12. POLISH CUP MU19: WYSOKA PORAŻKA I WALKA W MECZU Z SŁOWAKAMI - PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA2017-02-04
Drugi dzień 12.Polish Cup zakończony. Biało-Czerwoni zakończyli dzień bez wygranej. W pierwszym meczu ulegli faworyzowanej Reprezentacji Czech, natomiast w wieczornym meczu walki, horror w samej końcówce i niestety porażka z Słowakami. Przedstawiamy podsumowanie drugiego dnia.

Pierwszy mecz Biało-Czerwoni rozgrywali w Rakoniewicach, gdzie rywalem była faworyzowana Reprezentacja Czech, z którą też przyjdzie nam się zmierzyć w majowych Mistrzostwach Świata w Szwecji, a więc dobry sprawdzian dla naszej drużyny. Mimo świetnej gry w pierwszej tercji, po której przegrywaliśmy tylko różnicą jednej bramki w drugiej i trzeciej odsłonie to Czesi przeważali na parkiecie. Bramki w tym meczu dla Biało-Czerwonych strzelali Karol Pelczarski (x2), Jakub Korczak (x2), Jakub Słowakiewicz, Wojciech Malajka oraz Maciej Kaliński.
Zdjęcie użytkownika 12. Polish Cup Mu19 - Gallery.

W drugim meczu dnia, a czwartym w całym turnieju Polacy rozegrali w Zbąszyniu. Rywalem Polaków Słowacja, która również będzie grupowym rywalem na Mistrzostwach Świata w Szwecji. Początek spotkania jednak należał do Słowaków, którzy po 16 minutach prowadzili 2-0. Pierwszą bramkę dla naszej Reprezentacji strzelił Wojciech Malajka w samej końcówce pierwszej tercji. W drugiej odsłonie jeszcze lepsza gra naszego zespołu i udało się strzelić dwie bramki. Strzelcem bramek był ponownie Wojciech Malajka i po 40 minutach prowadziliśmy 3-2. W trzeciej tercji to już prawdziwy horror i walka o każdy centymetr boiska i nikt nie chciał odpuszczać. Biało - Czerwoni byli już bardzo blisko by odnieś drugie zwycięstwo na tym turnieju, lecz wówczas z dobrej strony pokazał się Dudović, który najpierw ładnym strzałem pokonał naszego bramkarza doprowadzając w 58 minucie i 37 sekundzie do wyrównania. Słowacy w tym fragmencie gry grali już bez bramkarza. Kilka chwil później wszyscy zgromadzeni na hali w Zbąszyniu przeżyli szok i wielkie nie dowierzanie. Ponownie pokazał się Dudović, który prawie z połowy boiska popisał się mocnym strzałem i piłeczka na nasze nieszczęście ugrzęzła w naszej bramki. Mimo walki do samego końca, nie udało się zmienić już wyniku i spotkanie zakończyło się wygraną Słowaków 4-3. W rzutach karnych natomiast lepsi okazali się Biało - Czerwoni wygrywając 3-1.

Już jutro zapraszamy na ostatni mecz Polaków podczas turnieju. Polska - Norwegia będzie można śledzić na żywo na naszym portalu, początek relacji już godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziów, a więc startujemy o 9:00.

Na fan page 12.Polish Cup Mu19 - Gallery można znaleźć galerię zdjęć z poszczególnych meczu z całego turnieju.