JUNIORZY MŁODSI: PÓŁFNIAŁ II - ŁOCHÓW2012-04-03
W Łochowie 31 marca oraz 1 kwietnia odbywał się turniej półfinałowy juniorów młodszych. Do turnieju przystąpiło 6 zespołów - gospodarze turnieju Olimpia Łochów, obrońcy tytułu mistrza w tej kategorii wiekowej MUKS Zielonka,  ULKS Józefina, Wiatr Ludźmierz, Pancerni Żurawica i Jedynka Nowy Targ. Absolutnymi faworytami była drużyna z Zielonki.

0

Do finału A awansowały 3 pierwsze zespoły, a pozostałe do finału B. Oba finały zostaną rozegrane 12-13 maja.

O kilka słów po turnieju poprosiliśmy kilku zawodników o to co powiedzieli:

Kamil Zawistowski (ULKS Józefina) - No cóż, moje odczucia po turnieju nie są zbyt miłe. Mecz z Ludźmierzem zepsuł wszystko co zaczynało wyglądać ciekawie , co prawda mizerny mecz z Łochowem, ale już lepszy z NT. Udało mi się wykorzystać rzut karny wywalczony przez kolegów z ataku. No i mecz z Zielonką , szybko stracone dwie bramki, ale później było już tylko lepiej. Stawiliśmy czoła Mistrzowi Polski i tanio nie sprzedaliśmy skóry. Jednak i ten mecz przegraliśmy... No i mecz z Wiatrem, najgorsze było to, że przy wyniku 2-2 i przewadze 2 zawodników straciliśmy bramkę z kontry. to już był koniec. Teraz czuje się fatalnie, drugi raz z rzędu zabrakło troszeczkę do finału a. Już po wszystkim, mam nadzieje, że Ludźmierz zajmie wysokie miejsce w finale, że nie przegraliśmy z byle kim...

Kamil Garwoliński (Olimpia Łochów) - Uwazam ze turniej zagralismy na wysokim poziomie. Pierwszy mecz zagraliśmy z Jozefiną. Spotkanie było bardzo wyrównane, stało na wysokim poziomie. Udało nam się wygrać te spotkanie. W drugim mecz spotkalismy sie z drużyna z Ludzmierza. Udało nam sie szybko strzelić kilka bramek i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Trzeci mecz to bardzo łatwy mecz z Żurawica. W niedziele zmierzyliśmy się z bardzo dobrze znaną nam drużyna z Zielonki. Pierwsza tercje przespaliśmy wpadły 2 bramki po inwidualnych błędach. Druga tercja zakończyła sie remisem 2-2 . Stan meczu był wtedy 3-4 dla Zielonki .Na trzecia tercje wyszliśmy z wiarą , że możemy ten mecz wygrać. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Atakowaliśmy cała drużyną . Zielonka przeprowadzała bramkowe kontry. Mecz skończył się wynikem 7 do 4 dla Zielonki. Ostatnie spotkanie zagraliśmy z Nowym Targem. Strzeliliśmy kilka bramek i potem trener zdecydował się wpuszczać młodych zawodników. Cieszy to że zawodnicy młodsi potrafili kontrolować to spotkanie. Myślę, że stać na awans

Piotr Abramczyk (MUKS Zielonka) - Turniej w Łochowie był bardzo udany, grało mi się dobrze. Awansowaliśmy do finału A w kategorii juniorów młodszych. W tym roku bronimy tytułu, dwa pierwsze mecze były dosyć łatwe i byliśmy pewni zwycięstwa ale musieliśmy się spiąć bo mecz z Józefiną i Łochowem były bardzo trudnymi meczami. w meczu z Józefiną Kuba Rydzewski dostał karę osobistą i grało nam się bardzo trudno jednak po wyrównanej walce do ostatniej minuty wygraliśmy 6:3, w meczu z Łochowem Michał Sieńko dostał kare osobistą ale graliśmy spokojnie i wygraliśmy 7:4 strzelając trzy bramki w 3 tercji i tracąc tylko jedną. mecz z Ludźmierz był tak naprawdę o pietruszkę i wygraliśmy spokojnie 7:1 i pokazaliśmy znów klasę. postaramy się obronić tytuł MP juniorów i na pewno nie odpuścimy na finałach.

Jakub Udziela (Jedynka Nowy Targ) - W pierwszym meczu zasłużenie przegraliśmy, Zielonka była poza zasięgiem praktycznie każdego zespołu. W następnych mogliśmy wygrac z każdym, zespoły były w naszym zasięgu, lecz niestety mieli 2 razy więcej zawodników, a my tylko 8 w polu, a 1,5 piątkami nie da się wygrac turnieju. Byliśmy zmęczeni. Z Ludźmierzem było 6:6 jeszcze 2 minuty przed końcem, ale głupi błąd i szybka kontra Ludźmierza, a w efekcie przegrana w 3 meczu przekreśliła praktycznie nasze szanse na awans do finału. W meczu 4 z Żurawicą zagraliśmy spokojnie, na luzie i wygraliśmy, jak się później okazało jedyny, mecz w tym turnieju. W ostatnim, z gospodarzami - Łochowem byliśmy skrzywdzeni przez sędziów. Było 2:1 dla Łochowa, ich zawodnik podał nogą i padł gol, a przecież to niezgodne z przepisami, nie wiem czemu sędziowie go uznali, bo widac było ewidentnie, że podawał nogą. Było 3:1, gol na 5:1 także padł nogą, ale sędziowie znów "nie widzieli" nie przepisowego zgrania gospodarzy. To nas podłamało i później już nie daliśmy rady się podnieśc. Zajęliśmy ostatecznie 5. miejsce, ale jeszcze im pokażemy na finale B! :) Zgubiły nas też kary, mieliśmy ich najwięcej w całym turnieju - ok. 40 minut.

Domink Warmuz (Jedynka Nowy Targ) - Moje odczucia po tym turnieju są nie miłe, pierwszy mecz był dla nas rozgrzewką bo mieliśmy wygrać 3 mecze ale porażka była duża 15-1. W drugim meczu z Józefiną mieliśmy wygrać ale nie wyszło, walczyliśmy ale się nie udało i przegraliśmy. Przyszła chwila prawdy z kolegami z Ludźmierzem ale się nie udało była walka do końca, z Żurawicą byliśmy pewni swojej wygranej i wygraliśmy.

Jakub Korczak (Jedynka Nowy Targ) -  Mecze naszego wykonaniu były bardzo przeciętne.Zagraliśmy według mnie nie najlepszy turniej.Brakowało dokładnych podań i celnych strzałów, których nie brakowało.Nasza drużyna nie jest jeszcze tak zgrana jak inne i to prawdopodobnie to spowodowało, że przegraliśmy cztery mecze.

Wojtek Komperda (Wiatr Ludźmierz) - Turniej półfinałowy w Łochowie był bardzo wyrównany. Faworytem była oczywiście Zielonka. Myślę, że graliśmy dobrze lecz mogło być o wiele lepiej. Kolegom z zespołu brakowało wiary w to, że stać ich na wyście z grupy z I miejsca. Przed ostatni mecz o wejście do finałów z Józefiną przeważył gol naszego kapitana (3 na 5 ). Radość i szał ogarnął cały zespół. Mecz z Zielonką był grą o pietruszkę. Myślę że o wyniku spotkania zadecydowały dwa rzuty karne w wykonaniu kapitana Zielonki. Turniej był dobrze zorganizowany. Ogólnie sala też była bardzo zadbana.

Karol Pelczarski (Wiatr Ludźmierz) - Nasz występ uważam za udany. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo ambitnie za co należa się im słowa pochwały. Górowaliśmy nad innymi drużynami umiejętnościami technicznymi, brakowało nam jednak motoryki nad czym musimy jeszcze popracować. Przed nami najważniejszy turniej finałowy. Czeka nas więc dużo pracy na treningach.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia w rundzie finałowej!!!