EKSTRALIGA KOBIET – PÓŁFINAŁY2017-03-20
Foto: sportowepodhale.pl

Olimpia Osowa Gdańsk i Podhale Nowy Targ zawalczą w Super Finale o ZŁOTO!

18 marca Seniorki rozegrały decydujące pojedynki półfinałowe. Do wyłonienia zwycięzców nie były potrzebne dogrywki. Aktualne Wicemistrzynie z Trzebiatowa poległy w starciu z Podhalem, Osowa Gdańsk ponownie nie zawiodła i odniosła drugie zwycięstwo z Trzebinią. 8 kwietnia Olimpia Osowa Gdańsk i Podhale Nowy Targ zawalczą dzięki temu o złoto. Natomiast Sus Travel Jedynka Trzebiatów i PUKS Trzebinia zmierzą się ze sobą o brązowy medal Ekstraligi Seniorek.


KS OLIMPIA OSOWA GDAŃSK – PUKS TRZEBINIA

Zawodniczki z Trzebini udały się w podróż do Gdańska, gdzie rozegrano drugi pojedynek półfinałowy. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Osowy. Łatwiejszą sytuację miały zatem zawodniczki Olimpii, którym potrzebne było tylko 1 zwycięstwo. Aby zagrać w Super Finale o złoto, Trzebinia musiałaby odnieść 2 zwycięstwa. Tak się jednak nie stało. Unihokeistki Olimpii Osowa pokonały we własnej hali PUKS Trzebinia 8:6. Początek spotkania wcale nie zapowiadał zwycięstwa gospodyń. Po 10 minutach gry Trzebinia prowadziła 0:2, a bramki dla drużyny przyjezdnej zdobyły Maja Masztaler po podaniu Katarzyny Zając oraz Anita Jeleńska, której asystowała Dominika Kołodziej. W 11’ meczu pierwszą bramkę dla Gdańska zdobyła para: Maja Stenka i Hanna Samson. Po 2 minutach do bramki Olimpii ponownie trafiły zawodniczki Trzebini, podwyższając wynik na 1:3. Udało się to ponownie Jeleńskiej, której asystowała Patrycja Gurgul. Drużyna przyjezdna zagrała bardzo dobrze w obronie i potrafiła wykorzystać wszelkie okazje do zdobycia bramki. Końcówka uległa zmianie pod koniec I tercji. Dwie bramki dla gospodyń zdobyła Alicja Stój – w 17 i 19’ meczu. Dzięki temu Osowa doprowadziła do remisu 3:3. Mogło się wydawać, że sytuacja jest już pod kontrolą, jednak w ostatnich sekundach rywalki zdobyły bramkę (samobójcza) i na pierwszą przerwę schodziły z parkietu z wynikiem 3:4. 

Druga tercja zdecydowanie należała do gospodyń. Dobra gra przyniosła efekt w postaci dwóch bramek. Obie strzeliła bardzo skuteczna w tym spotkaniu Maja Stenka. W jednej z nich asystowała Anna Raczkowska. Na koniec II tercji na tablicy wyników widniał wynik korzystniejszy na Olimpii 5:4.

Trzecia tercja zaczęła się od prostego błędu w obronie drużyny z Gdańska. To sprawiło, że już po minucie Trzebinia doprowadziła do remisu. Zapowiadała się walka o każdą piłkę i o każdą minutę. Na 5:5 strzelała Karolina Rozmus. Ekipa przyjezdna poszła za ciosem i ponownie wyszła na prowadzenie. W 46’ meczu do bramki gospodyń trafiła Ewelina Turek, której asystowała M. Masztaler. Unihokeistki z Gdańska nie poddawały się, jeszcze bardzie podkręciły tempo i całkowicie zdominowały rywalki. W 50’ spotkania bramkę zdobyła Malwina Zagórska na wynik 6:6. W 55’ gospodynie wyszły ponownie na prowadzenie po bramce Roxany Polańskiej. Po kolejnej minucie wpadła także bramka samobójcza. Rywalki nie były już w stanie dogonić wyniku. Ostatecznie Olimpia Osowa wygrała wynikiem 8:6 i przypieczętowała awans do Super Finału. 8 kwietnia o godz. 17 w hali AWFiS zawodniczki z Gdańska będą bronić złota w meczu z Podhalem Nowy Targ.

W tym pojedynku wyróżniono bramkarkę Magdalenę Michaliszyn z Trzebini oraz Hannę Samson z Gdańska (1 as). Wśród najlepiej punktujących znalazły się: Anita Jeleńska (2 br, 1 as) i Maja Masztaler (1 br, 1 as) z Trzebini oraz Maja Stenka (3 br) i Alicja Stój (2 br) z Osowy Gdańsk.

 

MMKS PODHALE NOWY TARG – MLUKS SUS TRAVEL JEDYNKA TRZEBIATÓW

W drugim pojedynku trzecia drużyna ubiegłego sezonu - MMKS Podhale Nowy Targ zmierzyła się z wicemistrzem – Jedynką Trzebiatów. Pierwsze starcie półfinałowe rozegrane  w Mrzeżynie zakończyło się wynikiem 6:3 dla Podhala. Aby móc walczyć o złoto, Jedynka musiałaby tym razem pokonać góralki i zwyciężyć również w dogrywce. Tak się jednak nie stało. To Podhale nie zawiodło i zwyciężyło na własnym parkiecie. Góralki były w komfortowej sytuacji, musiały tylko przypieczętować awans. Zawodniczki już teraz cieszą się z pewnego srebra, ale już 8 kwietnia podczas Super Finału powalczą z Olimpią Osową Gdańsk o złoty medal w sezonie 2016/17.

Sam początek spotkania zapowiadał się ciekawie. Dwie zawodniczki z Podhala nie posiadały ważnych kart zdrowia – Katarzyna Fuła i Sabina Lech. Przez to nie mogły wystąpić w tym spotkaniu, a mecz zaczął się z dużym opóźnieniem. Pierwsza tercja tego pojedynku to zdecydowana przewaga miejscowej drużyny jeśli chodzi o przewagę bramkową. Mimo wszystko nie było tak łatwo, jakby się wydawało po wynikach. Od samego początku spotkania góralki wykazały się większą skutecznością. Należy zaznaczyć brak Agaty Kownackiej w bramce Jedynki. Zawodniczki Podhala miały dużo szczęścia, a każdy niemal strzał kończył się w piłką w bramce. Pierwsza bramka padła w 4’ meczu dla gospodyń. Strzelała Magdalena Siuta po podaniu Dominiki Buczek. Kolejne 2 bramki zdobyły Justyna Florczak oraz Magdalena Krzystyniak. W 14’ meczu przyznano karę dla zawodniczki z Nowego Targu, jednak drużynie z Trzebiatowa nie udało się zdobyć pierwszej bramki dzięki przewadze liczebnej. Na wynik 4:0 dla Podhala bardzo dobrą akcję wykonała para D. Buczek – M. Krzystyniak. Dopiero w 18’ spotkania udało się zawodniczkom Jedynki zdobyć pierwszą bramkę na wynik 4:1. Strzelała Jutrzenka Cirocka, a asystowała jej Patrycja Hliwa. Po niecałej minucie ponownie dla gospodyń punktowała Anna Kubowicz, po podaniu Agnieszki Timek. Zawodniczki przeprowadziły bardzo udaną akcję. Po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 5:1 dla gospodyń. Miejscowa drużyna co prawda miała dużą przewagę bramkową, jednak gra nie prezentowała się tak dobrze. Unihokeistki z Jedynki nie miały kompletnie szczęścia. Dwa razy piłka trafiała w poprzeczkę, a trzy razy w pojedynkach sam na sam gospodynie ratowała bramkarka Jachymiak.

O wiele lepiej wyglądało spotkanie w kolejnych 20 minutach gry. Chociaż to gospodynie zdobyły kolejne 2 bramki, zwiększając swoją przewagę wynikiem 7:1. Pierwszą z nich strzeliła A. Timek, natomiast drugą duet J. Florczak – D. Buczek. Można było pomyśleć, że z takim wynikiem ma się wygraną w kieszeni. W tym momencie sytuacja zmieniła się diametralnie. A zawodniczki z Trzebiatowa zaczęły pokazywać swoje serce do walki. Przede wszystkim zaczęły wierzyć, że mogą dogonić taki wynik. Od połowy drugiej tercji to one zaczęły punktować, nie pozwalając gospodyniom strzelić sobie kolejnych bramek. W 32’ na wynik 7:2 bramkę dla Jedynki zdobyła Agata Arendarczyk po podaniu M. Mazur. W 39’ kolejną bramkę strzeliła J. Cirocka, a asystowała jej J. Krzywak. II tercja zakończyła się remisem 2:2,a całe spotkanie na ten moment wynikiem 7:3.

Trzecią tercję doskonale rozpoczęła drużyna przyjezdna, która potrafiła strzelić gospodyniom kolejne 3 bramki z rzędu. Dwie z nich zdobyła Zuzanna Krzywak, natomiast trzecią bramkę na wynik 7:6 strzeliła Maja Mazur. W tym momencie zaczęło się robić bardzo ciekawie. Wszystko było możliwe, a góralki nie mogły cieszyć się już tak znaczącą przewagą. Szczęście jednak ponownie powróciło do Podhalanek. W drużynie Nowego Targu świetnie spisywała się Klaudia Jachymiak, która uratowała niejednokrotnie swoją ekipę. Drużynie miejscowej udało się zdobyć trzy bramki z rzędu, z czego dwie wpadły do bramki rywalek dość przypadkowo. Strzelały: 2 razy M. Krzystyniak oraz M. Siuta w 59’ meczu. Dzięki temu Podhale ponownie prowadziło wynikiem 10:6. To spowodowało, że zwycięstwo było raczej pewne. Trzebiatów nie mógł pokonać bramkarki. W 60’ spotkania udało się zdobyć bramkę zawodniczkom Jedynki, jednak ostatni gwizdek nie pozwolił na dogonienie wyniku. Ostatnią bramkę strzeliła J. Krzywak, a asystowała jej P. Bogdańska. Trzecia tercja rozegrana została na korzyść Jedynki 3:4. Natomiast całe spotkanie zakończyło się wynikiem 10:7 dla drużyny MMKS Podhale Nowy Targ. O całym spotkaniu zdecydowała I tercja, dużo szczęścia po stronie gospodyń i bardzo dobra forma bramkarki.

Najlepszą zawodniczką w drużynie z Trzebiatowa okazała się Zuzanna Krzywak (2 br). W ekipie z Nowego Targu  wyróżniono Karolinę Piekarczyk. Dla Podhala dobrze zapunktowały: Dominika Buczek (1 br, 4 as), Magdalena Krzystyniak (3 br, 1 as), Magdalena Siuta (2 br, 1 as) oraz Justyna Florczak (2 br). Natomiast w ekipie z Trzebiatowa: Zuzanna Krzywak oraz Jutrzenka Cirocka (2 br)

 

Autor: Anna ArendtPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483542