ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA – PODSUMOWANIE 2 DNIA2017-02-02

Nasza Reprezentacja odnosi drugie zwycięstwo, pokonując tym razem gospodynie - Reprezentację Włoch 11-2. MVP zostaje doświadczona kapitan drużyny Agata Plechan. W naszej grupie EUR2 Finlandia zwyciężyła pewnie z Rosjankami 16:2. W drugiej grupie EUR3 zwycięstwo odniosły po ciężkim boju Niemki pokonując tylko 2:1 Estonię, a Szwajcaria rozgromiła Holenderki wynikiem 14:1. Po 2 dniach w tabeli przodują: Finlandia i Polska w grupie EUR2 oraz Szwajcaria i Niemcy w grupie EUR3.

Wyniki dzisiejszych zmagań:

Włochy – Polska: 2:11

Finlandia – Rosja: 16:2

Szwajcaria – Holandia: 14:1

Niemcy – Estonia: 2:1

WŁOCHY – POLSKA

Drugi mecz w kwalifikacjach Reprezentacja Polski zagrała z miejscową drużyną – Reprezentacją Włoch. Nasze rywalki na ostatnich Mistrzostwach WFC 2015 zajęły 19 miejsce. Najlepszą lokatę Reprezentacja Włoch zajęła w 2003 r. – 12 miejsce na świecie. Nasze zawodniczki są oczywiście wyżej w rankingu. Drużyny do tej pory ze sobą nie rywalizowały, a Włoszki grały na własnym terenie wśród swoich kibiców. My mimo wszystko byliśmy faworytami tego spotkania. Na pewno mecz ten miał o wiele szybsze tempo niż ten wczorajszy, a rywalki pokazały lepszą grę niż zawodniczki z Wielkiej Brytanii. Pierwsze 20 minut spotkania to zdecydowanie szybkie tempo, wysoka gra rywalek i nasza kontrola nad piłką. Mecz rozpoczął się od 2 strzelonych bramek dla naszej drużyny, w których swój udział miała Agata Plechan. Na wynik 1:2 strzeliła w 8 minucie meczu Linda Pedrazzoli po asyście Luany Mistri. Tercja zakończyła się wynikiem 1:5 dla Polski, a najlepiej zapunktowała w tej części Agata, która dołożyła kolejną bramkę i asystę. W tej części spotkania 1 bramkę i 1 asystę zaliczyła Małgorzata Pazio. II tercja była znacznie wolniejsza, przez 10 minut żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Wiele dobrych akcji nie zakończyło trafieniem. Polska zdołała tym razem strzelić tylko 2 bramki, a Włoszki miały problem żeby przebić się przez naszą obronę. W ostatniej tercji również przez około 8 minut żadna z ekip nie zaliczyła bramki. W 48 minucie ósmą bramkę dla naszej drużyny strzeliła Justyna Krzywak po asyście Agnieszki Kozaneckiej. Po 2 minutach do naszej bramki trafiają rywalki. Celny strzał oddała ponownie Linda Pedrazzoli, tym razem po asyście Sandry Reinstadler. Dla Polski w 55 i 58 minucie strzela Dagmara Zadrożna, a ostatnią bramkę zdobywamy dzięki Hannie Samson. Zawodniczka ta oddała bardzo silny strzał z daleka w samo okno bramki rywalek. Dzięki tym akcjom naszej drużyny ostatnią tercję Polska wygrała 1:4, a cały mecz zakończył się wynikiem 2:11 dla Reprezentacji Polski. Mimo tak wysokiego wyniku nie był to łatwy mecz, a nasze zawodniczki musiały trzymać tempo i nie pozwolić na kontrolę rywalkom. Agata Plechan została wybrana zasłużenie najlepszą zawodniczką meczu (2 bramki, 2 asysty). Na wyróżnienie wśród Biało-Czerwonych zasługują: Hanna Samson (2 bramki, 1 asysta), Malwina Zagórska i Dagmara Zadrożna (po 2 bramki). Wśród zawodniczek z drużyny przeciwnej wyróżniona została Linda Pedrazzoli, zawodniczka która strzeliła wszystkie 2 bramki dla Włoszek. Dzięki kolejnemu zwycięstwu w tych eliminacjach zdobywamy kolejne punkty i obejmujemy wciąż 2 lokatę w grupie EUR2.

FINLANDIA – ROSJA

W drugim dniu Eliminacji Finlandia zmierzyła się z Rosją. Wicemistrzynie Świata pewnie zwyciężyły w tym pojedynku, a mecz zakończył się wynikiem 16:2. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej tercji Finki zdołały strzelić przeciwniczkom po 6 bramek. W ostatnich 20 minutach spotkania mecz wyglądał na bardziej wyrównany, reprezentantki Finlandii strzeliły 4 bramki, a Rosjanki zdołały 2 razy umieścić piłeczkę w bramce tak silnych rywalek. Trenerzy faworytek dali szansę zaprezentowania się w tym starciu 3 swoim bramkarkom. W Reprezentacji Rosji najlepszą zawodniczką została Mariia Kitaeva (1 bramka), natomiast dla Finlandii najlepiej zaprezentowała się Siru Kekkonen (2 bramki, 1 asysta). Dobrze zapunktowały m.in. Karoliina Kujala (3 bramki), Eliisa Alanko (2 bramki, 1 asysta).

GRUPA EUR3

W grupie EUR3 w pierwszym starciu zmierzyły się Szwajcaria z Holandią. Dopiero w 9 minucie padła pierwsza bramka dla Szwajcarek, a już po kilku sekundach wyrównały Holenderki. I tercja była zatem dość wyrównana i skończyła się wynikiem 2:1 dla Szwajcarek. Dominowała Corin Ruttimann, która dla swojej drużyny zdobyła te 2 bramki. Jedyną, jak się później okazało, bramkę dla Holenderek strzeliła Susanne Spijkerman po asyście Simone Palstra. Kolejne 20 minut to zdecydowana przewaga Szwajcarii, zawodniczki zdołały strzelić aż 8 bramek. III tercję również zdominowały, a cały mecz zakończył się wynikiem 14:1 dla Szwajcarii. Za najlepszą w Reprezentacji Holandii uznano Astrid Beelen, a wśród Szwajcarek MVP okazała się  Flurina Marti (1 bramka, 2 asysty).

W drugim pojedynku zmierzyły się Reprezentacje Niemiec i Estonii. Ten mecz można uznać za najciekawszy tego dnia. Obie drużyny pokazały ogromną siłę, mimo tego, że Niemcy są wyżej w rankingu. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana, ale żadna z drużyn nie zdołała strzelić ani 1 bramki mimo wielu prób. Brakowało skuteczności. II tercja była po stronie Niemek, a to dzięki 5-minutowej karze zdobytej przez zawodniczkę z Estonii. Dzięki temu Reprezentacja Niemiec zdołała w tym czasie strzelić 2 bramki – jak się później okazało, zdecydowały one o zwycięstwie drużyny. Strzelała Randi Kleerbaum po asyście Katji Timmel. Drugie trafienie wykonała Katja razem z Anne-Marie Mietz, którą wybrano MVP tego pojedynku. W III tercji dla Estonii strzeliła 1 bramkę Margit Keerutaja, a asystowała Edyta Parnik. Estonia walczyła do końca, to był zacięty mecz, a zabrakło naprawdę niewiele. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Niemiec. Najlepszą zawodniczką w kadrze Estonii została Liina Luih.