PRZED SEZONEM cz.32011-10-13

O tym jak w klubach pracowano przed sezonem, o celach drużyn na ten sezon, przedstawiamy w wywiadach z trenerami. W dzisiejszej kolejnej odsłonie artykułu "Przed sezonem" zamieszczamy rozmowę z Piotrem Ludwichowskim trenerem Mistrza Polski Energia Olimpia Osowa Gdańsk, a także z Lesławem Ossowskim trenerem juniorek starszych i seniorek KS Worwa Szarotka Nowy Targ.

 

Piotr Ludwichowski - Energia Olimpia Osowa Gdańsk

Jak pracujecie obecnie, na czym skupiacie się najbardziej przy treningach?
- Praktycznie cały wrzesień ciężko pracowaliśmy nad wytrzymałością i siłą, dopiero ostatnie treningi poświęciliśmy na taktykę i zgrywanie nowych piątek, najważniejszy dla nas w tej chwili jest puchar Europy, gdzie będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Jaką dysponujecie kadrą? Są jakieś nowe twarze w zespole, a może ktoś odszedł do innego klubu lub też zrezygnował z uprawiania unihokeja?
- Mamy bardzo liczną kadrę, w tym sezonie do gry wróciły Anna Chomnicka, Zosia Zajdzińska oraz Karolina Littwin, pozyskaliśmy również dwie nowe zawodniczki, które postanowiły studiować w Gdańsku : Anie Raczkowską z Noletu oraz Małgorzatę Jabłonowską z UKS Gródek. Niestety z gry zrezygnowały Karolina Krawczyk i Karolina Herman.

Jak oceniasz swój zespół przed sezonem? Czy jesteś zadowolony z przepracowanego okresu przygotowawczego?
- Drużyna została przez dobrze przygotowana do ligi. Większość dziewcząt solidnie trenowało przed sezonem.

Jak oceniasz system rozgrywek Waszej kategorii w tym roku?
- Cieszę się, że zgłosiła się rekordowa ilość drużyn. Można by się pokusić o stworzeniem ligi za czym wnioskowałem, ale ostatecznie część klubów wolała podział na dwie grupy.

Jakie spotkania które rozegracie mogą przyjść Wam z większym trudem, czy obawiacie się jakiś zespołów i czy przygotowujecie się do tych spotkań w jakiś szczególny sposób?
- Ciężko powiedzieć coś więcej o drużynach w naszej grupie, gdyż Trzebiatów i Gródek są nowymi drużynami. Zielonka wciąż czyni postępy, doszła do nich doświadczona Bogna Zielenkiewicz. Myślę, że sprawa zdobycia mistrzostwa Polski kolejny raz rozstrzygnie się pomiędzy trzema zespołami ENERGĄ, Siedlcem i MMKS.

Są jacyś zawodnicy, których poziom „wystrzelił” w górę i warto byłoby go polecić Trenerowi Kadry Narodowej?
- Jest kilka takich zawodniczek, wystarczy przyjść na nasze mecze i popatrzeć.

Kto zostanie Mistrzem Polski w kategorii Seniorki w tym sezonie? Na jakie miejsce w ostatecznej klasyfikacji liczycie?
- Będziemy chcieli po raz czwarty zostać mistrzem Polski. Droga jeszcze daleka, ale trzeba sobie stawiać najwyższe cele.

ENERGA OLIMPIA OSOWA GDAŃSK
 

Skład zespołu:

Bramkarze: Mariola Szarmach, Katarzyna Tołysz, Ewelina Basendowska
- Zawodnicy z pola: Hanna Samson, Aniela Stelmasiewicz, Julia Jurkowska, Anna Chomnicka, Zofia Zajdzińska, Weronika Noga, Weronika Ząbczyk, Monika Kraus, Maja Stenka, Karolina Littwin, Jagoda Wieczorek, Adrianna Kwiecińska, Irena Mroch, Natalia Łęgowska, Małgorzata Jabłonowska, Anna Raczkowska, Anna Romanowska, Anna Szychta, Marta Chudyszewicz

Kadra trenerska: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski


Lesławem Ossowski - KS Worwa Szarotka Nowy Targ

Jak wyglądały Wasze przygotowania przed sezonem?
- Zagraliśmy dzięki naszemu sponsorowi – firmie Worwa w turnieju Fatpipe Cup. Dla dziewczyn to był pierwszy kontakt z seniorskim unihokejem i wypadł bardzo pomyślnie pomimo kilku porażek. W drugiej połowie sierpnia rozpoczęliśmy przygotowania w terenie gdzie ćwiczyliśmy głównie siłę i wytrzymałość. Od września trenujemy regularnie na sali 3 razy w tygodniu.

Jak pracujecie obecnie, na czym skupiacie się najbardziej przy treningach?
- Obecnie łączymy treningi typowo unihokejowy czyli techniczny i taktyczny natomiast raz w tygodniu przeprowadzamy trening ogólnorozwojowy.

Jaką dysponujecie kadrą? Są jakieś nowe twarze w zespole, a może ktoś odszedł do innego klubu lub też zrezygnował z uprawiania unihokeja?
- Cała drużyna seniorek jest oparta o zawodniczki które zdobyły MP juniorek. Doszły do nas 2 zawodniczki z Orkana Ludźmierz. Żadna z moich zawodniczek nie osiągnęła jeszcze wieku seniora więc kadra seniorek i juniorek pokrywa się.

Jak oceniasz swój zespół przed sezonem? Czy jesteś zadowolony z przepracowanego okresu przygotowawczego?
- Jestem zadowolony z okresu przedsezonowego. Mam nadzieję, że zaprezentujemy wyższy poziom niż rok temu czemu ma służyć gra w 2 kategoriach wiekowych.

Jak oceniasz system rozgrywek Waszej kategorii w tym roku?
- Uważam że system zarówno w juniorkach i w seniorkach nie jest zły. Występuje podział na grupy co obniża koszty sezonu. To bardzo ważne bo unihokej to wciąż amatorski sport.

Jakie spotkania które rozegracie mogą przyjść Wam z większym trudem, czy obawiacie się jakiś zespołów i czy przygotowujecie się do tych spotkań w jakiś szczególny sposób?
- W seniorkach wszyscy są dla nas trudnymi przeciwnikami ze względu że debiutujemy w ekstraklasie oraz ze względu na nasz młody wiek. W juniorkach w pierwszej fazie będziemy rywalizować z MMKS Nowy Targ o 1 miejsce w grupie. Potem zobaczymy z kim przyjdzie rywalizować w półfinale.

Są jacyś zawodnicy, których poziom „wystrzelił” w górę i warto byłoby go polecić Trenerowi Kadry Narodowej?
- Moje zawodniczki są powoływane do kadry juniorek regularnie. Odnośnie seniorek to wszystko zależy jak będą wyglądać w tych rozgrywkach. Na pewno mamy kilka ciekawych zawodniczek które warto obserwować. Nie chcę poza tym wchodzić w kompetencje trenerów kadry narodowej.

Kto zostanie Mistrzem Polski w kategorii juniorek starszych i seniorek w tym sezonie? Na jakie miejsce w ostatecznej klasyfikacji liczycie?
- W juniorkach niezręcznie mówić że wygramy, ale tego oczekuje się od mistrza. W seniorkach myślę, że skład finału będzie taki sam bo Energa i Absolwent to wyrównane drużyny. My chcemy zagrać w każdym meczu na maksimum swoich możliwości, a co osiągniemy czas pokaże.

KS SZAROTKA WORWA NOWY TARG
 

Skład zespołu:
 

SENIORKI:
Zapała Magdalena 1995.08.05 bramkarka
Sąder Sabina 1993.02.21 obrońca
Leśniak Kinga 1993.11.29 obrońca
Chlebda Joanna 1993.12.22 obrońca
Zapała Renata 1994.07.28 obrońca
Kubowicz Anna 1993.04.19 napastnik
Chowaniec Magdalena 1993.06.18 napastnik
Kaczmarczyk Sabina 1993.09.24 napastnik
Burdyn Ewelina 1994.01.10 napastnik
Burdyn Anna 1994.04.21 napastnik
Bujak Karolina 1994.12.16 napastnik
Ulman Weronika napastnik  

JUNIORKI (wszystkie seniorki są jeszcze w wieku juniorskim) +
Burdyn Aleksandra 1996.03.25 napastnik
Dziubińska Klaudia 1996.03.29 napastnik
Szarek Agata 1996.06.13 napastnik
Rokicka Olga 1996.06.22 napastnik
Węgrzyn Karolina 1997.08.13 obrońca
Gruszczak Marta 1997.11.20 napastnik
 

Kadra trenerska: Ossowski LesławPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416521