IKSU Z MAŁGORZATĄ PAZIO ZDOBYWCĄ CHAMPIONS CUP!!2017-10-10
foto: IFF

Małgorzata Pazio wraz ze swoją klubową drużyną IKSU zwyciężyła w prestiżowym Champions Cup, czyli odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Mistrzów! Jest pierwszą Polką która wniosła to cenne trofeum!

 

Gratulacje Gosia! Jak czujesz się po zwycięstwie w Champions Cup - najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na świecie??
- Dzięki! :) To zwycięstwo cieszy podwójnie - ze względu na jego rangę ale także z powodu naszego sukcesu w kontekście dość bladego początku sezonu w lidze szwedzkiej w naszym wykonaniu. To niejako świadectwo, że straty punktowe w ostatnim czasie to tylko wypadek przy pracy i że wciąż należymy do absolutnej czołówki.

W półfinale turnieju wygrałyście 15-1 nad fińskim TPS - to pogrom! Czy spodziewałaś się tak lekkiej przeprawy?
- Absolutnie nie, TPS nieprzypadkowo znalazło się na tym turnieju i do spotkania podeszłyśmy bardzo zmotywowane. Naszym celem było utrzymać wysokie tempo spotkania przez 60 minut i wynik pokazuje, że udało nam się wypełnić założenia przedmeczowe.Co powiesz o wygranym finale 5-1 nad Mistrzem Finlandii "Classic"?
- Ten mecz był dla nas niejako rewanżem za porażkę w półfinale zeszłorocznego Champions Cup. Classic to bardzo wymagający przeciwnik z wieloma topowymi zawodniczkami fińskimi. Miałyśmy szanse zmierzyć się z nimi w czasie tegorocznych przygotowań do sezonu na turnieju Scandic Cup, więc wiedziałyśmy jakiego obrazu gry możemy się spodziewać. Założeniem była agresywna obrona i 100% w pojedynkach 1 na 1 gdzie Finki są bardzo silne. Mecz zaczął się dla nas dość szczęśliwie od wczesnej samobójczej bramki przeciwnika. Głód wygranej i determinacja pozwoliły nam w dużej mierze kontrolować spotkanie, ale Classic też nie pozwolił nam ani na chwile się rozluźnić. Myślę, że stworzyłyśmy ciekawe dla kibiców widowisko i sprawiedliwie wywalczyłyśmy tytuł klubowego mistrza świata.

W tym roku zdobyłaś złoto w Szwedzkiej Super Lidze, teraz złoto Champions Cup. Z polskiej perspektywy to absolutnie niewiarygodny sukces! Co będzie dalej z Twoją karierą? Jakie są następne cele i skąd weźmiesz na nie motywację?
- Teraz chyba jak nigdy dotąd mogę podpisać się pod słowami, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :). Moim celem jest utrzymanie się na topie a motywacji do walki o najwyższe lokaty nie brakuje. Uczucie gdy po całym sezonie sięga się po najbardziej prestiżowe tytuły jest nie do opisania i teraz chcę tylko więcej. Trzymajcie więc kciuki za IKSU Innebandy i śledźcie nasze poczynania w tegorocznej SSL gdzie zrobimy wszystko aby obronić tytuł mistrzowski!

_________________________________________________

Zespół Gosi przystąpił do turnieju w roli faworyta. Rywalizacja IKSU rozpoczęła się od półfinału gdzie przyszło im zmierzyć się z fińskim TPS. Mecz okazał się lekki, łatwy i przyjemny. Szwedki rozgromiły Finki 15:1. Pazio w spotkaniu zaliczyła asystę przy bramce Luisy Turton.

 


W finale IKSU zmierzyło się Mistrzem Finlandii drużyną Classic. Ponad tysięczna widownia była świadkiem bardzo ciekawego widowiska w którym to prym wiodła drużyna polskiej reprezentantki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną IKSU 5:1, w tym meczu Gosia nie punktowała.

 

Wyniki:
ćwierćfinał 2: FK Tigers Jizni Mesto (CZE) - TPS (FIN) 3:4 (2-0,0-2,1-1) karne 2-3
ćwierćfinał 1: UHC Dietlikon (SUI) - Sveiva IB (NOR) 4:0 (2-0,2-0,0-0)
półfinał 2: IKSU (SWE) - TPS (FIN) 15:1 (7-0,4-0,4-0)
mecz o 5 miejsce: Sveiva IB (NOR) - FK Tigers Jizni Mesto (CZE) 2:8 (0-3,1-3,1-2)
półfinał 1: Classic (FIN) - UHC Dietlikon (SUI) 5:1 (1-0,3-0,1-1)
Finał : IKSU (SWE) - Classic (FIN) 5:1 (2-0,1-1,2-0)

TABELA
1.

IKSU

IKSU (SWE)
2.

Classic

Classic (FIN)
3.

TPS (FIN)

TPS (FIN)
4.

UHC Dietlikon (SUI)

UHC Dietlikon (SUI)
5.

FK Tigers Jizni Mesto (CZE)

FK Tigers Jizni Mesto (CZE)
6.

Sveiva IB (NOR)

Sveiva IB (NOR)


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7525213