BĘDZIE CZWARTY TYTUŁ Z RZĘDU?2012-03-13

Powtórka z zeszłego sezonu czeka unihokeistki Energi Olimpii Osowa w finale ekstraklasy kobiet. Gdańszczanki, które mają szansę na czwarty mistrzowski tytuł z rzędu, do dwóch wygranych spotkań ponownie rywalizować będą z Absolwentem Siedlec. Awans zapewniły sobie po zwycięstwie z Podhalem Nowy Targ.Zawodniczki Energi już w pierwszym wyjazdowym spotkaniu (półfinały również toczyły się do dwóch wygranych) pokonały góralki 4:0 (czytaj więcej). Kropkę nad "i" postawiły w hali gdańskiego Zespołu Szkół nr 2 wygrywając tym razem 4:1.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo rywalki już od pierwszych sekund postawiły osowiankom bardzo trudne warunki, zaś gra toczyła się w bardzo szybkim tempie. Po chaotycznej grze w dwóch pierwszych tercjach wciąż aktualne mistrzynie Polski prowadziły 1:0 po bramce najlepszej snajperki ligi Adrianny Kwiecińskiej, której podawała... najlepsza asystująca, Natalia Łęgowska.

Widowiskowo zrobiło się w trzeciej odsłonie. Kiedy wynik na 2:0 podwyższyła Łęgowska, Podhalanki błyskawicznie wyprowadziły kontrę, ponownie dochodząc Olimpię na jedną bramkę. Przyjezdne chwilę później byłe bliskie wyrównania, ale skrzydła podcięła im Irena Mroch, której trafienie pozwoliło gdańszczankom odzyskać spokój w defensywie. Na kilkanaście sekund swoje drugie trafienie dołożyła Łęgowska, która przypieczętowała awans do finału.

Energa Olimpia Osowa - MMKS Podhale Nowy Targ 4:1
1:0 Adrianna Kwiecińska
2:0 Natalia Łęgowska
2:1 Ewelina Bryniarska
3:1 Irena Mroch
4:1 Natalia Łęgowska

O złoto Energa Olimpia rywalizować będzie podobnie jak przed rokiem, z drużyną Absolwenta Siedlec, która w drugim półfinale pokonała Dzikie Gęsi Zielonka 8:2 i 6:1.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 31 marca w Siedlcu (Absolwent zdobył mniej punktów w rundzie zasadniczej, więc finał rozpocznie jako gospodarz). Rewanż w Gdańsku odbędzie się 21 kwietnia, natomiast ewentualne trzecie spotkanie rozegrane zostanie dzień później, również nad morzem.

Przypomnijmy, iż przed rokiem osowianki przegrały pierwsze finałowe starcie 3:6, ale po szaleńczym pościgu i zwycięstwach 6:5 i 5:4 obroniły mistrzowski tytuł (przeczytaj jak unihokeistki triumfowały w ubiegłym sezonie).


sport.trojmiasto.pl


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533651