JUNIORKI STARSZE: FINALIŚCI W KOMPLECIE2012-03-25
W dniu dzisiejszym w Nowym Targu oraz Mrzeżynie zakończyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek starszych. Znamy wszystkich  Finalistów w sezonie 2011/2012 w kategorii Juniorek Starszych.

W Wielkim Finale Mistrzostw Polski zagrają:

  • KS Worwa Szarotka Nowy Targ (Aktualny Mistrz Polski z sezonu 2010/2011)
  • Energa Olimpia Osowa Gdańsk (Aktualny Brązowy medalista Mistrzostw Polski z sezonu 2010/2011)
  • MMKS Podhale Nowy Targ (Piąta drużyna Mistrzostw Polski z sezonu 2010/2011)
  • MLUKS Jedynka Trzebiatów (Szósta drużyna Mistrzostw Polski z sezonu 2010/2011)


Po turnieju Półfinałowym o kilka zdań zapytaliśmy zawodniczkę KS Worwa Szarotka Nowy Targ Kingę Leśniak oraz zawodniczkę MMKS Podhale Nowy Targ Anne Podlipni


KINGA LEŚNIAK:

Półfinały mistrzostw Polski juniorek starszych jak najbardziej na wielki plus dla naszej drużyny. Szarotki spięły się na każdy mecz dzięki czemu, tylko jeden z trzech meczy z MMKS Podhale Nowy Targ został wygrany po dogrywce. Poziom był w miarę wysoki. Wszystkie drużyny walczyły do ostatniego gwizdka, co się naprawdę chwali w meczach turniejowych. Miło wiedzieć, że weszłyśmy do finału wraz z drużyną " ze wspólnych korzeni". Dla naszej drużyny był to sprawdzian z całego sezonu, w ciągu którego trenowałyśmy zażycie. Uważam, że należycie wychodzimy z pierwszego miejsca, tym bardziej mając na uwadze, że najlepszą zawodniczką turnieju została nasza koleżanka Ewelina Burdyn! Wielkie brawa dla niej, dla drużyny, dla trenera i organizatorów, dzięki którym wszystko wyglądało cacy Gratuluję innym drużynom świetnej gry i życzę powodzenia w finałach.


ANNA PODLIPNI:

Uważam , że cały turniej półfinałowy był bardzo ciężki. Przeciwniczki pokazały wielki charakter i chęć walki w finale A. Udało się to dwom drożyną z Nowego Targu. Najlepsza okazała się ekipa z Szarotki , która myślę , że była stawiana w roli faworyta. Teraz mamy nie wiele czasu , aby przygotować sie do turnieju finałowego i poprawić błędy , które okresowo wcinały się w nasza grę. Ogólnie z turnieju jesteśmy zadowolone , ponieważ cel został osiągnięty ,dostałyśmy się do finału A. Myślę, że w naszej grze można było zauważyć ciężką pracę na treningach i mam nadzieje że jest to dobry początek w walce o złoto.

patrykunihocPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7525056