeńska ekipa Absolwenta poradziła sobie w sobotę z rywalami w regulaminowym czasie gry, by w niedzielę szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę dopiero w rzutach karnych.

W seniorach nowotarskie drużyny idą jak burza. Rozpędzone Górale zdemolowali Grzesia Hrubieszów 17-3 i 13-5, natomiast Szarotka rozprawiła się z Pionierem. O ile pierwszy mecz Pioniera i Szarotki nie był taki łatwy dla nowotarżan, a ich wygrana rodziła się w bólach to drugi mecz zdecydowanie przebiegał pod dyktando Szarotek w którym wygrali wyraźnie 10-1. Przebieg tych spotkań można prześledzić w relacjach live pod tymi linkami: 1 mecz, 2 mecz

W I lidze miały odbyć się po dwa spotkania. Jednak mecze Pancernych Żurawica z Unihoc Team Sanok został przełożony na 5 i 6 listopada .
W pojedynkach Nowa Łódź z Olimpią Łochów drużyny podzieliły się punktami. Sobotnią batalie wygrali gospodarze z Łodzi 7-5, aby w niedzielę musieli uznać wyższość przyjezdnych z Łochowa 5-7.

Ekstraligowe zmagania seniorek to wysokie i zdecydowane zycięstwa Mistrza Polski z Gdańska. Energa nie dała rywalkom z Trzebiatowa najmniejszych szans na uzyskanie korzystnego wyniku. Gdynianki pokonały w sobotę Jedynkę 12-6, natomiast w niedzielę rozgromiły rywalki 19-3. Fotorelacja z meczu pod tym LINKIEM >>>
Dzikie Gęsi Zielonka rozgrywały unihokejowe szachy z UKS Gródek. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem zespołu Zielonki 5-3 i 2-1. Po raz pierwszy w historii klubu Gęsi wygrały oba weekendowe mecze. Były to bardzo ważne spotkania dla układu tabeli. Po 4 kolejce spotkań Zielonka przeskakuje w tabeli Jedynkę Trzebiatów i zajmuje drugą lokatę. Fotorelacja z meczu Dzikie Gęsi - UKS Gródek w obiektywie Aleksandry Pruszyńskiej pod tym LINKIEM >>>.
W Krakowie w meczach UKS Multi 75 Killers Kraków - KS Worwa Szarotka Nowy Targ nastąpił podział punktów. W sobotę nowotarżanki były górą wygrywając spotkanie 2-5, ale ambitne krakowianki wzięły w niedzielę rewanż nad rywalkami i pokonały Szarotki 6-3. Jako ciekawostkę prezentujemy rzut karny w wykonaniu Kingi Bugajskiej z meczu Killers vs Szarotka. Filmik dostepny jest pod tym LINKIEM >>>. Fotogaleria z meczu pod tym LINKIEM >>>

Ekstraliga Seniorów
UKS Orły Suwałki - MUKS Zielonka 4-10 i 8-14
UKS Absolwent Siedlec - UKS Ósemka Wejherowo 3-2 i 7-6 po rzutach karnych
Jadberg Pionier Tychy - KS Worwa Szarotka Nowy Targ 2-6 i 1-10
UKS Grześ Hrubieszów - KS Madex Górale Nowy Targ 3-17 i 5-13
 TABELA >>>

I liga Seniorów
UKS Nowa Łódź - ULKS Olimpia Łochów 7-5  i 5-7
UKS Pancerni Żurawica - Unihoc Team Sanok - przełożony na 5 i 6 listopad
 TABELA >>>

Ekstraliga Seniorek
Energa Olimpia Osowa Gdańsk - MLUKS Jedynka Trzebiatów 12-6 i 19-3
Dzikie Gęsi Zielonka - UKS Gródek 5-3  i 2-1
UKS Multi 75 Killers Kraków - KS Worwa Szarotka Nowy Targ 2-5 i 6-3
UKS Absolwent Siedlec - MMKS Podhale Nowy Targ 4-1 i 3-2 po rzutach karnych
 TABELA >>>

Grzegorz Diaków - trener Jadberg Pionier Tychy
Po kilku latach w ekstralidze, Pionier jest na etapie wymiany pokoleń. Odeszło sporo zawodników stanowiących przez lata o obliczu zespołu. Teraz jest to inna drużyna, która potrzebuje jeszcze doświadczenia i zgrania. Nasze nastawienie do meczy z Nowym Targiem było aby je zdobyć, dać szansę wszystkim zawodnikom sprawdzenia się. Podstawowy skład ciągle się krystalizuje i z każdym meczem będzie coraz lepiej. Oba mecze z Szarotką były dla nas bardzo cenne. Mimo dwóch porażek potrafiliśmy momentami pokazać dobrą grę. Oczywiście w spotkaniu z 11 krotnym mistrzem ćwiczyliśmy głównie grę obronną, ale to zawsze była nasza słaba strona. Wielu zawodników potwierdziło swoją dobrą dyspozycję, kilku ciągle ma wiele do poprawy, ale jako trenerzy jesteśmy z postawy drużyny bardzo zadowoleni. Mieliśmy również sporo okazji do strzelenia bramek lecz musimy wypracować większe zrozumienie w piątkach i współpracę. Cieszy dobra postawa obu bramkarzy i realizacja założeń taktycznych. Sobotni mecz bardziej udany zagraliśmy dla Mariusza Kolanowskiego i jego nowonarodzonej Zosi. Dużo radości z nowej roli życiowej od całego Pioniera :).

Rafał Fijałkowski - UKS Nowa Łódź
Mecze były bardzo wyrównane. W sobotę udało nam się odskoczyć na 3 bramki w 3 tercji i utrzymaliśmy już prowadzenie do końca . W niedziele przez 2 tercje nie graliśmy zupełnie nic, to zespół z Łochowa prowadził grę . Obudziliśmy się w 3 tercji lecz brakło nam niestety czasu. Są to kolejne mecze, gdzie szwankuje nam skuteczność i koncentracja w drużynie. Mamy w połowie nowy skład i uważam, że z meczu na mecz jest lepiej, choć wiele brakuje do ideału.

Lesław Ossowski - trener KS Worwa Szarotka Nowy Targ (seniorki)
Dziewczęta wyszły jakieś wystraszone. Stały i przyglądały się jak krakowianki strzelają gole. Zbyt łatwo je traciły. Szkoda, bo w kolejnych odsłonach zagrały już dobrze, tak jak dzień wcześniej, konsekwentnie, zdyscyplinowanie.
Zawodniczki zostały skutecznie pobudzone i zdeterminowane do walki podczas przerwy pomiędzy pierwszą, a drugą tercją, czego wynikiem była o wiele lepsza gra. Od tego momentu tak jak dzień wcześniej to "młode gniewne" dyktowały warunki na parkiecie. Straty odniesione w pierwszej tercji okazały się jednak zbyt duże, brakowało także szczęścia. 
Moje podopieczne muszą się jeszcze uczyć seniorskiego unihokeja. Grać skoncentrowanym przez pełne 60 minut i przede wszystkim walczyć. Nie da się grać statycznie, bo doświadczony i ograny rywal w mig to wykorzystuje. Niemniej uważam weekend za udany. W końcu odnieśliśmy pierwsze historyczny zwycięstwo w ekstraklasie. Wypowiedź pochodzi ze strony: www.ksszarotka.pl

 POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416578