12. POLISH CUP - PODSUMOWANIE TRZECIEGO OSTATNIEGO DNIA TURNIEJU2017-02-08
Niedziela 5 lutego, to zmagania w ostatnim dniu 12. Polish Cup. Najciekawsze spotkanie tego dnia i zarazem Finał rozegrany został w Zbąszyniu, gdzie Szwajcaria podejmowała Czechów. Natomiast w Nowym Tomyślu swój mecz rozgrywali Biało - Czerwoni, na ostatniej hali w Rakoniewicach Słowacja podejmowała Niemców.
Zdjęcie użytkownika 12. Polish Cup Mu19 - Gallery.
Nasze podsumowanie rozpoczynamy od tego co nas najbardziej interesuje, a więc meczu Biało - Czerwonych. W ostatnim spotkaniu Polacy w Nowym Tomyślu przy komplecie publiczności i fantastycznym dopingu podejmowali Reprezentację Norwegii. Od samego początku spotkania bardzo szybkie tempo spotkania. Niestety Norwegowie już na samym początku spotkania objęli prowadzenia, a dokładnie w 2 minucie i 16 sekundzie. Niestety w tej tercji to był dopiero początek złego. Już w 4 minucie i 19 sekundzie Norwegowie strzelają nam kolejną bramkę. W tym fragmencie niestety Biało - Czerwoni byli bez radni. Jedyną ładną akcję zakończoną strzałem przeprowadził kapitan Karol Pelczarski, lecz niestety piłeczka nie ugrzęzła w bramce Norwegów. W 6 minucie i 45 sekundzie po bardzo ładnym rozegraniu rzutu wolnego Wojciech Komperda został pokonany w tym meczu po raz trzeci i wynik z minuty na minutę nam uciekał. Kilka chwil po strzeleniu trzeciej bramki przez Norwegów, Wojciech Malajka wyprowadzał kontratak Biało - Czerwonych i tuż przed linią środkową boiska został faulowany przed jednego z Norwegów i mieliśmy dłuższa przerwę w spotkaniu, ponieważ była udzielana mu pomoc. Po przerwie piękna akcja naszego kapitana Karola Pelczarskiego zakończona pięknym strzałem, po którym piłeczka ugrzęzła wreszcie w bramce. W tej tercji mieliśmy jeszcze jedną bramkę dla Norwegów, oraz podwójne wykluczenie dla Polaków.
W drugiej i trzeciej tercji kibice łącznie obejrzeli 10 bramek, niestety tylko cztery były z udziałem Biało - Czerwonych, a na listę strzelców wpisali się dwa razy Wojciech Malajka,Jakub Korczak oraz Michał Skura. Norwegowie w 49 minucie i 16 sekundzie wykorzystali rzut karny po faulu Maksyma Helmana, przed naszą bramką. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Norwegów 10-5. W serii rzutów karnych, tylko trzy zostały wykorzystane. Świetnie w tym fragmencie gry spisywał się nasz bramkarz Jakub Udziela, który kilku krotnie powstrzymywał Norwegów. Zwycięskiego karnego wykorzystał Karol Pelczarski.

Więcej zdjęć z meczu Polska - Norwegia znajdziecie Państwo na profilu na facebooku >>kliknij tutaj<<

W Rakoniewicach Reprezentacja Słowacji bez problemu pokonała Niemców 10-2 i to właśnie Słowacy uplasowali się na najniższym stopniu podium podczas turnieju. Niemcy natomiast zakończyli turniej na ostatnim szóstym miejscu.

Najciekawsze spotkanie ostatniego dnia rozegrane zostało w Zbąszyniu, gdzie czołowe drużyny Świata, mowa tutaj o Szwajcarach i Czechach mieli rozegraj mecz , który decydował o zwycięstwie. Spotkanie było na bardzo wysokim poziomie. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Szwajcarów 5-3. Dryga tercja bardzo wyrównania i nadal na wysokim poziomie, tym razem Szwajcarzy wygrali ją 2-1 a w całym meczu prowadzili 7-4. W Ostatniej trzeciej tercji kibice zobaczyli dwie bramki, a były one autorstwa Szwajcarów. Całe spotkanie również wygrali Szwajcarzy 9-4. W rzutach karnych natomiast lepsi okazali się Czesi, którzy wygrali 2-0. W całym turnieju Szwajcarzy uplasowali się na pierwszym miejscu, a Czesi z Polski wyjechali z drugiego miejsca.
Zdjęcie użytkownika Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Zwycięzca 12. Polish Cup - Reprezentacja Szwajcarii foto: Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

6. Niemcy 2pkt

Najlepszym zawodnikiem w punktacji kanadyjskiej został Słowak Michal Dudovic 13 kt (10 bramek - 3 asysty). Najlepszy z Polaków natomiast uplasował się na szóstym miejscu i był to JAKUB KORCZAK 11 pkt (6 bramek - 5 asyst)

Już jutro na stronie internetowej TELEWIZJI KABLOWEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ W NOWYM TOMYŚLU, o godzinie 18:00 będzie można oglądać na żywo wiadomości, w których powiedzą o 12. Polish Cup, a gośćmi będą Prezes Polskiego Związku Unihokeja PAN Marek Chomnicki, Dyrektor OSiR w Nowym Tomyślu Pan Artur Łoziński oraz kapitan Reprezentacji Polski Karol Pelczarki. >> www.tvk.smnt.pl <<

Po turnieju o kilka słów poprosiliśmy Kapitana Reprezentacji Polski o to co powiedział:
Karol Pelczarski:
W miniony weekend rozegraliśmy turniej Polish Cup. Był to jeden z etapów przygotowawczych do zbliżających się Mistrzostw Świata w Szwecji. W tym roku był on bardzo mocno obstawiony. Mecze ze Szwajcarią i Czechami były dla nas okazją do przećwiczenia obrony i wyjścia spod pressingu. Obrona ta wyglądała całkiem nieźle, aczkolwiek musimy unikać przestojów w grze. Cieszy natomiast to, że potrafimy strzelać bramki najlepszym drużynom. Mecz z Niemcami był zdecydowanie najlepszym w naszym wykonaniu. Graliśmy konsekwentnie w obronie wyprowadzając zabójcze kontry. Niestety, w czasie jego trwania kontuzji nabawił się Widurski, który jest jednym z ważniejszych zawodników w naszej reprezentacji. Jeżeli chodzi o pojedynek z naszymi południowymi sąsiadami, Słowakami, był on bardzo nierówny w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy bardzo ospale tracąc dwie bramki. Wróciliśmy jednak do meczu i za sprawą Malajki, który trzykrotnie pokonał bramkarza Słowaków, wyszliśmy na prowadzenie. Wydawało się że uda się dociągnąć ten wynik do końca, ale zbytnio się cofnęliśmy, co skutkowało utratą dwóch bramek w krótkim odstępie czasu. W ostatnim spotkaniu Norwegowie wyglądali dużo lepiej fizycznie wygrywając z nami pojedynki biegowe. We znaki dawały nam się trudy turnieju. Nie jest to oczywiście żadne usprawiedliwienie, gdyż Skandynawowie rozegrali dokładnie tyle samo meczów. W pierwszej tercji Norwegowie szybko objęli wysokie prowadzenie i mimo walki nie udało się odrobić tych strat, choć momentami było naprawdę blisko. Na przestrzeni całego turnieju na pochwałę zasługują nasi bramkarze, którzy w każdym meczu byli naszym mocnym punktem. Mecze te będą dobrym materiałem do analizy. Przed mistrzostwami czeka nas jeszcze dużo pracy, aczkolwiek wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze. Na koniec chciałbym jeszcze podziękować naszym kibicom którzy wspierali nas przez cały turniej.