FINAŁ ESKTRALIGI SENIOREK2012-04-08
Finał Ekstraligi Seniorek UKS Absolwent Siedlec - Energa Olimpia Osowa Gdańsk nie odbył się bez echa w ogólnopolskich serwisach internetowych. Już po raz kolejny unihokej zagościł na stronie www.interia.pl

Pierwszy krok w drodze po czwarte z rzędu mistrzostwo Polski seniorek w unihokeju zrobiła drużyna Energii Olimpii Osowa Gdańsk. W pierwszym finałowym meczu Ekstraligi gdańszczanki pokonały przeciwniczki z Siedlca aż 6:1.

Paulina Kidoń kontra Weronika Noga Fot. Leszek Łopuszyński
Paulina Kidoń kontra Weronika Noga Fot. Leszek Łopuszyński /Informacja prasowa

Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie i mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców. Było dużo ładnych akcji, świetnych strzałów i jeszcze lepszych parad bramkarskich.

Mecz rozpoczął się od ataków Siedlca, który przy licznym wsparcu kibiców  starał się zdobyć bramkę otwierającą spotkanie. W grze miejscowych widać było dużą determinację i wolę walki o zwycięstwo. Oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie pierwszej bramki, ale zawsze na posterunku były świetnie dysponowane Agnieszka Kędziora (Siedlec) i Mariola Szarmach (Gdańsk). Pięć sekund przed zakończeniem I tercji gola dla miejscowych zdobyła Natalia Orkisz po zagraniu Karoliny Dutkiewicz.

Druga tercja przyniosła jeszcze więcej emocji. Oba zespoły podkręciły tempo gry, Absolwent chciał zdobyć drugą bramkę a Energa strzelić wyrównującą. Do remisu doprowadziła Natalia Łęgowska, która w indywidualnej akcji minęła obrońcę i strzałem po ziemi zaskoczyła Agnieszkę Kędziorę. Warto podkreślić, że przyjezdne w tym momencie grały w osłabieniu!

Pięć minut później Hanna Samson po podaniu Natalii Łęgowskiej wyprowadza gdańszczanki na prowadzenie. Druga tercja kończy się wynikiem 2:1 dla Gdańska i wszyscy zastanawiają się jak będzie wyglądała ostatnia odsłona pojedynku.

Od pierwszych sekund III tercji Siedlec ruszył mocno do przodu i był bliski zdobycia wyrównującego gola. Ponownie Mariola Szarmach pokazała swój kunszt bramkarski. Chwilę później na strzał z własnej połowy boiska zdecydowała się Monika Kraus, czym zupełnie zaskoczyła Agnieszkę Kędziorę i na tablicy pojawił się wynik 3:1. Pięć minut później Weronika Noga otrzymała karę 2 minut i Absolwent stanął przed szansą zdobycia kontaktowej bramki. Ponownie gra w przewadze nie wyszła im na dobre i po raz drugi w tym spotkaniu miejscowe straciły gola grając w przewadze jednej zawodniczki. Strzelcem tej bramki była Adrianna Kwiecińska, która na boisku pojawiła się dopiero w ostatniej tercji. Pół minuty później ta sama zawodniczka po podaniu Natalii Łęgowskiej zdobywa piątą bramkę dla Olimpii. Ostatnią bramkę w meczu po świetnie wykonanym rzucie karnym zdobywa Maja Stenka. Wynik 6:1 na boisku rywala musi budzić szacunek. Jednak walka toczy się do dwóch zwycięstw i żeby zdobyć kolejny tytuł mistrzowski dziewczyny z Trójmiasta muszą na swoim boisku zrobić drugi krok.

UKS Absolwent Siedlec - Energa Olimpia Osowa Gdańsk 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)

19:55 1:0 Orkisz Natalia - Dutkiewicz Karolina

27:58 2 min. Samson Hanna (wysoki kij)

29:40 1:1 Łęgowska Natalia

34:16 1:2 Samson Hanna - Łęgowska Natalia

41:18 1:3 Kraus Monika - Łęgowska Natalia

46:04 2 min. Noga Weronika (uderzanie)

48:03 1:4 Kwiecińska Adrianna