CHRISTER BERTILSSON TRENER REPREZENTACJI POLSKI KOBIET PRZED 6.NATIONS CUP FLOORBALL2017-11-02
Już od jutra Reprezentacja Polski bierze udział w turnieju na Słowacji (Nitra). Będzie to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.  Zapraszamy do, krótkiego wywiadu z Trenerem Reprezentacji Polski Christerem Bertilssonem, z którym rozmawiał nasz redaktor Patryk Kaczmarek. 

_____________________________________

Patryk Kaczmarek: Przed Reprezentacją Polski turniej na Słowacji. Jak jesteście przygotowani do tego turnieju?
Christer Bertilsson: Jesteśmy zadowoleni z przygotowań, dziewczyny świetnie pracowały na zgrupowaniach, zaczęły się rozgrywki ligowe i zawodniczki są rytmie meczowym. Nie mamy do dyspozycji wszystkich zawodniczek, które chcieliśmy obserwować w Nitrze, ale poziom kadry jest bardzo wysoki i bez trudu znaleźliśmy zastępstwo.

Zdjęcie użytkownika florbalki.pl - portal z pasją.

PK: Zagracie ze Słowacją oraz Łotwą w fazie grupowej. Co powiesz o tych zespołach?
CB: Słowacja to zespół bardzo dobrze przygotowany, zmotywowany faktem nadchodzących mistrzostw. Są tam zawodniczki doświadczone, które chciałyby sukcesem zakończyć karierę reprezentacyjną, o czym można było przeczytać ostatnio w wywiadzie na facebooku WFC. Zespół gospodarzy będzie grał z większą energią i pomogą im swoje ściany. Kondycja słowackiego unihokeja jest dobra o czym świadczą wyrównane pojedynki sparingowe z Czeszkami i ostatni triumf klubowy na EFC. W ogóle Słowaczki mają taki czeski styl i będą bardzo mocnym zespołem na mistrzostwa.  O Łotyszkach wiemy, że o sile stanowią doświadczone zawodniczki, mniej widać tam młodej generacji. Jest to zawsze groźny rywal. Wiele unihokeistek łotewskich karierę rozwija w dobrych klubach zagranicznych. Jest to 5-ty zespół świata, więc jeśli mamy aspiracje żeby wejść do ścisłej czołówki, to musimy z nimi wygrywać. Przeciwnicy w grupie trafili nam się bardzo mocni i to dobrze, bo jedziemy na turniej przede wszystkim zagrać z dobrymi rywalami.


Zdjęcie użytkownika Polski Związek Unihokeja.
foto: www.pzunihokeja.pl

PK: Czy podczas tego turnieju zapadną ostateczne decyzje, kto pojedzie na grudniowe Mistrzostwa Świata?
CB: Na pewno ten turniej ma duże znaczenie i zapewne pojawią się odpowiedzi na pytania, które sobie w sztabie stawiamy, mogą się też pojawić kolejne pytania - tak to wygląda. Nie można jednak powiedzieć że zapadną ostateczne decyzje. Są jeszcze mecze ligowe do rozegrania, ważne jest zdrowie zawodniczek i forma fizyczna, którą stale sprawdzamy. Tu naprawdę jest dużo istotnych czynników, często ważniejszych niż zbliżające się mecze. Wiele dziewczyn z tych, które zobaczymy w Nitrze będzie na mistrzostwach - na pewno te 20 z "30" zgłoszonej do IFF :)POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6296844