EKSTRALIGA MĘŻCZYZN: PIERWSZE DWIE KOLEJKI ZA NAMI! NIEDZIELNA WPADKA GÓRALI W TYCHACH!2017-09-26
Pierwszy weekend zmagań w Ekstralidze Mężczyzn już za nami. W minioną sobotę oraz niedzielę (23-24 września) rozegrano inauguracyjne spotkania sezonu 2017/2018. W niedzielnym spotkaniu w Tychach lepsi gospodarze. Podsumowanie 1 i 2 kolejki. Łącznie na trybunach zasiadło  541 widzów.

Sobotnie spotkanie pierwszej kolejki zakończyły się bez niespodzianek, faworyci swoich spotkań pewnie odnieśli pierwsze zwycięstwa w nowym sezonie. Najwięcej emocji było w Tychach, gdzie miejscowy Pionier bardzo mocno postawił się Wicemistrzom Polski Góralom Nowy Targ. Drugi klub w Nowego Targu Szarotka w meczu derbowym była bezlitosna dla Wiatru Ludźmierz, która wygrała spotkanie 6-0. Rewelacja poprzedniego sezonu Wilki Sanok pokonana została w pierwszej kolejce przez Olimpię Łochów, natomiast w Toruniu osłabiona drużyna gospodarzy uległa doświadczonej drużynie z Żar.

komplet wyników 1 kolejki:
Bieszczady24.pl Wilki Sanok - ULKS Olimpia Łochów 3-7
TLU Toruń - UKS Prus Żary 6-9
TKKF JADBERG Pionier Tychy - KS Górale Nowy Targ 6-9
KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Wiatr Ludźmierz 6-0

Niedzielne spotkania były już bardziej wyrównane w Sanoku miejscowe Wilki dopisały sobie pierwsze punkty w tegorocznym sezonie. Spotkanie z Olimpia Łochów zakończyło się w dogrywce, była to pierwsza dogrywka w nowym sezonie. Złotą bramkę na wagę zwycięstwa Olimpii zdobył Sebastian Sternicki. W Toruniu po raz drugi gospodarze nie sprostali drużynie z Żar i Prus wywiózł z Torunia komplet punktów. Drugie spotkanie derbowe pomiędzy Szarotką a Wiatrem, nie było już tak jednostronne i Wiatr skutecznie walczył do samego końca o pierwsze punkty w nowym sezonie, lecz niestety mimo dobrej gry Wiatru to Szarotka po raz drugi odniosła zwycięstwo. W ostatnim meczu, które opiszemy w naszym podsumowaniu jest pojedynek pomiędzy Pionierem Tychy a Góralami Nowy Targ. Kto myślał, że Górale kolejny raz pięknie, łatwo i przyjemnie pokonają Pioniera mogli się zdziwić. Po dobrym początku Górali i prowadzeniu już 3-0 po pierwszej tercji. Druga tercja była bardziej wyrównana, która zakończyła się wynikiem 3-3, a na tablicy widniał wynik 3-6 dla Górali. Ostatnia trzecia tercja to popis Tyszan, którzy zaaplikowali Góralom aż siedem bramek i ku zaskoczeniu wszystkich gospodarze pokonali Wicemistrzów Polski 10-8.