KOLEJNE MECZE POLSKIEJ LIGI UNIHOKEJA2011-10-14

15 i 16 października rozegrane zostaną kolejne kolejki w polskiej lidze unihokeja. W Ekstralidze Seniorów najciekawiej zapowiadają się spotkania Absolwenta Siedlec i Ósemki Wejherowo. Te dwie drużyny w zeszłym sezonie rywalizowały ze sobą o brązowy medal, gdzie górą byli siedlczanie. Absolwent zaskoczył nas wszystkich, kiedy w inauguracyjnych kolejkach dość łatwo i wysoko przegrał z MUKS Zielonka. Nie zapomnijmy,  że Absolwent gra u siebie i będzie starał się zmazać plamę z 1 i 2 kolejki. Mecze zapewne będą zacięte i emocji nie zabraknie.

W rozgrywkach Ekstraligi Seniorek spotkaniem na szczycie może być mecz... UKS Absolwenta Siedlec, które na swoim parkiecie podejmowały będą nowotarżanki z MMKS Podhale. Jakby nie posumować przyszłe zmagania, to Siedlec Arena będzie najgorętszym miejscem na unihokejowej mapie polski.

1 liga seniorów to dwa mecze, gdzie na przeciwko siebie staną Nowa Łódź - Olimpia Łochów i Pancerni Żurawica z Team Sanok. O tych spotkaniach można niewiele powiedzieć, ponieważ drużyny z Łochowa i z Sanoka są absolutnymi debiutantami w tej kategorii rozgrywkowej. Miejmy nadzieję, że i tutaj znajdziemy niezapomniane emocje w każdym ze spotkań.

Ekstraliga Seniorów
UKS Orły Suwałki - MUKS Zielonka
UKS Absolwent Siedlec - UKS Ósemka Wejherowo 
Jadberg Pionier Tychy - KS Worwa Szarotka Nowy Targ - z tego meczu przeprowadzimy relację LIVE
UKS Grześ Hrubieszów - KS Madex Górale Nowy Targ

I liga Seniorów
U KS Nowa Łódź - ULKS Olimpia Łochów 
UKS Pancerni Żurawica - Unihoc Team Sanok

Ekstraliga Seniorek
Energa Olimpia Osowa Gdańsk - MLUKS Jedynka Trzebiatów 
Dzikie Gęsi Zielonka - UKS Gródek 
UKS Multi 75 Killers Kraków - KS Worwa Szarotka Nowy Targ 
UKS Absolwent Siedlec - MMKS Podhale Nowy Targ

Mateusz Antoniak - MUKS Zielonka
W najbliżej kolejce przyjdzie nam sie zmierzyć z zespołem z Suwałk, nie traktujemy tego meczu szczególnie, jest to spotkanie które po prostu musimy wygrać aby zająć pierwsze miejsce w grupie. Oczywiście nie lekceważymy przeciwnika jednak jesteśmy świadomi własnych możliwości. Na treningach staramy się poprawiać dynamikę gry i wykończenie akcji bo to głownie zawodzi na meczach, stwarzamy sobie dużo sytuacji podbramkowych lecz w dużej mierze ich nie wykorzystujemy. Skompletowaliśmy dopiero optymalny skład, gdyż w naszej drużynie pojawiło się paru młodych jeszcze nie ogranych zawodników w najstarszej kategorii wiekowej, lecz już po pierwszej kolejce widać, że powoli wkomponują się w drużynę i myślę, że to zaowocuje w kolejnych spotkaniach. Po ostatnich zwycięstwach nad zespołem Absolwenta Siedlec morale w drużynie są bardzo dobre więc jedziemy do Suwałk po komplet punktów i żaden inny wynik nie będzie nas satysfakcjonował.

Monika Wilczyńska - Dzikie Gęsi Zielonka
W  najbliższy weekend zagramy drugą kolejkę Ekstraligi Seniorek. Po nieudanym wyjeździe do Trzebiatowa, gdzie pomimo dobrego nastawienia drużyny, podczas gry popełniłyśmy kilka błędów, pozostał pewien niedosyt. W założeniu Dzikich Gęsi było wygranie obydwu meczy, ale pomimo dobrej gry skończyło się przegraną w pierwszym meczu i wygraną z wielkim trudem w drugim meczu po dogrywce, przez co wyjazd ten można uznać za porażkę. Wyciągnęłyśmy wnioski co do naszej gry, wiemy nad czym musimy popracować, żeby z kolejnych potyczek na parkiecie wyjść zwycięsko „z tarczą”. Tym razem zmierzymy się z UKS Gródek, mam nadzieję że ciężka praca, i motywacja jaką maja zawodniczki Dzikich Gęsi zaowocuje podwójną wygrana w tym spotkaniu.

Kasia Miczel - Dzikie Gęsi Zielonka
W ten weekend seniorki Dzikich Gęsi czeka już drugie spotkanie tego sezonu. Tym razem o zwycięstwo będziemy walczyć z drużyną Gródka. Celem tego spotkania jest zwycięstwo , które ma umożliwić nam wejście do półfinałów. Uważam ,że drużyna jest w pełni przygotowana do tego meczu. Na ostatnich treningach była bardzo duża frekwencja ,która umożliwiła Gęsiom poprawę techniki i lepsze zgranie. Jesteśmy pozytywnie nastawione do gry i wierzymy w nasze zwycięstwo.

Wojciech Dubin - UKS Orły Suwałki  
W 3 i 4 kolejce sezonu zagramy z Zielonką. Będą to ciężkie mecze lecz mam nadzieje, że uda nam się wywalczyć korzystny wynik. Przygotowujemy się bardzo intensywnie do sezonu już od polowy sierpnia. Na treningach każdy daje z siebie wszystko i dlatego jesteśmy optymistycznie nastawieni do tych spotkań. Mamy bardzo młody zespół, chłopaki ogrywają się ale jesteśmy dobrej myśli. Te spotkania będą trudne lecz mamy zamiar pokazać się z jak najlepszej strony, zaprezentować kibicom dobra grę i uzyskać jak najkorzystniejszy wynik.

Sajewicz Artur - trener Jadberg Pionier Tychy
W sobotni wieczór, oraz w niedzielny poranek czekają nas dwa niebywale ciężkie spotkania. Mecze ze zdetronizowanym w zeszłym sezonie Mistrzem Polski - zespołem Szarotka Nowy Targ, który niewątpliwie będzie chciał odzyskać w obecnych rozgrywkach koronę króla polskiego unihokeja. To wielki sprawdzian dla naszego zespołu. W nadchodzący weekend okaże się, czy po nowotarskich porażkach w 1 i 2 kolejce możemy powalczyć z najlepszymi w lidze. Drużyna jest na końcowym etapie przebudowy, jest głodna sukcesu, którym będzie niewątpliwie rozegranie dobrych zawodów z byłym Mistrzem Polski. Jesteśmy świadomi, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno, ale nie spuszczamy głowy i damy z siebie wszystko, aby osiągnać dobry wynik. Wierze, że zagramy dwa dobre mecze i damy naszym kibicom dużo emocji i zadowolenia.

Piotr Ludwichowski - trener Energa Olimpia Osowa Gdańsk
Naszym głównym celem są dwa zwycięstwa. Będziemy chcieli spróbować różnych założeń taktycznych, więcej szans do grania będą miały młodsze zawodniczki.POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416415