WEEKENDOWE ZMAGANIA JUNIORÓW STARSZYCH I JUNIOREK STARSZYCH2011-10-09

W ubiegły weekend w cieniu wydarzeń z Champions Cup i Pucharu Europy, na krajowych parkietach w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja  rywalizowali juniorzy starsi i juniorki starsze. Część meczy kluby rozegrały w piątek i sobotę, a niektórzy oba zaplanowane spotkania rozgrywali w sobotę rano i w sobotę pod wieczór. Działo się tak za sprawą Wyborów Parlamentarnych.

Juniorzy Starsi
UKS Aligator Chwarzno Gdynia - LUKS Nolet Żabi Róg 4-10 i 8-10
UKS Orionek Ogorzeliny - WSU Wierzchowo 5-10 i 8-7
UKS Błyskawica Niechanowo - UKS Junior Kębłowo 8-7 po dogrywce i 2-6
UKS Absolwent Siedlec - UKS Victoria Gułtowy 7-3 i 5-3
UKS Nowa Łódź - ULKS Olimpia Łochów 2-6 i 1-9
MUKS Zielonka - ULKS Józefina 7-3 i 16-3
UKS Grześ Hrubieszów - KS Madex Górale Nowy Targ - mecz przełożony na 3 grudnia.

Juniorki Starsze
LUKS Nolet Żabi Róg - UKS Dziewiątka Siedlce   - mecz przełożony na 19 listopada.  
UKS Maratończyk Płociczno - MLUKS Jedynka Trzebiatów 3-6 i 6-5
UKS Absolwent Siedlec - UKS Junior Kębłowo 7-5 i 5-4 po serii rzutów karnych
Dzikie Gęsi Zielonka - UKS 85 Mokotów Warszawa 6-3 i 3-6
PUKS Trzebinia - KS Worwa Szarotka Nowy Targ 2-5 i 2-1 po serii rzutów karnych

Lesław Ossowski - trener  KS Worwa Szarotka Nowy Targ
W ten weekend rozegraliśmy 2 mecze w juniorkach starszych z drużyną z Trzebini. Niestety nie udało się wygrać obydwu meczy choć tak planowaliśmy przed spotkaniami. Oba mecze zagraliśmy na średnim poziomie, a szczególnie słabo wypadła nasza gra w ataku. Paradoksalnie lepiej zagraliśmy w 2 meczu - przegranym po karnych. W tym meczu mieliśmy bardzo dużą przewagą, ale nasza skuteczność była dramatyczna. Trzeba przyznać że Trzebinia grała z ogromnym zaangażowaniem, a ich bramkarka broniła wręcz fenomenalnie. My zagraliśmy troszkę w osłabionym składzie, ze zmienioną pierwszą formacją i troszkę wyszedł u niej brak zgrania. W żaden sposób to nas jednak nie usprawiedliwia i powinniśmy oba mecze wygrać. Dobrze że taki prysznic dostaliśmy na początku sezonu. Myślę że zmobilizuje nas to do dalszej pracy, a także spowoduje że do każdego rywala podejdziemy z maksymalną koncentracją.

Michał Powroźnik - UKS Nowa Łódź
Mecze z Łochowem zakończyły się porażkami ponieważ w drużynie panowała bardzo napięta atmosfera, zabrakło nam przede wszystkim wykończeń akcji i strzałów, skutkiem czego były bramki dla Łochowa. Kilku zawodników grało mając kontuzje co miało wpływ na brak dynamicznej gry. Wiemy nad czym musimy teraz popracować i liczymy na korzystniejsze wyniki w dalszych rozgrywkach.

Opis ze strony internetowej klubu UKS Błyskawica Niechanowo
W sobotę 8 października 2010 rozegrana została I i II kolejka rundy zasadniczej w kategorii junior starszy w zawodach zmierzyły się UKS Błyskawica Niechanowo i UKS Junior Kębłowo. Obydwa spotkania zostały rozegrane w Gimnazjum w Kębłowie a gospodarzem był klub z Niechanowa, który nie posiada własnej pełnowymiarowej hali.

W pierwszym meczu obydwie drużyny toczyły zaciekły bój o zwycięstwo. Pierwszą bramkę zdobył Adrian Jagodziński po bardzo ładnym uderzeniu z klepki. Druga bramka padła po strzale z pchnięcia Jakuba Kierzka – piłeczka odbiła się od obrońcy i bramkę zaliczono jako samobójczą. Były także dwa błędy naszych obrońców, którzy przepuścili piłeczkę pod nogami i przeciwnik wykorzystał to zdobywając bramki. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 2-2. Kolejną tercję troszkę przespaliśmy i zakończyła się ona 2-1 dla Kębłowa. Bramkę dla nas zdobył Adrian Natomiast w trzeciej tercji bramki dla nas zdobywali Bartosz Czaplicki, Jakub Kierzek i Adrian Jagodziński (2). Trzecią tercję wygraliśmy 4:3 i mecz w planowym czasie gry zakończył się remisem.
Dogrywka była bardzo krótka w pierwszej minucie Adrian Jagodziński zdobył bramkę po asyście Krystiana Menesa i rozstrzygnął mecz na naszą korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 8-7 dla UKS Błyskawica w Niechanowie. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Kierzek Jakub.
Drugi mecz po długim wypoczynku rozpoczęliśmy o godzinie 16.00 i od początku nie ułożył się po naszej myśli. Chłopacy wyszli nieco rozluźnieni a przeciwnik po porażce bardziej zmotywowany do gry. Adrian nie mógł sobie pozwolić na swobodną grę był pilnowany przez dwóch zawodników drużyny przeciwnej. Efekt był taki, że pierwszą tercję przegraliśmy 4-0. W czasie przerwy nastąpiła narada w szatni, co przyniosło efekt w postaci wygranej drugiej tercji 2-0. Gdy już uwierzyliśmy, że możemy dogonić przeciwnika piąta bramka dobiła naszych chłopaków i stracili werwę do dalszej gry. Trzecią tercję przegraliśmy 2-0. Wynik końcowy to 6-2 dla Kębłowa. Bramki dla naszej drużyny zdobył Zamiatała Marek i Marcin Plewa po asyście Kuby Kozłowskiego. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Janusz Olejniczak.

Opis ze strony internetowej klubu ULKS Józefina
W sobotnim meczu była wspaniała atmosfera na hali a wiatru w skrzydła zawodnikom dodawały dziewczyny z UKS 85 Mokotów. Wynik otworzyła Zielonka i to już na samym początku , bramka wpadła po błędach drugiej piątki. Kilka minut później ponownie MUKS wbił piłkę do bramki ULKS'u i po raz drugi był to błąd drugiej piątki. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji , w drugiej Józefina grała już tylko jedną piątką z pojedynczymi zmianami. Po kilku minutach wpadła bramka na 3-0 , ta bramka normalnie dobiła by zawodników przegrywającą , jednak po chwili na ten strzał odpowiedział Kamil Styś i zdobył bramkę po wrzutce Mateusza Laskowskiego. Niestety była to pierwsza i ostatnia bramka w tej tercji dla "Józefinek" , a Zielonka strzeliła jeszcze 4 i po dwóch tercjach było już 7-1. W trzeciej trecji coś drgnęło w drużynie z Józefiny i udało się strzelić bramkę , której aurorem był Damian Bałut na 7-2 i nie stracić żadnej. MUKS w ostatnich sekundach zdjął bramkarza i próbował grać 6 zawodnikami w polu , był to błąd , brak bramkarza wykorzystał Hubert Rusinowski i zamknął wynik. Po meczu wybrano najlepszych zawodników z obu drużyn , z Józefiny był to Szymon Gajda a z Zielonki Maciek Sieńko.


W niedzielnym meczu górą także była drużyna z Zielonki , Józefina prezentowała lepszą grę niż w sobotę , lecz wynik tego nie odzwierciedlał. Przez długi czas wynik nie ulegał zmianie i na tablicy było 0-0 , aż w końcu wynik otworzył jeden z braci Sieńko. Wynik 1-0 dawał nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie meczu,
jednak po jakimś czasie Zielonka pozbawiła złudzeń ULKS i strzeliła kolejne bramki. Tym razem nie było zmian i Józefina grała 2 piątkami. Kolejne 2 tercje to małe przebłyski "Józefinek" i przyciśnięcie przeciwnika, jednak to w większości gospodarze dominowali i strzelali kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 16-3 a bramki dla Józefiny strzelał Hubert Rusinowski, Szymon Gajda i Michał Lubański. Najlepszym zawodnikiem z Józefiny został Hubert Rusinowski a z Zielonki Michał Sieńko.Opis ze strony internetowej klubu Dzikie Gęsi Zielonka
Do Zielonki przyjechała drużyna UKS 85 Mokotów Warszawa. Obydwa zespoły stworzyły dwa wyrównane pojedynki. W sobotę Dzikie Gęsi wygrały 6 – 3. Druga i trzecia tercja bardzo dobra w naszym wykonaniu. Akcje i bramki Gęsi wielokrotnie były nagradzane przez zgromadzoną na hali OKiS publiczność. Dobrego stylu gry z pierwszego pojedynki zabrakło niestety w niedzielnym rewanżu. W drugim spotkaniu lepsze okazały się przyjezdne. Mokotów zagrał dobrze w obronie nie pozwolił na wiele Gęsiom na własnej połowie. Największym zagrożeniem były kontry warszawianek oraz ich gra wrzutkami. Większość bramek padła po błędach w naszej obronie. Wynik niedzielny: 3 – 6


Ciekawym zbiegiem okoliczności są identyczne wyniki. Co więcej, w obydwu spotkaniach pierwsze tercje zakończyły się wynikiem 2 – 0 dla Mokotwa. Dwukrotnie udawało się Dzikim Gęsiom odrobic stratę po drugiej odsłonie. Decydujące okazały się trzecie tercje.

Trener UKS 85 Mokotów Warszawa, Piotr Januchta, prowadził w Juniorkach Starszych niektóre zawodniczki Dzikich Gęsi. Na Mokotowie przed trzema laty grały m.in: Małgosia Pazio, Małgosia Raszyńska, Kasia Chełstowska. Miał też swój udział przy zakładaniu Seniorek w Zielonce.

Debiut nie tylko w Juniorkach ale i w oficjalnych spotkaniach Dzikich Gęsi zaliczyły w ten weekend: Monika Kryńska, Alicja Chełstowska, Marta Tomczuk, Agnieszka Kulczycka, Ola Szmurło, Patrycja Rybczyńska i Magda Rybczyńska.


Jeśli chcesz podzielić się opinią ze swojego meczu koniecznie do nas napisz: sklep@florbalki.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416542