PŁOCICZNO ULEGŁO NOLETOWI 2-52012-03-24
W dniu wczorajszym (23 marca) w Mrzeżynie UKS Maratończyk Płociczno uległ Noletowi Żabi Róg 2-5 w pieszym meczu Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek Starszych, które rozgrywane są w dniach 23-25 marca.

Pierwszy mecz z Noletem Żabi Róg rozpoczynał się dość późno bo o 20. Rozpoczynaliśmy z dużymi obawami gdyż: po pierwsze na ostatnim treningu skręcenia kostki doznała bramkarka Monika Pietruszewska i do Mrzeżyna udała się z nogą w gipsie, po drugie trzytygodniowa przerwa od ostatniego meczu i brak choć jednego sparingu stanowił niewiadomą o dyspozycję zawodniczek Rozpoczęło sie spokojnie
, mecz wyrównany, strzały z daleka, dobra gra w obronie obu ekip. W 17 minucie Nolet strzałem z dystansu obejmuje prowadzenie ostatnich sekundach pierwszej tercji w zamieszaniu podbramkowym, wyrównuje M. Adamczyk. Początek drugiej tercji to kolejna bramka Moniki i Maratończyk obejmuje prowadzenie. Kolejne minuty to przewaga płociczanek i kilka stu procentowych sytuacji bramkowych, niestety skuteczność zerowa. Groźne kontry Noletu powstrzymuje bramkarka Ola Lechman. Ale niewykorzystane sytuacje się mszczą. Błąd w obronie i Nolet wyrównuje. Dziewczęta z Płociczna podrywaja sie do ataku. Niestety kolejny błąd i kontra, wykorzystana, Nolet wygrywa po 2 tercjach 3:2. Trzecia tercja to kolejne niewykorzystane okazje Płociczna i bardzo dobra obrona Noletu. Z każdą minutą impet jednak słabnie. 10 minut przed końcem meczu Żabi Róg rozstrzyga mecz na swoja korzyść. Pada decydująca bramka po kolejnym błędzie Maratończyka. Maratończyk do końca meczu nie może złamać dobrej obrony Noletu, Kilka sekund przed zakończeniem meczu dziewczęta z Mazur podwyższają wynik na 2:5. Zagraliśmy zbyt bojaźliwie i asekuracyjnie. Do tego indywidualne błędy w obronie przyniosły kilka bramek. Nie potrafiliśmy wykończyć wielu sytuacji bramkowych. W sumie zasłużona wygrana Noletu. Popełniliśmy zbyt wiele błędów, raziła również nasza niedokładność aby ten mecz wygrać. Walczymy dalej!!

W dniu dzisiejszym UKS Maratończyk Płociczno spotka się w meczu Derbowym z MLUKS Jedynką Trzebiatów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00

źródło: UKS Maratończyk Płociczno
dodał: patrykunihoc

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7525055