ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA - WYWIAD Z MAJĄ STENKA2017-02-07
Foto: IFF International Floorball Federation
Nasze zawodniczki po zakończeniu Eliminacji Mistrzostw Świata odpowiedziały na kilka pytań. Zapytane zostały o występ kadry, o atuty i braki w zespole, atmosferę panującą w drużynie. Jako pierwsza odpowiedzi udzieliła Maja Stenka – zawodniczka, która zdobyła dla Polski 2 bramki i 4 asysty. Jeśli jesteście ciekawi co sądzi o swoim własnym występie podczas QWFC, jak ocenia szanse Osowy Gdańsk w Ekstralidze Seniorek i jak odniosła się do artykułu, który ukazał się na „Floorball Life”, przeczytajcie cały wywiad. 

Anna Arendt: Jak oceniasz występ Reprezentacji Polski podczas Eliminacji Mistrzostw Świata w Celano?
Maja Stenka: Nasz występ na Eliminacjach uważam za bardzo udany. Zabrakło w naszym składzie kilka doświadczonych zawodniczek, ale młode zawodniczki pokazały, że są w stanie zagrać na bardzo wysokim poziomie i pomóc Reprezentacji Seniorek. Walka o 20-stkę będzie bardzo ciekawa. Wyniki jakie uzyskałyśmy w tych eliminacjach są dla nas zadowalające i wracamy z uśmiechami na twarzach do kraju  . Czeka nas jeszcze długa droga, pełna ciężkiej pracy do MŚ, które odbędą się w grudniu, ale jesteśmy na to gotowe. Trenerzy nakreślili nam jasny cel i będziemy do niego dążyć. 

Anna Arendt: Czy jest coś, nad czym nasza kadra powinna szczególnie popracować? Co poprawić, by Polska osiągnęła jak najwyższy wynik w grudniu podczas WFC 2017?
Maja Stenka: Na pewno jest kilka rzeczy do poprawy. Karne  , Power play moim zdaniem jest do poprawy. O te elementy się jednak nie martwimy, ponieważ mamy czas na dopracowanie tych elementów na zgrupowaniach i meczach międzynarodowych. Mamy nadzieję, że Zarząd PZU umożliwi nam dobrze przygotować się do WFC 2017 poprzez organizację zgrupować i meczy międzynarodowych, które są bardzo ważne. Moim zdaniem jesteśmy w stanie sprawić niemałą niespodziankę na WFC 2017!

Anna Arendt: Jak oceniasz atmosferę panującą w drużynie? Jak spędziłyście czas wolny podczas wyjazdu?
Maja Stenka: Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Nie mówię tego bo tak wypada. W czasie wolnym nasz team manager zorganizował nam bardzo fajną wycieczkę do Rzymu, nasza Pani "psycholog" zorganizowała na odprawie quiz na temat naszych przeciwników. Oczywiście w programie dnia były odprawy przed i po meczowe. Najbardziej doświadczone zawodniczki wraz z trenerami zadbały o integrację drużyny, przy których była kupa śmiechu. Resztę wolnego czasu przeznaczyłyśmy na odpoczynek i focus przed kolejnymi meczami.

 Anna Arendt: Jak oceniasz swój własny występ? Czy uważasz, że mogłaś pokazać więcej? Czy jednak jesteś z siebie w pełni zadowolona? 
Maja Stenka: Moim zdaniem pokazałam się z dość dobrej strony. Starałam się w każdym meczu dać z siebie 120% i wspierać najmłodsze koleżanki z Reprezentacji. Po turnieju przyszedł czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. Kilka rzeczy mogłam zrobić lepiej. Wiem w jakim miejscu jestem i nad czym muszę popracować. To będzie mój cel na kolejne treningi i mecze.

Anna Arendt: Zbliżają się decydujące rozgrywki w Ekstralidze. Czy sądzisz, że Osowa Gdańsk zdobędzie złoto? Kogo uważasz za najgroźniejszego rywala wśród wszystkich drużyn? 
Maja Stenka: Nasza liga jest tak skonstruowana, że każda drużyna ma szanse na zdobycie złotego medalu. Czy wygrasz wszystkie mecze w rundzie zasadniczej czy żadnego to nie ma większego znaczenia. Tak naprawdę teraz zaczyna się na dobre liga. Można zaobserwować większą mobilizację klubów w postaci większej ilości zawodników na meczach wyjazdowych od tego poziomu rywalizacji. A gdyby tak każdy mecz w lidze byłby ważny? 
Co do samego półfinału to przegranie pierwszego meczu może nieść za sobą opłakane skutki, dlatego podchodzimy do półfinałów bardzo poważnie i profesjonalnie. Ten czas wykorzystujemy na obserwacje ćwierćfinałów i zbieranie informacji na temat drużyn z którymi możemy spotkać się w półfinale, a także przygotowaniu fizycznym i taktycznym. Naszym celem jest wygranie obu meczów i granie po raz kolejny o złoto. Każdy przeciwnik będzie dla nas wyzwaniem, ale czujemy się mocne w tym sezonie. Doszło do składu kilka młodych i utalentowanych zawodniczek, które radzą sobie świetnie w lidze seniorskiej i są dużym wzmocnieniem. Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę jaką jest obrona tytułu Mistrzowskiego. Będziemy walczyć jak dotychczas do samego końca w każdym pojedynku. SF odbędzie się tym razem w Gdańsku, co nas niezmiernie cieszy. Organizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Mamy nadzieję, że padnie rekord frekwencji na trybunach  . Granie przed swoją publicznością i zdobycie złotego medalu to byłaby nagroda za naszą ciężką pracę każdej zawodniczki z osobna i całego sztabu trenerskiego.

Anna Arendt: Czy możesz odnieść się do artykułu, który pojawił się na „Floorball Life” na temat kadry juniorek? Grałaś w niej i czy możesz powiedzieć coś od siebie?
Maja Stenka: Chciałabym wyrazić swoje wielkie zdumienie na temat niepowoływania dziewczyn z kadry U-19, które biorą lub brały udział w zgrupowaniach czy turniejach kadry seniorskiej. Czy ma to być dla nich jakaś "kara" ? Młode zawodniczki uczą się gry na wyższym poziomie, co pomaga im rozwijać swoje umiejętności, które mają pomóc właśnie kadrze juniorskiej. Czy to tak ciężko zrozumieć?? Uczą się również gry taktycznie, czego nie można powiedzieć o kadrze juniorskiej. Taktyka jest niestety pojęciem obcym dotychczasowych trenerów U-19... jest to bardzo przykre.... Miałam "przyjemność" współpracować przez kilka lat z tym sztabem i niestety nie wspominam tego czasu dobrze. Mam nadzieję, ze po artykule na „Floorball Life” dotyczącego zachowań trenerów, Zarząd wyciągnie wobec nich stosowne konsekwencje. 

Autor: Anna Arendt


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485853