JAPONIA I AUSTRALIA WYGRYWAJĄ SWOJE MECZE!2012-02-08
W dniu dzisiejszym (8 lutego) zakończył się pierwszy dzień Eliminacji Mistrzostw Świata Seniorów oraz Mistrzostw Azji. Swoje mecze wygrały Reprezentacje Japonii oraz Australii. Japonia rozegrała dwa mecze.

KOREA - JAPONIA
Pierwszy mecz to potyczka Korei i Japonii. Mecz od samego początku bardzo wyrównany. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.  Na druga tercję trener Japończyków Nakajima Motoi zadecydował o zmianie bramkarza. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1-3 dla Japończyków. W trzeciej tercji  sędziowie ze Szwecji aż trzy krotnie ukarali zawodników Koreańskich karą dwóch minut. Dla Japonii w całym została nałożona tylko jedna dwu minutowa kara. Koreańczycy mimo gry w osłabieniu w 49 minucie spotkania zdobyli kontaktową bramkę. Końcówka meczu należała do Japończyków, którzy wykorzystali liczebną przewagę i w samej końcówce zdobyli czwartą bramkę i całe spotkanie wygrali 3-4.

JAPONIA - IRAN
W drugim meczu Japończycy nie dali żadnych szans Reprezentacji Iranu. Pierwsza tercja zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy turnieju 1-0 a bramkę zdobył  Takuma Akagami po podaniu Yutaka Nakai. W drugiej tercji kibice zobaczyli aż dziewięć bramek i po czterdziestu minutach było już 10-0 dla Japonii. W trzeciej ostatniej tercji meczu Japończycy jeszcze sześć razy pokonali bramkarza Iranu Esmaeil Zeinoddini. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 16-0 i Japonia po rozegraniu dwóch meczy jest liderem w grupie. Irańczycy w całym spotkaniu oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Japończyków, natomiast Japończycy zmuszali to interwenci bramkarza Iranu aż czterdzieści pięć razy.

AUSTRALIA - SINGAPUR

W ostatnim meczu pierwszego dnia na parkiet wyszły Reprezentacje Australii i Singapuru.  Faworyta przed meczem było ciężko wskazać ponieważ Singapurczycy oraz Australijczycy to Finaliści poprzednich Mistrzostw Świata w Finlandii. Singapur grał w grupie z Reprezentacją Polski. Spotkanie miedzy Australia i Singapurem od samego początku stało na wysokim poziomie i obydwie drużyny stwarzały sobie mnóstwo sytuacji. Pierwsza bramka zdobyta została w trzynastej minucie meczu a na listę strzelców wpisał się Kent Haigh i Australia prowadziła 1-0. Wyrównanie padło w końcówce pierwszej tercji po podaniu Zhi Xian Brandon Cheong bramkę dla Singapuru zdobył Leroy Joshua Brown. Drugą tercje wygrali Singapurczycy, którzy dwa razy pokonali bramkarza Australii i po czterdziestu mibutach meczu Singapur  prowadził jedną bramką. W trzeciej ostatniej tercji meczu Australijczycy zdobyli trzy bramki a Singapur odpowiedział tylko jednym trafieniem. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Australii 5-4.