ROZPOCZYNAMY PLAY-OFF 2017/18!2018-01-03
Fot. Tomasz Sowa
Już w sobotę będziemy emocjonować się spotkaniami w 1 rundzie Play-Off! Pierwsze spotkania o awans do ćwierćfinału toczyć będą się w Józefinie, Tychach, Żarach i Toruniu!

ULKS Józefina - UKS Nowa Łódź 
Faworytem tej rywalizacji jest Nowa, która w rozgrywkach grupowych radziła sobie lepiej niż Józefina wygrywając w grupie A 7 spotkań i odnosząc 5 porażek, zaś Józefina zajęła w grupie B 4 miejsce z 1 zwycięstwem na koncie! Absolutnie skreślać w tej rywalizacji nie można Józefiny która z każdym spotkaniem rozkręcała się coraz bardziej i na pewno mają spore szanse na to by znaleźć się w ćwierćfinale! Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 20:00!

TKKF Jadberg Pionier Tychy - ULKS Olimpia Łochów
Rywalizacja, która w tej rundzie zapowiada się najciekawiej! Jeszcze dwa sezony temu drużyny te rywalizowały ze sobą w ekstralidze podczas gdy istniała jeszcze 1 liga! Obie drużyny w zeszłym sezonie zaprezentowały się bardzo słabo bowiem Olimpia zakończyła sezon na 11 miejscu, a Pionier na 15! Dla tych drużyn będzie to przede wszystkim walka o powrót do najlepszej "ósemki" w Polsce! Taka para na dzień dobry to przedsmak tego co będzie działo się w następnych rundach? Pierwszy mecz już w sobotę o 20:00!

UKS Prus Żary - Bieszczady24.pl Wilki Sanok
Spotkanie bardzo równych zespołów, rywalizacja tych drużyn też zapowiada się bardzo ciekawie! Obie drużyny zajęły w swoich grupach 3 miejsce, Prus zebrał 12 punktów, zaś Wilki 9 punktów! Czy rewelacja z zeszłego sezonu znowu znajdzie się wśród "ósemki" najlepszych drużyn w Polsce, czy to jednak Prus znajdzie się w ćwierćfinale? Ze względu na duże odległości między Żarami, a Sanokiem kluby zawarły porozumienie żeby dwa mecze rozegrać już w ten weekend w Żarach, a więc kolejnych ćwierćfinalistów możemy poznać już w niedzielę!

TLU Kala-Izolacje Toruń - UKS Wiatr Ludźmierz
Zdecydowanym faworytem jest bez wątpienia młody zespół z Ludźmierza, ale TLU przyzwyczaiło nas już do sprawiania niespodzianek w najważniejszej części sezonu, właśnie w poprzednim sezonie zajmując ostanie miejsce w grupie otarli się o awans do ćwierćfinału ulegając Wilkom z Sanoka w dogrywce, lecz potem między innymi pokonali niespodziewanie Olimpie Łochów i zajęli 9 miejsce w Polsce! Wiatr za to jest drużyną, która w poprzednim sezonie była tuż za TOP 4 naszej ligi i w rywalizacji Toruniem będą chcieli dać popis swoich umiejętności! Rywalizacja podobnie jak w rywalizacji Żar z Sanokiem mogą rozstrzygnąć się już w niedzielę bowiem w Toruniu zobaczymy dwa spotkania!

Przypomnijmy, że w drugiej rundzie czeka już Zielonka, Fenomen, Górale i Szarotka!
MG


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533207