EKSTRALIGA MĘŻCZYZN - NIESPODZIANKA SEZONU W PÓŁFINALE!2018-03-05
Za nami faza ćwierćfinałowa ekstraligi mężczyzn. Do półfinałów awansują KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ, KS Górale Nowy Targ, MUKS Zielonka i Bieszczady24.pl Wilki Sanok.


KS Górale Nowy Targ - UKS Nowa Łódź 11-3 (3-0,2-1,6-2)
Ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski bez problemów rozprawili się z drużyną z Łodzi. Od pierwszego gwizdka sędziego Górale zepchnęli łodzian do głębokiej defensywy i punktowali przyjezdnych raz za razem. Górale zdobywali gole nawet w osłabieniu, z karnego. Było też samobójcze trafienie gości. Mimo ambitnej postawy jaką pokazali łodzianie w pierwszym meczu u siebie to na wyjeździe w Nowym Targu nie mieli już żadnego argumentu na wyrównaną walkę. Stan rywalizacji 2-0 i awans Górali.


UKS Fenomen Babimost - Bieszczady24.pl Wilki Sanok 5-6 (0-3,2-2,3-1)
Gospodarze spotkania chcieli odgryźć się za porażkę w Sanoku. Jeszcze przed meczem internet żył kontrowersyjnym plakatem który przedstawiał spotkanie i umieszczonym motywem podkulonego niczym zbitego psa (wilka) tuż przy herbie drużyny gości.
Już od samego początku spotkania mogliśmy zaobserwować, że drużyna z Sanoka przyjechała do Babimostu by dokonać "formalności" w awansie do kolejnej fazy Mistrzostw Polski. Można powiedzieć, że ta formalność dokonała się w pierwszej tercji, którą znowu sensacyjne, ale zasłużenie wygrali goście 0:3. Gospodarze nie mieli pomysłu na pokonanie niesamowitego Krzysztofa Kopcia a swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 35 minucie spotkania. Do końca spotkania Wilki broniły swojej przewagi i skutecznie dowieźli przewagę do końcowego gwizdka. Stan rywalizacji 2-0 i awans Wilków.

MUKS Zielonka - UKS Wiatr Ludźmierz 8-2 (1-0,3-1,4-1) - mecz nr 2
MUKS Zielonka - UKS Wiatr Ludźmierz 8-4 (2-0,3-1,3-3) - mecz nr 3
Wiatr pojechał do Zielonki z przewagą wygranego pierwszego meczu, natomiast podrażnieni Mistrzowie Polski chcieli się zrehabilitować za wpadkę na nowotarskiej ziemi. Trzeba przyznać, że drużyna z Zielonki zrobiła to w bardzo dobrym stylu. Ich zwycięstwa były w pełni zasłużone. Oba zespoły pokazały unihokej na wysokim poziomie. Tempo meczu było wręcz niesamowite jak na polskie warunki. Wszak obie drużyny mają w swoich szeregach wielu zawodników o nienagannej technice i niesamowitej kondycji. Szkoda tylko, że młodzi, zdolni i ambitni ludźmierzanie musieli spotkać się w tym etapie z Mistrzami Polski. Uważam, że ich miejsce jest w półfinale, ale "winić" można za to system rozgrywek... a o tym już niebawem :)
Stan rywalizacji 2-1 i awans MUKS Zielonka.

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - ULKS Olimpia Łochów 9-3 (2-1,5-0,2-2)
Po tym jak Szarotka w Łochowie wygrała 14:3 mieliśmy nadzieję, że będzie to tylko pieczęć na awansie. Tak też się stało. Nowotarżanie od pierwszego wznowienia przejęli inicjatywę. Jednak szybko zdobyte dwa gole troszkę uśpiły gospodarzy, którzy zaczęli grać niefrasobliwie w defensywie. Trzy straty piłeczki nie zostały ukarane, ale ta czwarta już tak. Goście złapali kontakt, a Ligas nie wykorzystał karnego.
Widocznie w przerwie szatni nowotarżan porozmawiano po męsku, w bo w drugiej tercji dominacja gospodarzy była niepodważalna. Przyjezdni ograniczali się do destrukcji i czyhali na błąd rywala. W tej części meczu nie doczekali się „patelni”. Za to ich golkiper musiał pięć razy wyjmować piłeczkę z siatki.
Trzecia odsłona rozpoczęła się od starty gola przez miejscowych, którzy na luzie ją rozpoczęli. Chwilę później Augustyn pięknie zwiódł bramkarza podczas wykonywania karnego. Przewaga sześciu bramek została utrzymana. Szarotka nie forsowała wysokiego tempa, ale i tak zdołała jeszcze raz „trafić” przeciwnika, lecz dała się też raz zaskoczyć.
- Łochów nie jest słabą drużyną i trzeba było sporo się nabiegać, by zdobywać bramki. Generalnie posiadaliśmy dużą przewagę i cieszymy się, że po dwóch łatwych zwycięstwach zagramy w półfinale – powiedział Lesław Ossowski. (za sportowepodhale.pl  autor: Stefan Leśniowski)  Stan rywalizacji 2-0 i awans Szarotki.


ULKS Józefina - UKS Prus Żary 15-13 (5-2,5-3,5-8) o miejsca 9-12 - mecz nr 1
UKS Prus Żary - ULKS Józefina 10-9 (2-3,4-4,4-2) o miejsca 9-12 - mecz nr 2
W pojedynku o miejsca 9-12 pomiędzy Józefiną, a Żarami wynik remisowy. Jak wskazują wyniki, oba zespoły prowadziły bardzo otwarty styl gry. Widzowie byli świadkami wielu goli i emocji do końcowego gwizdka. O tym kto zagra o miejsce 9 lub 11 w ekstralidze zadecyduje 3 mecz, który zaplanowano na 10 marca.

TLU Kala Izolacje Toruń - TKKF Jadberg Pionier Tychy 1-13 (0-3,0-5,1-5) o miejsca 9-12 - mecz nr 1
TKKF Jadberg Pionier Tychy - TLU Kala Izolacje Toruń 9-5 (1-2,6-0,2-3) o miejsca 9-12 - mecz nr 2
Oba spotkania rozegrane zostały na śląsku i oba zasłużenie i w nienagannym stylu wygrali tyscy Pionierzy. O tym jak ciężko zmotywować się do walki i mieć za sobą kolejny nieudany sezon wiedzą najlepiej tyszanie. Po raz kolejny wypadli za burtę jeszcze przed ćwierćfinałem pomimo tego że w sezonie zasadniczym sprawiali niespodzianki i wysoko stawiali poprzeczkę w najsilniejszej grupie. Mecz się odbył bo musiał... szkoda, że "ekonomiczny"  system rozgrywek ligi wypacza prawdziwą dyspozycje i potencjał zespołów.


Zestawienie par na kolejną rundę play-off:

półfinał (17 marca, 7 kwietnia, ew. 8 kwietnia)
MUKS Zielonka - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
KS Górale Nowy Targ - Bieszczady24.pl Wilki Sanok 

o miejsca 5-8 (17 marca, 7 kwietnia, ew. 8 kwietnia)
UKS Fenomen Babimost - UKS Nowa Łódź
ULKS Olimpia Łochów - UKS Wiatr Ludźmierz

o miejsce 9
ULKS Józefina / UKS Prus Żary - TKKF Jadberg Pionier Tychy

o miejsce 11
ULKS Józefina / UKS Prus Żary - TLU Kala Izolacje Toruń


mk


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6525512