Podhale razy 2, zwycięska Trzebinia - pierwsze mecze ćwierćfinałów w Ekstralidze Kobiet2018-02-13
PUKS Trzebinia - Facebook
W minioną sobotę odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe w Ekstralidze Kobiet. Drużyny które rywalizowały ze sobą to Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki, który podejmował MMKS Podhale Nowy Targ II, W Mrzeżynie Jedynka Trzebiatów podejmowała MMKS Podhale Nowy Targ, a PUKS Trzebinia rywalizował z PKS MOS Zbąszyń.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły zawodniczki Podhala II i Ambry. Spotkanie bardzo jednostronne zakończone zwycięstwem Podhala 16-5. Właściwie mecz został zamknęty po drugiej tercji, kiedy to Podhale wygrywało już 12-2. W trzeciej tercji gospodynie przebudziły się, ale to i tak było za mało na zawodniczki Nowego Targu, które i tak wygrały tą tercję 4-3 i to one są już jedną nogą w półfinale.
Drugie spotkanie to mecz pomiędzy Trzebinią a Zbąszyniem, które zakończyło się wynikiem 8-4 dla gospodyń. Po drugiej tercji można było liczyć na zwrot akcji, gdyż Zbąszyń bardzo dobrze zaprezentował się w drugiej tercji, ale w szeregach zespołu z Trzebinii nastąpiła mobilizacja przed ostatnią odsłoną tego spotkania i to one wyszły zwycięsko z tego pojedynku.
W ostatnim meczu Jedynka Trzebiatów mierzyła się z Podhalem Nowy Targ. Pierwsza tercja to wymiana cios za cios i prowadzenie po tej tercji Podhala 3-1, jednak kolejne tercje zakończyły się po 1-0 dla przyjezdnych i w efekcie tego Podhale wygrywa 5-1.

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6297732