ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA – PODSUMOWANIE 1 DNIA2017-02-01

Nasza Reprezentacja odnosi pewne pierwsze zwycięstwo, pokonując Wielką Brytanię 15:0. MVP zostaje debiutantka Zuzanna Krzywak. W naszej grupie EUR2 miejscowe Włoszki pokonane zostały przez Finlandię 23:1. W drugiej grupie EUR3 zwycięstwo odniosły Niemki zwyciężając z Austrią 13:0 oraz Szwajcaria, która wygrała swój pierwszy pojedynek 7:0 z Estonią. W tabeli prowadzą: Finlandia (EUR2) oraz Niemcy (EUR3).

POLSKA – WIELKA BRYTANIA

Pierwszy mecz w kwalifikacjach Reprezentacja Polski zagrała z Wielką Brytanią. Rywalki na ostatnich Mistrzostwach WFC 2015 zajęły 24 miejsce. Lepszą lokatę kadra osiągnęła w 2001 r. – 16 miejsce. Nasze zawodniczki mogą pochwalić się o wiele lepszą pozycją w rankingu. Jak do tej pory, drużyny nie miały szans na zmierzenie się ze sobą. Oceniając dzisiejszą grę można powiedzieć, że rywalki nie pokazały się z dobrej strony, zbierają doświadczenie i starają się podnieść swój poziom gry. Polki pokazały bardzo dobrą grę, na wyższym poziomie i nie dały szans Reprezentantkom W. Brytanii. Mogliśmy w tym starciu obejrzeć aż 15 bramek, choć mogło być ich o wiele więcej, patrząc na ilość prób strzeleckich. Mecz zakończył się rezultatem 15:0 dla Polski, a rywalki nie zdołały strzelić ani 1 bramki. W pierwszej tercji Polki strzeliły 4 bramki, w kolejnych 20 minutach w sumie 5 bramek. W ostatniej tercji piłka znalazła się aż 6 razy w bramce rywalek. Nawet jeszcze w ostatniej sekundzie meczu strzelić zdołała piękną bramkę w samo okienko – Justyna Krzywak. Największym zaskoczeniem – pozytywnym – jest wymarzony debiut Zuzanny Krzywak. Zawodniczka jako jedna z najmłodszych w drużynie strzeliła dla naszej kadry aż 5 bramek i asystując przy 1. Została wybrana zasłużenie najlepszą zawodniczką meczu. Nasze kadrowiczki mogły w tym spotkaniu bardzo dobrze zapunktować. Oprócz Zuzy na wyróżnienie zasługują: Agnieszka Kozanecka (2 bramki, 1 asysta), Małgorzata Pazio i Anna Raczkowska (po 2 bramki), Justyna Krzywak (1 bramka, 3 asysty). Wśród zawodniczek z drużyny przeciwnej wyróżniono w tym pojedynku bramkarkę Wielkiej Brytanii – Laurę Hunter. Dzięki pierwszemu zwycięstwu w tych eliminacjach zdobywamy pierwsze punkty i obejmujemy 2 lokatę w grupie EUR2.

FINLANDIA – WŁOCHY

Finlandia podejmowała w pierwszym pojedynku gospodynie eliminacji – Włoszki. Wicemistrzynie Świata zdeklasowały miejscowe zawodniczki, które zdołały przed własną publicznością zdobyć tylko 1 bramkę – i to samobójczą. Gospodynie miały szanse na potencjalne bramki, fińska bramkarka musiała obronić 13 strzałów na swoją bramkę. Finlandia zwyciężyła aż 23:1. W Reprezentacji Włoch najlepszą zawodniczką została Elisa Fischione, natomiast dla Finlandii najlepiej zaprezentowała się Nina Rantala (3 bramki, 4 asysty).

GRUPA EUR3

W grupie EUR3 w pierwszym pojedynku Niemki zmierzyły się z Reprezentacją Austrii i zwyciężyły wynikiem 13:0. Dzięki temu objęły prowadzenie w swojej grupie. MVP została Randi Kleerbaum (3 bramki) z Niemiec oraz Vera Gebert z Austrii. Niemki były faworytkami w tym spotkaniu, także nie zawiodły i zrobiły to, co do nich należy. Drugi pojedynek rozegrały Reprezentacje Szwajcarii i Estonii. Brązowe medalistki ze Szwajcarii zgodnie z założeniem zwyciężyły 7:0. Jednak należy podkreślić, że pierwsza bramka padła dopiero w 26 minucie. Także początki nie były takie łatwe i trudno było się przebić przez obronę Estonii. Gra zaczęła iść po myśli Szwajcarek i tak zdobywały kolejne bramki, nie tracąc ani jednej. Wyróżniono Corin Ruttimann ze Szwajcarii (2 bramki, 1 asysta) oraz Kati Kutisaar z Estonii.

Autor: Anna Arendt

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485414