JUNIORZY STARSI: Ostatnie mecze rundy zasadniczej już w ten weekend2017-02-17
foto: UKS Nowa Łódz
W najbliższy weekend (18-19.02) rozegrane zostaną dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej w kategorii juniorów starszych. Rezultaty tych spotkań nie wpłyną jednak w żaden sposób na końcowe rozstrzygnięcia tej fazy rozgrywek.


Grupa A

W grupie A przewodzi obecnie UKS Fenomen Babimost, który ma jednak rozegrane o dwa mecze więcej UKS Wiatr Ludzmierz (drużyna ta ma dwa mecze zaległe z UKS Junior Kębłowo, które zostaną zapisane jednak prawdopodobnie jako walkower na korzyść obecnego wicemistrza Polski). Za ich plecami ulokowani są kolejno Junior oraz Absolwent Siedlec.

W ten weekend do spotkań dojdzie w Babimoście oraz Siedlcu. Do Babimostu by zmierzyć się tam z miejscowym Fenomenem przyjedzie Junior Kębłowo. Faworyt tego dwumeczu jest tylko jeden i są nim gospodarze.  Pierwsze spotkania pomiędzy tymi drużynami został rozegrany w dniach 15-16 października 2016 roku i kończyły się zwycięstwami podopiecznych trenera Przygockiego kolejno 6:8 i 5:14.
Sprawa dość podobnie będzie miała się w Siedlcu, gdzie tamtejszy Absolwent będzie podejmował Wiatr Ludźmierz. Tutaj to przyjezdni są zdecydowanie wyżej notowani i to z pewnością oni będą dominowali w najbliższy weekend. Zawodnicy trenera Strażyńskiego będą skupiali się zapewne na uniknięciu pogromu, zaś ich rywale będą chcieli poprawić swoje indywidualne dorobki punktowe i być może poćwiczyć jakieś nowe warianty taktyczne. Poprzednie mecze tych drużyn kończyły się wysokimi zwycięstwami drużyny z Podhala, bo aż 16:2 i 18:2


Rozkład meczów grupy A:
2017-02-18
18:00 Fenomen Babimost - Junior Kębłowo
16:00 Absolwent Siedlec - Wiatr Ludźmierz

2017-02-19 
11:00 Fenomen Babimost - Junior Kębłowo 
11:00 Absolwent Siedlec - Wiatr Ludźmierz


  

Grupa B

W grupie B liderem jest Olimpia Łochów, która w tym sezonie jako jedyna drużyna w tej kategorii wiekowej nie straciła jeszcze punktu. Na drugim miejscu znajduje się Nowa Łódź. Niższe miejsca w tabeli zajmują kolejno ULKS Józefina oraz TLU Toruń. Mimo, że te mecze nie zmienią już nic w tabeli, to jak czytamy w wypowiedziach zawodników na stronach internetowych zainteresowanych klubów będzie to walka o honor! 

W Łodzi dojdzie do meczu wicelidera z liderem. Miejscowa Nowa będzie chciała pokazać, że nie ustępuje niczym drużynie Olimpii i przegrane mecze wyjazdowe (2:4 oraz 6:10) o niczym nie świadczą. W zespole z Łochowa w sobotnim meczu nie będzie mógł wystąpić kapitan zespołu - Michał Skura, który  tydzień temu w meczu seniorskim z TLU Toruń został ukarany karą meczową 2 stopnia, co z pewnością pomoże gospodarzom.  Te mecze to hit ostatniej kolejki fazy zasadniczej i ciężko wskazać tutaj zdecydowanego faworyta. Na papierze lepiej prezentują się przyjezdni, którzy nie przegrali w tych rozgrywkach ŻADNEGO meczu. Więcej o tym meczu można przeczytać na stronie intrenetowej drużyny z Łodzi -> uksnowa.yakuzareklamy.pl
W Toruniu tamtejszy TLU podejmie ULKS Józefinę. Zawodnicy z Torunia w tym sezonie nie poznali jeszcze smaku zwycięstwa i z pewnością chcą to osiągnąć w najbliższy weekend. Okazja zdaje się być wyśmienita, bowiem to właśnie w jednym z meczów z ULKS Torunianie zdobyli swój jedyny punkt w tym sezonie.Rozkład meczów grupy B:
2017-02-18
18:00 TLU Toruń - ULKS Józefina
20:00 Nowa Łódz - Olimpia Łochów

2017-02-19 
09:00 TLU Toruń - ULKS Józefina
10:00 Nowa Łódz - Olimpia Łochów


 
_______________________________________________


Jak wspomnieliśmy we wstępie te mecze już nic nie zmienią, bowiem już dziś wiemy, że w półfinale A zmierzą się Wiatr Ludzmierz, Fenomen Babimost, ULKS Józefina oraz TLU Toruń, natomiast w półfinale B Olimpia Łochów, Nowa Lodz, Junior Kebłowo, Absolwent Siedlec. Runda półfinałowa odbędzie się w pierwszy weekend marca.POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 5830638