MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET: W PÓŁFINAŁACH BEZ NIESPODZIANEK! ŚWIETNA SŁOWACJA ZAGRA O 5 MIEJSCE2017-12-09
foto: www.flickr.com/iff_floorball
W rozegranych dziś półfinałach bez niespodzianek. Szwecja - Finlandia w finale, Czechy - Szwajcaria w meczu o brąz. Świetna Słowacja zagra w meczu o piąte miejsce. Zapraszamy do podsumowania przedostatniego dnia Mistrzostw Świata. 

Pierwszy mecz półfinałowy to pojedynek Finlandii oraz Szwajcarii. W pierwszej tercji licznie zgromadzeni kibice nie zobaczyli żadnej bramki, ale nie oznaczało to, że narzekali na brak emocji. Na brak emocji w meczach TOP4 nigdy nie można narzekać. Pierwsza tercja bezbramkowa. Kibice pierwszą bramkę zobaczyli dopiero w 34 minucie i 40 sekundzie, a było to trafienie dla Suomi. Na listę strzelców wpisała się My Kippila. W trzeciej tercji padły, aż trzy bramki. Pierwsze trafienie w tej odsłonie miało miejsce w 44 minucie i 11 sekundzie, wówczas bramkarkę Reprezentacji Szwajcarii pokonała Nina Rantala. W 52 minucie 47 sekundzie liczebną przewagę skutecznie wykorzystały Helwetki, a bramkę zdobyła doświadczona Corin Ruttimann. Gdy na zegarze czas gry dobiegał już końca trener Szwajcarek postanowił zaryzykować i zdjął bramkarkę i wprowadził szóstą zawodniczkę w pole by walczyć o dobry wynik i awans do Finału. Niestety na 14 sekund przed końcem grę bez bramkarza wykorzystały Finki, a mianowicie po raz drugi w tym meczu My Kippa, która skutecznie umieściła piłeczkę w bramce ustalając wynik na 3-1 dla swojej Reprezentacji. Tym samym Finki, bez niespodzianki awansowały do Finału Mistrzostw Świata i po raz dziewiąty zagrają w meczu o złoto.


W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się Szwedki i pogromczynie z ćwierćfinały Polek Reprezentacja Czech, a więc i tutaj bez niespodzianki. Faworytem tego spotkania były Szwedki. Aktualne Mistrzynie Świata już w fazie grupowej oraz w ćwierćfinale pokazały już, że po raz kolejny będą walczyły o najwyższe miejsce na Mistrzostwach. Już po 20 minutach wiedzieliśmy, kto zagra w Finale z Finlandią. Trzy Korony zdobyły cztery bramki i bardzo pewne schodziły z parkiety na przerwę. W drugiej i trzeciej tercji tylko powiększały przewagę w półfinale. W całym meczu zdołały Czeszkom zaaplikować siedem bramek, tracąc tylko jedną. Szwedki po raz dziewiąty zagrają o złoto. W Finale Trzy Korony zmierzą się z Finlandią. 


W ostatnim meczu, który opiszemy w tym podsumowaniu to drugi pojedynek w meczu o miejsca 5-8. Tym razem świetnie spisująca się Reprezentacja gospodarzy Słowacja, podejmowała Norwegię. Śmiało można było powiedzieć, że faworytem tego spotkania są Słowaczki i tak też było. Lecz Norweżki dzielnie walczyły do samego końca o to by wygrać spotkanie i awansować do meczu o piąte miejsce. Niestety okazało się całkiem inaczej. Słowaczki całe spotkanie wygrały 7-4 i tym samym gospodynie  mecz z Łotwą piszą nową historie Słowackiego Unihokeja. W dotychczasowych występach na Mistrzostwach najwyższe miejsce, które wywalczyły było to miejsce ósme. 


_______________________________________________________

W osobnym newsie można przeczytać podsumowanie meczu Łotwa - Polska >>KLIKNIJ TUTAJ<<

Terminarz spotkań w ostatnim dniu Mistrzostw Świata Kobiet:
Mecz o 7 miejsce - godzina 8:30 - Norwegia vs POLSKA
Mecz o 5 miejsce - godzina 11:15 - Słowacja vs Łotwa
Mecz o 3 miejsce - godzina 14:15 - Czechy vs Szwajcaria
Finał - godzina 17:08 - Szwecja vs Finlandia

KOŃCOWA TABELA MISTRZOSTW ŚWIATA 2017:
1. ?
2. ?
3. ?
4. ?
5. ?
6. ?
7. ?
8. ?
9.  Dania
10. Niemcy
11. Estonia
12. USA
13. Tajlanida
14. Japonia
15. Australia
16. Singapur

Patryk


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7473235