Śląska Liga Unihokeja wystartowała - podsumowanie 1. kolejki2017-03-20
Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu Śląskiej Ligi Unihokeja. W swoich pierwszych meczach zwycięstwa odnosiły zespoły z Tychów, Wrocławia, Sosnowca oraz połączona ekipa zawodników z Tychów i Katowic.

 

 Nowy sezon Śląskiej Ligi Unihokeja zainaugurowaliśmy od derbów Tychów. W nich zmierzyli się obecni mistrzowie ŚLU z rewelacją poprzedniego sezonu – zespołem Miners Tychy. Tylko przez pierwsze minuty meczu mogliśmy podziwiać wyrównaną grę z obu stron; później do głosu coraz częściej dochodzili doświadczeni zawodnicy Pioniera, którzy coraz częściej znajdowali drogę do bramki golkipera Miners Tychy. Ostatecznie faworyzowani Mastersi pokonali Górników 13:1.

W drugim spotkaniu skrzyżowali ze sobą kije zawodnicy Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych z "młodymi gniewnymi" zawodnikami Fusów (w większości zawodnicy zeszłorocznego brązowego medalisty ŚLU - Cookies Tychy). Już w pierwszej połowie meczu rozstrzygnęły się jego losy. Pięciobramkowe prowadzenie pozwoliło Fusom pewnie kontrolować grę w drugiej połowie. 

 Kolejnym meczem pierwszej rundy gier był pojedynek "Świętych" z Oświęcimia i wicemistrzów poprzedniego sezonu. Połącznie młodości z doświadczeniem (zawodników, którzy w zeszłym sezonie zdobyli srebrne medale ŚLU i zawodników, którzy reprezentowali wówczas barwy zespołu UKS Gladiator 23 Katowice) okazało się mieszanką wybuchową, która wystrzeliła aż dziesięć razy. Oświęcimianie zaledwie trzykrotnie zdołali znaleźć drogę do bramki strzeżonej przez drugiego bramkarza katowiczan Daniela Buraczyńskiego i to unihokeiści z Kokocińca dopisali do swojego konta pierwsze punkty.

O godzinie 18 naprzeciw siebie stanęli zawodnicy AKS Politechniki Wrocław i UKS 06 Południa Katowice. Po bardzo wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się wrocławianie, którzy pokonali unihokeistów południowych dzielnicy Katowic 8:6.

Pierwszą kolejkę ŚLU zakończyło spotkanie rybnickich „Miśków” z Zagłębiem Sosnowiec. Po wyrównanej pierwszej połowie, w której sosnowiczanie zdobyli zaledwie jedną bramkę nastąpiła prawdziwa kanonada strzelecka. Dziesięć bramek Zagłębia pozwoliło sosnowiczanom rozgromić ekipę Bruins Rybnik 11:0.

 

Kolejna kolejka rozegrana zostanie 29 kwietnia.

 

Śląska Liga Unihokeja – 1. kolejka:

Miners Tychy – Pionier Masters 1:13 (1:6)
Śl. TZN Katowice – Fusy 1:8 (0:5)
Saint Sinners Oświęcim - UKS Kokociniec 67 Katowice 3:10
AKS Politechnika Wrocław II – UKS 06 Południe Katowice 8:6 (4:3)
Bruins Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 0:11 (0:1)
AZS Politechnika Warszawska - pauza

 

TABELA

 
Zespoły
M
Z P Punkty
1
Pionier Masters
Pionier Masters 1 1 0 3
2
Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec 1 1 0 3
3
UKS Kokociniec 67 Katowice
UKS Kokociniec 67 Katowice 1 1 0 3
4
FUSY
FUSY 1 1 0 3
5
Floorball Wrocław
Floorball Wrocław 1 1 0 3
6
AZS Warszawa
AZS Warszawa 0 0 0 0
7
UKS 06 Południe Katowice
UKS 06 Południe Katowice 1 0 1 0
8
Saint Sinners Oświęcim
Saint Sinners Oświęcim 1 0 1 0
9
Śl. TZN Katowice
Śl. TZN Katowice 1 0 1 0
10
Bruins Rybnik
Bruins Rybnik 1 0 1 0
11
Miners Tychy
Miners Tychy 1 0 1 0


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484107