MISTRZOSTWA ŚWIATA U19: POLSKA ZAGRA O UTRZYMANIE, WIEMY KTO ZAGRA W PÓŁFINALE DYWIZJI A I B. PODSUMOWANIE TRZECIEGO DNIA2017-05-06
Trzeci dzień Mistrzostw Świata już za nami, a co za tym idzie zakończyła się faza grupowa turnieju. Niestety dla Biało-Czerwonych mało udano, ponieważ przyjdzie nam grać o utrzymanie w elicie na kolejny turniej Mistrzowski. Wiemy kto zagra w półfinałach Dywizji A i B i kto z kim powalczy o dane miejsca. Przedstawiamy, krótkie podsumowanie trzeciego dnia.

Grupa A - Dywizja A
  • Szwecja - Dania 10-0 (2-0,6-0,2-0)
  • Finlandia - Słowacja 8-3 (4-3,3-1,1-1)

Reprezentacja Finlandii zajęła pierwsze miejsce w grupie, przed gospodarzami turnieju Reprezentacją Szwecji i te dwa zespoły awansowały do półfinałów. Natomiast Duńczycy zagrają w meczu o piąte miejsce, a Słowacy powalczą o utrzymanie w elicie.


Grupa B - Dywizja A

  • ŁOTWA - POLSKA 13-10 (3-1,4-3,6-6) - Pięć bramek w tym spotkaniu zdobył nasz Reprezentant Wojciech Malajka, który jest liderem punktacji kanadyjskiej Dywizji A po fazie grupowej.
  • Szwajcaria - Czechy 5-6 (0-1,1-2,4-3)

Reprezentacja Czech wygrała grupę przed Szwajcaria i te dwa zespoły po raz kolejny zagrają w półfinale, a co za tym idzie powalczą o medale. Na trzecim miejscu uplasowała się Reprezentacja Łotwy i to ona zagra o piąte miejsce. Natomiast Biało - Czerwoni powalczą o utrzymanie w Dywizji A.

-> Niestety nasz ostatni mecz grupowy przegraliśmy nieznacznie, goniąc wynik przez całe spotkanie. mówi Maciej Kaliński po meczu z Łotwą. Więcej możecie Państwo przeczytać klikając >>TUTAJ<<


Grupa C - Dywizja B
  • Japonia - Estonia 1-12 (0-4,1-2,0-6)
  • Kanada - Norwegia 5-15 (1-3,2-7,2-5)

W tej grupie Norwegia zwyciężyła wyprzedzając Reprezentacje Estonii i te dwa zespoły awansowały do półfinału, gdzie rozegrana zostanie walka o awans do Dywizji A. Trzecie miejsce w tej grupie przypadło Kanadyjczykom, którzy zagrają o miejsce 13. Natomiast Reprezentacja Japonii zagra o miejsce 15.

Grupa D - Dywizja B

  • USA - Australia 1-8 (1-1,0-4,0-3)
  • Niemcy - Węgry 7-2 (3-1,1-0,3-1)

Rewelacja tej grupy jest Reprezentacja Australii, która wygrała grupę i z kompletem zwycięstw awansowała do półfinału, drugiej miejsce w tej grupie przypadło Niemcom i to oni również powalczą w półfinale. Trzecie miejsce i gra o 13 miejsce przypadła Węgrom, natomiast Amerykanie zagrają o 15 miejsce.


PATRYKPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6681546