EKSTRALIGA SENIOREK: MMKS PODHALE NOWY TARG - ENERGA OSOWA OLIMPIA GDAŃSK2012-02-28
W pierwszym spotkaniu półfinałowym ekstraklasy unihokeistek zespół MMKS Podhale przegrał na własnym parkiecie z broniącą mistrzowskiego tytułu drużyną Energii Osowa Gdańsk. 

To nie był dobry mecz w wykonaniu nowotarżanek. Przyjezdne były lepsze pod każdym względem. Rzucała się w oczy przede wszystkim różnica w przygotowaniu fizycznym i motorycznym. Gdańszczanki od pierwszej do ostatniej minuty grały bardzo aktywnie, wysokim pressingiem, ani na moment nie odpuszczając gospodyniom. Te próbowały odpowiadać twardą grą, ale z każdą upływającą minutą ich ataki traciły na tempie i dynamice. W ofensywie Podhalanki nie miały żadnych argumentów, aby zaskoczyć rywala. Akcje były przewidywalne, a strzały anemiczne i w większości przypadku bardzo niecelne. Fatalnie nowotarżanki rozgrywały też okresy gry w liczebnej przewadze. Nie potrafiły wykorzystać nawet podwójnego osłabienia przeciwnika.

Przyjezdne za to nie miały najmniejszych problemów z kreowaniem swoich akcji, których repertuar był bardzo urozmaicony. Cztery z nich dały efekt bramkowy. Dwa pierwsze gole dla gości padły po uderzeniach z dystansu, odpowiednio Szychty oraz Łęgowskiej. Ta druga w 46 min przy trzeciej bramce popisała się kapitalną asystą do Kwiecińskiej, którą poprzedziła świetną indywidualną akcją. Kwiecińska przypieczętowała wygraną swojego zespołu czwartym trafieniem, zdobytym zaraz po wyjściu z ławki kar.

- Nasza gra wyglądała tak jak ostatnie nasze treningi. Trudno przeciwstawić się tej klasy drużynie, jaką jest Gdańsk, gdy praktycznie w ogóle się nie trenuje. Nie mieliśmy potencjału przede wszystkim w ofensywie, aby nawiązać walkę w tym pojedynku. Mamy dwa tygodnie czasu, aby zdecydowanie lepiej przygotować się do następnego meczu - ocenił trener MMKS Podhale Arkadiusz Pysz.


MMKS PODHALE NOWY TARG - ENERGA OLIMPIA OSOWA GDAŃSK 0:4 (0-1, 0-1, 0-2)

05:10 0:1 Szychta Anna - Raczkowska Anna
18:29 2 min. Littwin Karolina (ostra gra)
20:39 2 min. Bryniarska Marzena (powtarzające się przewinienie)
29:56 0:2 Łęgowska Natalia - Kraus Monika
46:00 0:3 Kwiecińska Adrianna - Łęgowska Natalia
54:18 2 min. Kraus Monika (nieprawidłowa odległość)
54:48 2 min. Kwiecińska Adrianna (ostra gra)
54:48 czas dla Podhala
55:16 2 min. Krzystyniak Magdalena (ostra gra)
57:04 0:4 Kwiecińska Adrianna
58:42 czas dla Energi

Najlepsze zawodniczki:
Katarzyna Guzik (Podhale)
Mariola Szarmach (Energa)


MMKS Podhale Nowy Targ:
Bryniarska Marzena, Dębska Paulina, Piekarczyk Karolina, Siuta Magdalena, Lech Sabina, Grynia Aneta, Guzik Katarzyna, Fuła Katarzyna, Bryniarska Marzena, Skiba Aleksandra, Podlipni Anna, Timek Agnieszka, Florek Aleksandra, Florczak Justyna, Mamak Magdalena, Krzystyniak Magdalena.
Trener: Pysz Arkadiusz, Michalski Jacek.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk:
Szychta Anna, Stenka Maja, Mroch Irena, Kwiecińska Adrianna, Raczkowska Anna, Littwin Karolina, Wieczorek Jagoda, Chomnicka Anna, Szarmach Mariola, Tołysz Katarzyna, Noga Weronika, Łęgowska Natalia, Kraus Monika, Samson Hanna.
Trener: Zajdziński Bogdan, Ludwichowski Paweł, Bertilsson Christer.

Sędziowie: Milan Masurka, Robert Segeta

źródło: Maciej Zubek - DZIENNIK POLSKI 
podhale-nowytarg.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7525044