12. POLISH CUP: POLSKA NA TRZECIM MIEJSCU PO PIERWSZYM DNIU - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA2017-02-03
Pierwszy dzień 12. Polish Cup już za nami. Reprezentacja Polski po porażce z Szwajcarią w świetnym stylu w Nowym Tomyślu pokonała Niemców i tym samym Biało-Czerwoni plasują się na trzecim miejscu po pierwszym dniu zmagań. Świetna atmosfera panowała dziś w Nowym Tomyślu, który po raz pierwszy organizuje turniej międzynarodowy. Przedstawiamy podsumowanie pierwszego dnia turnieju, w którym skupimy się najbardziej na meczach Biało-Czerwonych.

Biało-Czerwoni turniej rozpoczęli od meczu z jednym z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, a mowa tutaj o Reprezentacji Szwajcarii.Spotkanie rozegrane zostało w Zbąszyniu. Helweci już w 1 minucie i 47 sekundzie otworzyli wynik spotkania. Na drugą bramkę długo nie musieliśmy czekać. W 3 minucie i 19 sekundzie po raz drugi piłeczkę z naszej bramki musiał wyciągać Wojciech Komperda. Wiarę w to, że Szwajcarzy nam nie uciekną przywrócił naszej Reprezentacji Wojciech Malajka, który w 4 minucie i 8 sekundzie skierował piłeczkę do bramki Szwajcarów. Na tym jednak w tej tercji się nie skończyło, podrażnieni Helweci bramką zdobytą przez Nasz zespół zdołali jeszcze dwa razy pokonań naszego bramkarza. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 4-1 dla Szwajcarii.
 Zdjęcie użytkownika 12. Polish Cup Mu19 - Gallery.
Druga tercja bardzo wyrównana i walka o każdy centymetr na boisku, co przełożyło się również na wynik w tym fragmencie gry. W tej tercji Szwajcarzy zdobyli dwie bramki odpowiednio w 24 minucie i 23 sekundzie oraz w 26 minucie i 49 sekundzie. Wówczas na przegrywaliśmy już 6-1. Tak jak i w pierwszej tercji na tym strzelanie się nie zakończyło. Drugą bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Jakub Słowakiewicz po dobrym podaniu Karola Pelczarskiego w 39 minucie i 38 sekundzie. Wynik po 40 minutach 6-2 dla Szwajcarów.
Trzecia ostatnia tercja to festiwal strzelecki, zgromadzeni kibice na trybunach zobaczyli aż dziewięć bramek, a ile dla jakiej Reprezentacji dowiecie się Państwo czytając dalej nasze podsumowanie. Szwajcarzy w tej tercji zdołali siedem razy pokonać naszego bramkarza, co przyczyniło się na wysoki wynik końcowy. Bramki dla naszej Reprezentacji strzelali w tej tercji Jakub Słowakiewicz w 47 minucie i 43 sekundzie oraz z rzutu karnego Karol Pelczarski  w 48 minucie i 35 sekundzie. Wynik końcowy to 13-4 dla Szwajcarów. Na pocieszenie  Biało-Czerwoni bardzo łatwo poradzili sobie w rzutach karnych, gdzie odprawili Szwajcarów, pokonując ich 5-3 i tym samym w po pierwszym meczu na koncie Biało-Czerwonych był jeden punkt. Najlepszym zawodnikiem w naszej Reprezentacji został wybrany Wojciech Komperda.
_______________________

Drugie spotkanie Biało-Czerwoni rozgrywali w Nowym Tomyślu. Warto dodać, że Nowy Tomyśl pierwszy raz jest organizatorem tak ważnej międzynarodowej imprezy, wielkie słowa uznania należą się Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu Panu Arturowi Łozińskiemu. Rywalem naszej drużyny w drugim meczu pierwszego dnia była Reprezentacja Niemiec. Już na samym początku piękna akcja Polaków i dwójkowa akcja zawodników z Ludźmierza Karol Pelczarski podaje do Daniela Widurskiego,  a ten bez najmniejszych problemów pakuję po raz pierwszy piłeczkę do Niemieckiej bramki, a było to w 59 sekundzie. Biało-Czerwoni w pierwszych 20 minutach przeprowadzili jeszcze kilka bardzo ładnych akcji, co podobało się licznie zgromadzonym kibicom. Od pierwszego gwizdka sędziów niósł się głośny doping kibiców, którzy przybyli na to spotkanie. Kilka groźnych strzałów w pierwszej tercji obronił również nasz bramkarz Jakub Udziela. Niestety w samej końcówce pierwszej odsłony Niemcy pokonali naszego bramkarza a było to wo 18 minucie i 31 sekundzie i wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza tercja.
W drugiej tercji dalszy ciąg emocji w meczu i świetna gra naszej Reprezentacji jak i naszego bramkarza. W tym fragmencie gry nie brakowało ładnych akcji w wykonaniu jednej i drugiej Reprezentacji jak i bramek. Świetnym strzałem w 30 minucie i 11 sekundzie popisał się Wojciech Malajka, który pięknym strzałem pokonał bramkarza i wyprowadził naszą drużynę na drugie w tym meczu prowadzenie. Tuż po wznowieniu gry na środku boiska Polacy przejmują piłeczkę i Karol Pelczarski umieścił trzeci raz piłeczkę w Niemieckiej bramce. W 32 minucie i 11 sekundzie Maksym Helman, został wykluczony na dwie minuty przez Czeskich sędziów i było to pierwsze wykluczenie w tym spotkaniu. Niemcy nie wykorzystali gry liczebnej przewagi. Kto już myślał, że po 40 minutach będziemy prowadzić mógł się poczuć trochę rozczarowany. Niemcy tak jak wcześniej Polacy w krótkim odstępie czasu najpierw zdobyli bramkę kontaktową, a było to w 37 minucie i 33 sekundzie. Natomiast w 37 minucie i 46 sekundzie Niemcy doprowadzili do wyrównania i wynikiem 3-3 zakończyła się druga tercja.
Trzecia tercja rozpoczęła się od kolejnego wykluczenia, ponownie sędziowie karą ukarali naszego zawodnika Maksyma Helmana, który przy naszej bramce blokował jednego z Niemców i sędziowie wyraźnym gestem pokazali, że takiej gry nie będą tolerować. Mimo gry w osłabieniu Polacy przeprowadzają akcję i Rafał Zacher zagrywa do Daniela Widurskiego a ten ładnym strzałem pokonuje kolejny raz Niemieckiego bramkarza i Polacy wyszli na prowadzenie 4-3. Kolejną bramkę w tym meczu Polacy zdobyli za sprawą Jakuba Korczaka, w 52 minucie i 22 sekundzie. W 53 minucie i 35 sekundzie świetna indywidualna akcja Karola Pelczarskiego, który powalczył przy bandzie o piłeczkę i wygrał pojedynek z swoim rywalem i świetnie odegrał do Jakuba Słowakiewicza, a ten bez najmniejszych problemów po raz siódmy w tym meczu pokonał Niemieckiego bramkarza.  Ósmą bramkę dla Polski w tym meczu zdobył zawodnik, który na co dzień gra w lidze Szwedzkiej Maksym Helman. W końcówce emocji nie brakowało jak i w całym meczu. Najpierw w 58 minucie i 32 sekundzie kolejną bramkę strzelili Biało-Czerwoni, a mianowicie piłeczkę do bramki skierował Jan Jamski. Kto myślał, że na tym zakończy się strzelanie w tym meczu był jednak bardzo zdziwiony. Zawodnicy zadbali o widowisko do samego końca. Na minutę przed końcem Niemcy strzelili czwartą bramkę. Odpowiedź była natychmiastowa i kilka sekund później Jakub Korczak ustalił wynik meczu na 10-4 dla Polski. W rzutach karnych również nie zabrakło emocji. Pięknym strzałem popisał się kolejny raz Maksym Helman. Polacy całą serię wygrali 4-3 i w tym meczu zgarneli 3 punkty. Najlepszym zawodnikiem w tym meczu został Daniel Widurski.

Słowacja - Czechy 1-13 (1-3,0-2,0-8) karne 5-4 >>GALERIA<<

Na naszym fanpage można zobaczyć filmik z dopingu Polskich Kibiców z meczu Polska - Niemcy.

Już jutro na naszym portalu kolejne relacje na żywo tym razem będziemy dla Państwa relacjonować mecze Szwajcaria - Słowacja (10:00) oraz Norwegia - Czechy (18:00).