JUNIORZY STARSI: ŁOCHÓW VS. JÓZEFINA2012-02-08

W ostatnie dni ferii w Łochowie, Józefinki rozegrały swoje ostatnie mecze w grupie juniorów starszych. Mecze zakończyły się wynikami 11-9 i 9-6, zapraszamy do przeczytania relacji.

Pierwszy mecz rozegrano w piątek (27.02) o 18.00, zawodnicy z Józefiny weszli na boisko z bojowym nastawieniem co od razu dało się zauważyć, już na samym początku nowy zawodnik ze Środmieścia otworzył wynik na 0-1. Po chwili jednak goście dostali 2min kary za nieprawdiłową zmianę co szybko zamieniło się w bramkę wyrównującą. Na tablicy było 1-1 i obydwie drużyny nacierały na bramkę przeciwnika, lepiej z tej potyczki wyszli gości którzy strzelili bramkę na 1-2, a do bramki trafił po raz drugi Kamil Gapski z numerem #3. Teraz to Łochów atakował a Józefinki próbowały wyprowadzać kontrataki, świetna dyspozycja bramkarza to był jeden z większych atutów gości. W ósmej minucie Hubert Rusinowski strzelił swoją pierwszą bramkę w meczu, a na tablicy było już 1-3. Na odpowiedź ze strony Łochowa nie trzeba było długo czekać, w 11 i 15 minucie bramki dla gospodarzy strzelił Kaceper Wierzchołowski i Adrian Biniek, do końca tercji nie wpadła żadna bramka i wszystko zakończyło się remisem 3-3.

Druga tercja zaczęła się od bramki gości, która zdobył prawy obrońca z numerem 10,Patek Philippe Replica Watches Hubert Rusinowski, jednak w grze gości coś sie zepsuło i w odpowiedzi na jedną bramkę stracili ich aż 4. Dopiero to w 30 minucie bramkę dla Józefinek zdobył Radek Gapski, starszy brat Kamila, jednak na tablicy dalej był wynik niekorzystny dla gości, 7-5. Po dwóch minutach do bramki Jakuba Majewskiego wpadła kolejna piłka i było 8-5, nawet świetna dyspozycja bramkarza już nie pomagała. W 35minucie wpadła jeszcze jedna bramka dla gospodarzy i było 9-5, czyli można powiedzieć, że już było po meczu. Jeszcze przed końcem drugiej tercji bramkę na 9-6 strzelił Radek Gapski podczas gry w przewadze pięciu na trzech.

Trzecia tercja zaczęła się bardzo szybko, Józefinki chciały jeszcze odrobić straty i doprowadzić chociaż do remisu, Łochów czynnie stawiał opór i nie pozwalał strzelić sobie bramki i do tego wyprowadzał jeszcze groźne kontry. W 45minucie taka kontra opłaciła się gospodarzom i wpadła bramka na 10-6, szybko na tą bramkę odpowiedział obrońca Józefinek - Hubert. Goście dalej nacierali, a gospodarze wyprowadzali kontry, po raz kolejny Olimpia wyprowadziła skuteczną kontrę i było 11-7. Na koniec spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Szymon Gajda i mecz zakończył się wynikiem 11-8.

Sobotni mecz zaczął się o godzinie 10, w drużynie gości brakowała jednego z obrońców i dlatego Józefniki musiały grać na 3 obrońców, co wymagało dużej wytrzymałości każdego z nich. Pierwsza tercja była wyrównana, wynik otworzył Kamil Styś w 4 minucie, druga formacja Józefiny strzeliła bramkę. I tutaj skończyły się przyjemne informacje, gdyż była to pierwsza i ostatnia bramka w tej tercji dla naszej drużyny. Strzelał już tylko Łochów, Jakub Majewski musiał uznać wyższość przeciwników aż 4 razy, do jego bramki strzelali kolejno: Kacper Wierzchołowski, Marcin Witkowski, Kacper Wierzchołowski i jeszcze raz Marcin Witkowski.

Druga tercja była szczęśliwa dla gości, udało im się ją wygrać, aż 2-5 i po drugiej tercji był remis 6-6, co dawało nadzieje na zwycięstwo. Dla Józefinek strzelali: Hubert Rusinowski x2, Damian Bałut, Kamil Styś, Radek Gapski, a dla Łochowa: Dawid Skura i Karol Miszczuk.

Na trzecią tercję obydwie drużyny wyszły bardzo zmotywowane, jednak ponownie gospodarze pokazali, że są lepsi od gości i wygrali tą tercję 3-0, a cały mecz 9-6, bramki zdobyli: Kacper Wierzchołowski, Dawid Skura oraz Marcin Witkowski.