POWSTAŁ NOWY OKRĘGOWY ZWIĄZEK UNIHOKEJA2017-11-21
Z wielką przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że w dniu 15 listopada 2017 roku utworzono oficjalny Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja. To kolejny znaczący krok naprzód w stronę rozwoju naszej dyscypliny w Polsce, z czego się bardzo cieszymy!


Komitet Założycielski stanowią 3 stowarzyszenia: UKS 109 Łódź, UKS Nowa Łódź oraz łódzki oddział TKKF "Dzikusy". Organizacje te współdziałały ze sobą już o marca tego roku, a Związek został oficjalnie powołany do życia z datą 15.11.2017.

Związek został zarejestrowany w KRS po wielkiej walce i determinacji z mojej strony. Głównym założeniem Związku jest rozpowszechnianie unihokeja i zachęcanie dzieci do rozpoczęcie swojej przygody ze sportem w tej dyscyplinie. Chcemy, aby właśnie unihokej był jeszcze bardziej znany i pokazywany szerszemu gronu w województwie łódzkim. Jak do tej pory mamy na jego terenie kilka szkół oraz klubów, które od lat osiągają dobre wyniki i uczestniczą we wszystkich turniejach organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi. W przyszłości chcemy stworzyć dla naszego regionu ligę, podobną do tych na Podhalu i Pomorzu - mówi nam Prezes nowo powołanego Okręgowego Związku Unihokeja, Pan Robert Benkes.

Główny inicjator całego przedsięwzięcia podkreśla, że celem Związku Okręgowego jest także stworzenie bazy klubów i szkół - tak, aby w przyszłości także Łódź była kojarzona i łączona z unihokejem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to właśnie Łódź będzie gospodarzem przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju.

My ze swojej strony dodamy również, że Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja to nie ostatnia tego typu organizacja, jak zostanie powołana do życia w najbliższym czasie. Kolejna jest już na etapie rejestracji. Więcej informacji wkrótce.

źródło: pzunihokeja.pl


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7474572