ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA KOBIET - WYWIAD Z KLAUDIĄ JACHYMIAK2017-02-02
Foto: Karolina Bujak

Jedną z zawodniczek występujących w naszej Reprezentacji jest Klaudia Jachymiak, która z przyczyn technicznych odpowiedzi udzieliła w dniu wczorajszym. Jest to jedna z najmłodszych zawodniczek w kadrze, z małym doświadczeniem jeśli chodzi o występy tej grupy wiekowej. Razem z Agatą Kownacką bronią naszej Polskiej bramki. Mamy nadzieję, że nas nie zawiedzie i będzie miała okazję się wykazać. Zapraszamy zatem do przeczytania wywiadu z Klaudią.

Anna Arendt: Przed nami eliminacje Mistrzostw Świata w Celano (Włochy). Jesteś jedną z bramkarek w Polskiej Reprezentacji. Czy odczuwasz presję? Na co możemy liczyć z Twojej strony?

Klaudia Jachymiak: Odczuwam jedynie lekki stres, lecz jest on zdecydowanie pozytywny, daje mi przysłowiowego "kopa do działania". Nie mogę doczekać się kolejnych meczy. Od siebie obiecuję 100% zaangażowania i zostawienie całego serducha na boisku! :D

Anna Arendt: Drugą bramkarką grającą dla Polski jest Agata Kownacka. Ma ona na swoim koncie sporo występów w Reprezentacji. Jak sądzisz, na kogo postawią trenerzy w najważniejszych momentach? Czy macie równe szanse na zaprezentowanie swojej gry?

Klaudia Jachymiak: Myślę, że trenerzy postawią na Agatę, gdyż ma większe doświadczenie w Reprezentacji Seniorek. Jednak będę się starać, by Trenerzy mogli na mnie liczyć w każdej sytuacji.

Anna Arendt: Kogo uznajesz za najsilniejszego rywala dla Polski? A który zespół według Ciebie będzie najłatwiejszy do pokonania?

Klaudia Jachymiak: Zdecydowanie najsilniejszym rywalem dla nas jest Reprezentacja Finlandii, która pokazuje dobrą grę w każdym meczu. Jednak to nie oznacza, że jest to drużyna nie do pokonania. Jestem pewna, że mecz ten będzie pełen sięgających zenitu emocji! Według mnie dzisiejszy mecz z Brytyjkami był najłatwiejszy na tych Eliminacjach, bardzo podobała mi się nasza gra. Na następne mecze czekam z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym nastawieniem.

Anna Arendt: Jak oceniasz szanse Polski w fazie grupowej? Czy możemy liczyć na pewne II miejsce w grupie?

Klaudia Jachymiak: Mamy potencjał, by awansować do grudniowych Mistrzostw Świata. Jednak żadnego meczu nie można zlekceważyć, jak wiadomo kobieta zmienną jest. Warto zachować zimną krew i być zdyscyplinowanym w każdej minucie meczu.

Anna Arendt: Jaką grę aktualnie prezentuje Polska, jakie są Wasze atuty? A co wymaga szczególnej poprawy?

Klaudia Jachymiak: Skład reprezentacji uległ zmianie od ostatnich Mistrzostw Świata. Trenerzy powołali młode zawodniczki, dali im szansę. W dzisiejszym meczu widać było, że młodość przeplatana z doświadczeniem punktuje. Powoli zgrywamy się ze sobą, atmosfera na boisku i poza nim jest bardzo dobra.

Anna Arendt: Każdy przeciwnik charakteryzuje się innym stylem gry. Ale co jest najtrudniejsze dla bramkarza? Czego Ty się obawiasz? A może jesteś bardzo pewna siebie?

Klaudia Jachymiak: Ufam swojej drużynie, nie obawiam się niczego, może tylko tego, co dostaniemy jutro na śniadanie :D

Anna Arendt: Czy jest coś, co jako bramkarka naszej Reprezentacji chciałabyś przekazać wszystkim kibicom, ale również zawodniczkom z drużyny?

Klaudia Jachymiak: Serdecznie zapraszam do oglądania naszych dalszych zmagań na tych Eliminacjach, zapewniamy, że będą to mecze pełne emocji. :D  Trzymajcie za nas kciuki! Grazie! :D

Osobiście i w imieniu wszystkich kibiców życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki, abyście osiągnęły  jak najwyższą lokatę na kwalifikacjach MŚ 2017 r.! POWODZENIA :DPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485781