FINAŁ B MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW STARSZYCH - ZAPOWIEDŹ2017-03-15
Już w najbliższy weekend 18-19 marca w Kębłowie koło Wolsztyna (woj.Wielkopolskie) rozegrany zostanie Finał "B" Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów Starszych. Walka toczyć się będzie i miejsca 5-8 na koniec tegorocznego sezonu.

Tegoroczne rozgrywki Finałowe rozgrywane są według nowych zasad, a mianowicie mecze nie będą rozgrywane systemem każdy z każdym, jak to bywało do tej pory przez ostatnie lata. Mecze według nowych zasad będą rozgrywane systemem dwóch meczy. W pierwszy dzień zmagań na zostaną rozegrane następujące mecze:

TLU Kala Izolacje Toruń (trzecia drużyna Półfinału A) - UKS Junior Kębłowo (czwarta drużyna Półfinału B)
Faworyta tego spotkania będzie ciężko wskazać, a mianowicie lekką przewagę mają gospodarze całego turnieju, a więc Junior Kębłowo, który będzie grał przed własną publicznością i już nie raz w tym sezonie podopieczni trenera Kaczmarka pokazali się z dobrej strony przed własnymi kibicami. Junior był o krok od awansu do najlepszej czwórki tegorocznego sezonu. Drużyna z Torunia w półfinale odniosła pierwsze zwycięstwo w historii występów tego klubu w rozgrywkach Polskiej Ligi Unihokeja, a jak wiadomo apetyt rośnie. Torunianie na pewno będą chcieli podtrzymać dobrą passę i skończyć kolejny mecz zwycięstwem. Jak będzie przekonamy się w sobotę kilka minut po godzinie 19:00. Relację z tego meczu będzie można śledzić na żywo na naszym portalu >>LINK DO RELACJI<<

UKS Nowa Łódź (trzecia drużyna Półfinału B) - ULKS Józefina (czwarta drużyna Półfinału A)
W odmiennych nastrojach po półfinale będą przystępować drużyny z Łodzi oraz Józefiny. Zawodnicy z Łodzi po cichu myśleli o grze o medale, co było ich celem w tegorocznym sezonie, niestety okazało się całkiem inaczej, taki jest sport. Łodzianie za wszelką cenę będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i jest to jeden z faworytów do zajęcia piątego miejsca na koniec sezonu. Józefina natomiast turniej Półfinałowy jako jedyna w całej stawce drużyn grających na tym szczeblu nie zdobyła żadnego punktu, odniosła trzy porażki i naszym zdaniem będzie to drużyna, która powalczy o miejsca 7-8. Relację z tego meczu będzie można śledzić również na żywo na naszym portalu, początek spotkania o godzinie 20:00 >>LINK DO RELACJI<<

O tym kto zagra w meczach niedzielnych decydują mecze sobotnie i tak w meczu o godzinie 9:00 zagrają drużyny, które przegrają swoje sobotnie mecze i stawką będzie siódme miejsce. Natomiast w meczu o godzinie 12:00 zmierza się ekipy, które w sobotnich meczach okażą się lepsi, a stawką będzie piąte miejsce na koniec sezonu 2016/2017. Niedzielne mecze również będzie można śledzić na naszym portalu.

Przegrani sobotnich meczy (mecz o 7 miejsce) -  NIEDZIELA, godzina 09:00 >>LINK DO RELACJI<<
Wygrani sobotnich meczy (mecz o 5 miejsce) - NIEDZIELA, godzina 12:00 >>LINK DO RELACJI<<


Przed turniejem Finałowym, o kilka zdań poprosiliśmy następujących zawodników:

  • Marcin Grześkowiak (UKS Junior Kębłowo): W najbliższy weekend 18-19.03 odbędą się w Kębłowie finały B mistrzostw Polski. Konkurować będziemy z drużynami z Łodzi, Torunia oraz Józefiny nie są to łatwi przeciwnicy, ale po przegranym półfinale musimy sobie coś udowodnić, emocje gwarantowane. Zapraszam wszystkich serdecznie, damy z siebie wszystko na boisku w walce o 5 miejsce. Pozdrawiam wszystkich ❤
  • Konstantyn Michna (UKS Nowa Łódź): Nie będę ukrywać, że finał B nie jest szczytem naszych marzeń. Dla wielu naszych zawodników w tym i mnie jest to ostatni sezon w kategorii juniora, liczyliśmy na medal, a skończyło się jak się skończyło, Siedlec i Łochów okazały  się jednak lepszymi drużynami i to oni zagrają o trofeum, a nam pozostał turniej "pocieszenia". Jednak musimy się podnieść i zagrać o 5 miejsce. Liczę na 2 wygrane i pewny tryumf w finale B. Każda z drużyn obecnych w Kębłowie jest w naszym zasięgu, zresztą z każdą udało nam się w tym sezonie już wygrać. Porażka w którymkolwiek z meczów będzie dla nas katastrofą, bo chcemy choć trochę osłodzić sobie na koniec bardzo słaby, już przegrany sezon.
  • Mateusz Gurski (TLU Kala Izolacje Toruń): Przed nami ostatnie mecze tego sezonu, mimo słabej gry w rozgrywkach grupowych w półfinale pokazaliśmy się z dobrej strony (z wyjątkiem meczu z Wiatrem :D).  Naszą zwyżkę formy chcemy pokazać podczas turnieju w Kębłowie, celem jest 5 miejsce, które będzie dla nas mega sukcesem jak na pierwszy sezon w historii! Drużyna Juniora jest dla nas obca, to będzie nasze pierwsze spotkanie z nimi i mam nadzieję, że będzie ono przez nas wygrane! Nasz zespół z każdym meczem gra coraz lepiej, część z nas gra regularnie w meczach seniorskich i to zebrane tam doświadczenie coraz bardziej widać w meczach juniorskich. Damy z siebie wszystko, całe środowisko unihokeja w Toruniu trzyma za nas kciuki, a my postaramy się ich nie zawieść!
  • Grzegorz Kruk (ULKS Józefina): Niestety mimo wszelkich starań, zagramy tylko w Finale B. Myślę, że główną przyczyną jest brak hali do trenowania o pełnych wymiarach. Na szczęście w przyszłym sezonie zaczynamy trenować już na pełnowymiarowej hali. Wielkim utrudnieniem były również dziury w składzie , które trener próbował łatać juniorami młodszymi. Niestety nie udało się. Mimo to zaciskamy pięści, podnosimy głowy do góry i dalej trenujemy. W Kębłowie wyciśniemy siódme poty, żeby zająć pierwsze miejsce w Finale B, a piąte w Polsce.

Wszystkie statystyki, strzelców, asystujących oraz bramkarzy będzie można śledzić na bieżąco >>TUTAJ<<

Patryk


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483508